Skocz do zawartości

KNAUS SPORT


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w gronie KNAUSow,

 

Gratuluje zakupu!!

 

Mam przy okazji prośbe.... Czy mógłbys w wolnej chwili zrobić zdjęcia konstrukcji (stelaża) tego lóżka z przodu...

 

Ja u siebie z przodu mam składane łózko ze stolikiem (takie typowe), a właśnie rozpędzam się do przerobienia tego na takie jak u ciebie... z dużym lukiem bagażowym i może dorobiłbym drzwiczki z zewnątrz... Bardzo mi się to rozwiązanie spodobało ze względu na wożenie stolików, krzesełek itp....

 

Jakbyś znalazł chwilkę, będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale wypas! Te wskaźniki nad kuchnią to od czego ?

 

od lewej:

1. włącznik pochłaniacza pary nad kuchenką

2. włącznik lampki nad kuchenką i zlewem

3. tester poziomu wody w zbiorniku i poziomu naładowania akumulatora

4. włącznik główny 12V

5. gniazdko 12V

6. gniazdko 230V

post-151105-imported-f608ba74-4125-43c2-9bdb-058ad9990b29_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tylko akumulator, bo tamten (z 2004) nie trzymał już prądu... Ale aku został mi z Adrii.

 

Już mam wymiary:

zewnętrzne:

długość 4,80m + dyszel 1,07m = 5,87m

szerokość 2,12m

wysokość 2,30m

 

wysokość wnętrza: 1,95m

 

spanie przód stałe: 1,96m x 1,46m

tył: 1,95m x 1,30m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze powiedz/napisz co za urządzenie jest pod łóżkiem ?

Ja obstawiam na akumulator :(

 

Fajna przyczepka.

Hehehe. A kto zaczął na jesieni o Knasach się rozpisywać? No kto???

Ma się tę siłę przebicia! :ok::ok:

 

[ Dodano: Sro 25 Sie, 2010 21:19 ]

eee to luksus. w domu tak nie mam :(

 

Jacek, ale ja właśnie planuję zrobić taki myk. Wywalam stolik i montuję łóżko na stałe.

Jedyne co mnie wstrzymuje przed zakupem sklejki i desek, to:

- póki co - brak drzwi do luku (u Ciebie są),

- brak znajomości rozstawu nóg do łóżka piętrowego.

Jak te parametry pozyskam, to podejmuję działania. Planuję też stałe łóżko wyposażyć w materac, ew. w gąbkę ala'materac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam na akumulator

 

Faktycznie :ok:

 

[ Dodano: Sro 25 Sie, 2010 21:23 ]

Jacek, ale ja właśnie planuję zrobić taki myk. Wywalam stolik i montuję łóżko na stałe.

Jedyne co mnie wstrzymuje przed zakupem sklejki i desek, to:

- póki co - brak drzwi do luku (u Ciebie są),

- brak znajomości rozstawu nóg do łóżka piętrowego.

Jak te parametry pozyskam, to podejmuję działania. Planuję też stałe łóżko wyposażyć w materac, ew. w gąbkę ala'materac.

 

Ja na razie, na bakiście po stronie toalety zrobiłem podstawę pod łóżeczko turystyczne (sklejka i dodatkowe nogi), z drugiej strony zrobię tylko ograniczenie. Myślę, że na przyszły sezon wystarczy. Potem się zmontuje coś piętrowego (mam nadzieję, że powstanie profesjonalny tutorial z wieloma zdjęciami z Twojego patentu :ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kiedy zlot Knausiarzy ?

 

trzeba o tym pomyśleć :ok:

 

- brak znajomości rozstawu nóg do łóżka piętrowego

 

pięterko nie posiada w oryginale żadnych nóżek podporowych Opiera się tylko na bokach ale podejrzewam że w budkach z pięterkiem konstrukcja jest solidniejsze żeby wytrzymać Jak zrobimy zlocik knausiaków to chętnie zaprezentuje :ok:

 

 

Natomiast co do przeróbki rozkładanego łóżka na stałą sypialnie to ja osobiście bym tego nie robił gdyż dla mnie o wiele bardziej funkcjonalne jest składane Wrazie niepogody można spoko siedzieć w budce i nawet gości przyjmować a jak jest stała sypialnia to zostaje nam o wiele mniej miejsc siedzących przez co się robi ciaśniej mniej przestronnie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitku - mamy przecież podkowę, a przy niej siedzieliśmy: nasze 5-tka + Grejzi z mężem. Dało radę. Przez całe 3 tygodnie - ani razu nie złożyłem stolika! Natomiast widzę duże plusy dużej "centralnej" bakisty z dostępem z zewnątrz.

Docelowo zapewne luk zamontuję z tyłu po przeciwnej stronie, tak żeby obsługiwał bakistę lewą oraz tą w poprzek (pod łóżkiem na tylnej ścianie.

Planuję tę przyczepkę posiadać przez minimum 5-6 lat, może dłużej, więc warto zainwestować.

 

A co do łóżka - to domyślam się, że zamocowanie na samych półkach (jak pierwotnie planowałem) MOŻE nie zdać egzaminu. Dlatego w czterech miejscach planuję wykonać nogi w taki sposób, żeby drzwi zamykały się nadal. Oczywiście nie chcę ingerować w powłokę, więc montaż będzie tylko do podłogi, ew. do ścianek bagażników, mebelków (góra) i przedniej ściany.

 

Planuję też (za radą Rafała) zrobić to w "odwracalny" sposób. Tzn, jak przy sprzedaży komuś się moje łóżka (stałe i piętrowe) podobać nie będzie, to wymontuję i oddam stolik. Chociaż prawdę mówiąc - to pewnie będzie się podobać.

Jakby nie patrzeć , oprócz podkowy spokojnie będę mógł położyć 2 osoby dorosłe oraz dwoje dzieci na górze (oczywiście łóżko na górze będzie maksymalnie duże jak może tam być).

Ale to watek do zachwycania się nad przyczepką NICT-a. Grzegorz - przywołuję Cię (się) do porządku! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.