Skocz do zawartości

Mala przyczepka do dalszych jazd potrzebna


hadwaoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Tym razem juz jako lekko doswiadczony karawanignowiec.

Wlasnie koncze tegoroczny urlop w wypozyczonym hobby 400.

 

Pora sie zaczac ogladac za czyms do kupienia.

 

Po tym co sam przezylem i co obserwowalem u innych potrzeby wygladaja jak w tytule

 

Przyczepa ma byc mala, zwinna.

Przedsionek mozliwie duzy ,najlepiej sporo szerszy od przyczepy. Ja i tak spie w przedsionku :D

siedze w przedsionku i jem w przedsionku. :D

Ubikacja konieczna, niezbedna (obojetnie jaka ,ale musi byc). Nie wyobrazam sobie latania z dzieciakiem kilkaset metrow w srodku nocy bo chce siku :)

 

To hobby ktore mialem bylo za duze i za ciezkie dla 125KM.

 

Chce troche pojezdzic po cieplejszych krajach ,Wegry i dalej.

Bede korzystal z kempingow ,nie planuje postoi na dziko.

 

W zasadzie starczylby wiekszy, zadbany Niewiadow, jednak zazwyczaj brak WC

Ogladalem u sasiada fajnego malego KIPa (chyba tak sie pisze)-. to by bylo mnij wiecej to.

 

Jakies inne propozycje ??? Max 3,5m. budzet 8-12tys.

Nie musi byc z Polski .moge pojechac do D lub HL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakiejś salonki :D, w innym wypadku typowa 350tka będzie miała układ 2+1 bez łazienki. Myślę że za tą cenę spokojnie coś znajdziesz. Ja osobiście dla większej ilości osób jak dwójka salonki nie polecam. Wiadomo może kiedyś w maju zechce się Wam wyjechać z przyczepką i wtedy spanie w przedsionku odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może kiedyś w maju zechce się Wam wyjechać z przyczepką i wtedy spanie w przedsionku odpada.

 

Nie znasz moich mozliwosci :D

 

To hobby co mialem to byla wlasnie salonka. Jedno duze spanie na pol przyczepy.

Nawet w trojke wygodnie sie spalo. Na poczatku spalismy razem bo sie dziewczyny same baly.

 

Cos takiego jak to hobby by mi pasowalo tylko troche mniejsze i ze 200kg lzejsze :D

 

Moze znasz jakies konkretne modele ???

 

[ Dodano: Sro 28 Lip, 2010 20:23 ]

A nie myślałeś o ubikacji w przedsionku , za jakąś zasłonką , skoro i tak wszystko tam robisz ?

 

Myslalem.

 

jednak takie rozwiazanie jest niewygodne.

 

Jak co kilka dni bede zmienial kemping to ciagle trzeba bedzie o kibelku myslec. Mocowac, przenosic itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze znasz jakies konkretne modele ???

 

raczej nikt konkretnego modelu ci nie poda bo i tak do niczego sie to zda :D a pozatym byłaby to długa lista bo każda marka ma kilka modeli które spełniały by twoje oczekiwania :) a inna sprawa że dużo ludzi nawet nie wie jaki dokładnie model budki posiada :) musisz poprostu szukać i tyle ... :) znalezienie wymarzonej to godziny przed kompem, setki kilometrów aucie i dziesiątki obejrzanych przyczep ... aż w końcu jest ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge pojechac do D lub HL

chyba NL ? :D

 

W wątku o komisach są linki do stron (również zagranicznych) gdzie możesz coś znaleźć dla siebie. W zaawansowanych wyszukiwarkach możesz podać DMC, długość, ilość spań... itd. Polecam.

Ja swoją budkę kupiłem przez maarktplatz.nl. (marktplaats.nl)

Najpierw poszukaj konkretny układ (nie model i marka), który najbardziej Wam odpowiada. Dzięki temu zawęzisz pole poszukiwań.

 

Piszesz, że możesz spać w przedsionku. OK. Można. Ale pamiętaj, że przy dakszych trasach i postojach tzw "przelotowych" nie będziesz namiotu rozbijał. Podobnie jak przy 1-2 dniowym postoju. Więc założenie spania w namiocie odpada. Masz małe dziecko, więc na pewno nie uda Wam się robić więcej niż kilkaset km jednorazowo, więc postoje będą na 100%.

 

Pamiętaj, ze dziecko rośnie. Dzisiaj mieścicie się na małym łóżku, jutro nie. Chyba, że planujesz przyczepkę za 2-3 lata zmienić.

 

Kibelek - polecam kasetowy z serwisem z zewnątrz. Używamy takiego, używaliśmy też przenośnej. Pierwsze rozwiązanie - bez porównania lepsze.

 

Co do kibelka w namiocie - patrz punkt o rozbijaniu namiotu. Kibel ma być dla dziecka. Dzięki temu nawet w trasie nie mając możliwości wysikania dziecka na poboczu, możesz wskoczyć do budki i załatwić temat. :D

 

Jeszcze jedno - Hobby nie należy do lekkich przyczep. Burnstery, Dechlewki (;-) ) i Knausy (np Country) są lżejsze.

 

Pamiętaj - ważniejszy jest stan niż marka i rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies inne propozycje ??? Max 3,5m. budzet 8-12tys.

A może coś takiego:

15571n.jpg

 

15572n.jpg

 

15573n.jpg

 

CHATEAU La Car 350 EK 1995 r. 2.950 euro

Toaleta kasetowa, Przedsionek letni, stabilizator, masa własna 598 kg, DMC 900 kg, długość 3,5 m.

Przyczepa stoi w Holandii. Myślę, że jeszcze dało by się coś utargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... ja mam podobny problem, autko może tylko 780kg ciągnąć a by się chciało mieć dwa wyrka (4os) i kibelek. Całkiem poważnie zastanawiam się nad Niewiadką, podglądając zaprzyjaźnione forum wiem że są fajne patenty na dołożenie łóżka piętrowego. Niestety kibelek musiał by wylądować na zewnątrz, pewnie w takim namiociku.

post-147883-imported-473ceb00-34d8-4e93-9839-e15355a43c7e_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko może tylko 780kg ciągnąć

To masz faktycznie problem. Niełatwo będzie znaleźć taką przyczepę dla 4 osób, a z kibelkiem to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni GRUAU 422 miał 2 łóżka, pomieszczenie łazienkowe i DMC 750kg. Przynajmniej tyle miał w dowodzie. Ale podejrzewam, że poprzedni właściciele dokonali zmiany. :D

 

[ Dodano: Czw 29 Lip, 2010 14:18 ]

Były gdzieś zdjęcia albo film o Niewiadce z kibelkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni GRUAU 422 miał 2 łóżka, pomieszczenie łazienkowe i DMC 750kg.

 

:D Mój Ojciec ma Gruau 42 i ma 1200 DMC, dwa łóżka i łazieneczka, właściwie to miał bo się cycepa rozkraczyła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.