Skocz do zawartości

cieknie woda pomocy!


DJ

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie podlaczylem sobie wode bezposrednio do przyczepy bo byla taka mozliwosc i po odkreceniu zaworu na dzialce zbiornik zaczal sie napelniac bo bylo slychac (jest to chyba podgrzewacz lub boiler takie nie duze w formie walcu pod jednym z siedzen) wlaczylem jakies 2 guziczki ktore przy tym sa zaswiecily sie lampki ze wlaczylem urzadzenie i po chwile od cisnienia zaczela leciec woda z wezykow gdzie byly podlaczane do tego zbiornika i w innych miejscach na zlaczach i nie wiem czy po napelnieniu mam zaraz zakrecic wode czy jest cos uszkodzone bo mialem wrazenie ze to jest tak jak z bojlerem w domu gdzie ppo napelnieniu trzyma wode i podgrzewa tyle ze w domu nic nie cieknie a tu z kazdej strony nie wiem co mam robic czy mam to wymienic na cos nowego czy ja cos moze zle zrobilem gdy kupilem przyczepe wszystko bylo juz tak podlaczone wiec nic nie ruszalem prosze o pomoc dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cieknie od zbyt wysokiego ciśnienia wody. Do podłączenia bezpośredniego wody powinien być specjalny reduktor, bądź też zwykły zawór od spłuczki klozetowej wmontowany w zbiornik przyczepy. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cieknie od zbyt wysokiego ciśnienia wody. Do podłączenia bezpośredniego wody powinien być specjalny reduktor

Dokładnie tak jest. Musi być reduktor bo inaczej ciśnienie porozrywa te przewody i będzie tak jak pisze DJ,

po chwile od cisnienia zaczela leciec woda z wezykow gdzie byly podlaczane do tego zbiornika i w innych miejscach na zlaczach
bądź też zwykły zawór od spłuczki klozetowej wmontowany w zbiornik przyczepy.

Sam zawór pływakowy nie pomoże. Takie rozwiązanie stosuje się tylko do uzupełniania wody w zbiorniku (czy to zamontowanym na stałe czy przenośnym) potrzebna jest jeszcze pompa która będzie tą wodę z tego zbiornika pobierać. No chyba że zbiornik zamontujemy na dachu i będziemy mieć zasilanie grawitacyjne ale z takim rozwiązaniem jeszcze się nie spotkałem :bzik:

:miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zawór pływakowy nie pomoże. Takie rozwiązanie stosuje się tylko do uzupełniania wody w zbiorniku (czy to zamontowanym na stałe czy przenośnym) potrzebna jest jeszcze pompa która będzie tą wodę z tego zbiornika pobierać. No chyba że zbiornik zamontujemy na dachu i będziemy mieć zasilanie grawitacyjne ale z takim rozwiązaniem jeszcze się nie spotkałem

 

Racja, ale pisząc o pływaku zakładałem, że reszta instalacji w przyczepie jest kompletna tj. jest pompka :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja nie techniczny a tym bardziej nie sanitarny

To się zgadza , w końcu po co są pompki nawet powyżej 2 Bar.

http://elcamp.movera.com/?navID=53&pID=15680&tpl=details&lang=6

0,5 Bara nie sprawdzi się w instalacji z prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 Bara nie sprawdzi się w instalacji z prysznicem.

Jak się go bierze na dachu przyczepy to może i się nie sprawdza :bzik: ... inną kwestią jest jaka jest wydajność pompki :miga:.

 

Trafko o co chodzi, ano oto że pompki zanurzeniowe powodują wzrost ciśnienia w instalacji dopiero w momencie ich włączenia. Podłączając przyłącze przez reduktor ciśnienia powodujemy iż w instalacji w przyczepie cały czas mamy ciśnienie w instalacji a co za tym idzie mamy obciążenie trwałe instalacji. Dlatego lepiej nie namawiaj kolegów na partyzantkę pokazując pompki za 1.2 kzł które są do zupełnie innego rodzaju instalacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii ale są instalacje gdzie pompka jest sterowana wyłącznikiem ciśnieniowym.

Sam tak miałem .

Pozdrawiam.

O to chodzi. Tylko tamte instalacje robione są troszkę "poważniej", co chyba nie zmienia faktu iż jednak sporo większa część przyczepek ma instalację z pompką zanurzeniową i instalacją o połączeniach wciskanych... bez cybantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie taki reduktor (fotka poniżej).

Cena ok 60 zł , taki specjalny do przyczep to ponad 200 zł.

 

Ja poproszę o namiar gdzie kupić taki reduktor i w takiej cenie ;(

Chcę się podłączyć na działce, a wszystko w internecie w cenach właśnie od 160- do ok. 300, typowo do campingów oferta :ok:

Nazwa firmy, jakieś symbole, cokolwiek co pozwoli mi namierzyć. W czymś typu Castorama, Praktiker to dostanę, internet czy specjalistyczne sklepy?

Jadęw sob na działkę, z tego co widzęna fot 10 minut i podłączony, tak to też sobie wymyśliłem, ale cena ok. 200 mnie przerażała ;(

Z góry dzięki za info ;(

 

[ Dodano: Pią 13 Sie, 2010 00:24 ]

Dlatego lepiej nie namawiaj kolegów na partyzantkę pokazując pompki za 1.2 kzł które są do zupełnie innego rodzaju instalacji .

 

Przy okazji pytanie, na poważnie, bo może jestem trochę techniczny, ale na pewno nie hydraulik ;-)

Reduktor Trafko może jest do czegoś innego, ale ciśnienie jest ciśnienie, niezależnie z jakiego reduktora to jak ma 0,5 czy 1 bara to takie właśnie ma i to chyba jest ważne - efekt. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku powinny znajdowac sie 2 rzeczy:

1.Zawor plywakowy, ktory odetnie napelnianie wody, aby nie przelala sie przez zbiornik

2.Elektryczna pompka, ktora pompuje wode, po odkreceniu kranu. Pompka pompuje z takim cisnienie, ze nic nie powinno przeciekac i tylko wteduy gdy masz odkrecona wode.

 

Woda w zaden sposob nie powinna plyna samoczynnie od cisnienia w sieci wodociagowej.

 

Ten walec to zapewne terma truma. Nie wlaczaj termi zanim nie napelnisz jej woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Chcę się podłączyć na działce (...)

Jeśli na działce stacjonarnie, to ja bym zamontował gdzieś powyżej kranów (prysznica) zbiornik plastikowy od spłuczki , z klasycznym zaworem odcinającym dopływ i użyłbym grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli gdzieś pod sufitem w przyczepce to mała wysokość nad kranami, beznadziejne ciśnienie, im wyższy słup wody typ lepiej. Na dachu? Cała instalacja narażona na warunki atmosferyczne. Wydaje mi się, że instalacja z reduktorem jest najsprawniejsza, wymagająca najmniej przeróbek, a w razie chęci wyjazdu campem w Polskę odpinam szybkozłączkę i gotowe, korzystam normalnie z pompki w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o namiar gdzie kupić taki reduktor i w takiej cenie :ok:

Byłem dziś w sklepie w którym kiedyś kupiłem reduktor.

Więc tak:

1 Reduktor 56 zł

2 dwie złączki z jednej strony gwint z drugiej pod węża ogrodowego.

3 manometr ok 10-12 zł.

Na dzień dzisiejszy koszt całości (jak na foto) 77, 60 zł.

Pytaj w zwykłych sklepach hydraulicznych.

Jak nie znajdziesz to mogę ci kupić i wysłać.

Co do negatywnych opinii Tomiego i innych , chcę się zapytać po co są w sprzedaży takie rzeczy typowe do przyczep.

http://www.motoallegro.pl/item1108234180_reduktor_cisnienia_wody_wodociagowej_kena.html

 

http://193.23.48.135/item1143437818_reduktor_cisnienia_wody_przylacze_wody_kena.html

 

http://elcamp.movera.com/?navID=69&pID=36433&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=3b4a72052801578230f93105fb10b0c3

 

Zamiast pomagać to straszycie.

Tak czy siak za parę lat będzie to standardem , a na polach coraz częściej widać podłączenia do wody z wyjściem na szybko złączkę.

Co do przyczep , jeszcze nie widziałem instalacji tak zwanej (połączenia wciskane ;( ) .

post-149687-imported-41a00431-54e9-4376-9d1e-cb4a1fc03ec6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.