Skocz do zawartości

Przyczepy Sterckeman ...


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za marka Sterckeman ... na forumowej giełdzie jest ogłoszenie o młodej przyczepie za fajne pieniądze ... w internecie podstawiła mi się oferta z allegro - nowa za 29 000 !!!

 

http://www.moto.allegro.pl/item1098330345_sterckeman_starlett_390_cp_2009_extra_nowa.html

 

To chyba taniej niż Niewiadówka - o co chodzi z tymi przyczepami ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka Sterckeman

 

 

witus, tutaj masz coś więcej napisane o marce Sterckeman:

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3974

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=643

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1146

 

 

Sterckeman-y "klepie" francuski koncern Trigano, są one obok Cavaliera ich dzieckiem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pierwotnie miałem jakieś uprzedzenie do samochodów francuskich ( nie wiedzieć czemu :ok: ) to do przyczepki też pojawiły się wątpliwości, ale po pewnym okresie użytkowania i eksploatacji samochodu i przyczepki już ich nie mam :ok:

przyczepka jest wykonana solidnie, trwale, z lekkich elementów, wykończenie w jasnych odcieniach i mimo wyższej DMC - bo 850 kg, MW - tylko 595 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pierwotnie miałem jakieś uprzedzenie do samochodów francuskich ( nie wiedzieć czemu :ok: )

 

Pewnie niemożna wrzucać wszystkich do jednego worka ale, ja nie mam najlepszych doświadczeń. W pracy mieliśmy dwa Peugeoty 407 SW ... dramat nie samochód. Naszpikowane niedopracowaną elektroniką, uszkodzenie, zabrudzenie jednego głupiego czujnika w kole skutkowało deaktywacją wszystkich systemów odpowiedzialnych za kontrole trakcji itd. Ponadto w obydwu przy ok. 130 tys. padła turbina, jeden szczęśliwie był jeszcze na gwarancji. Drugi nie, naprawa ok. 6000 tys. i to była bodaj regenerowana turbina, nie nowa. Uciążliwe komunikaty, sygnalizacja lampek, który de facto nie były przepalone. I wiele wiele innych. Po tych doświadczeniach ja osobiście Francuza bym nie nabył :zlo:

 

A co do rodziny Trigano czyli Sterckemana i Caravelaira to solidne budki (a co ;-) ) zwłaszcza te drugie :ok:

 

A ten Sterckeman z linku na górze naprawdę fajna oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mieliśmy dwa Peugeoty

 

nie chce generalizować, ale wiadomo, że auto eksploatowane w "opcji" służbowej szybciej i częściej jest narażone na awarie i usterki, wiadomo czemu :ok: natomiast Nasze przyczepki eksploatowane, rodzinnie i wakacyjnie zachowają długą żywotność i bezawaryjność :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto eksploatowane w "opcji" służbowej szybciej i częściej jest narażone na awarie i usterki

 

Też prawda, te dwa akurat często kursowały do Rumunii, po dwóch wyjazdach miały montowane takie blachy osłonowe w podwoziu, przy trzech osobach zawieszenie wisiało na poziomie bolidu F1. Drogi w okolicach Timisoary i wszystko jasne :ok: Szczęśliwie w przyczepach jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w przyczepach brak elektroniki ... a ja swojego 206 kombi (a był nowy z salonu) też sprzedałem z powodu uciążliwych komunikatów elektroniki ... już miałem dość pisków i sygnalizacji - zatrzymaj samochód i skontaktuj się z NIEKOMPETENTNYM serwisem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus nie ma bata , tam musi być jakiś haczyk .....

 

Sam łyknąłbym taką nową przyczepę bez zastanowienia , ale już za wiele,, okazji'' widziałem :ok:

 

Czy ja wiem, na mobile.de nowy model 2011 kosztuje 42'000 zł, 2010 39'000 zł Czyli podobnie jak Niewiadówka :ok: To jest model 2009. Mam w domu katalog Sterckemana z cennikiem zobaczę z ciekawości wieczorem.

 

LINK MOBILE.DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus nie ma bata , tam musi być jakiś haczyk .....

 

dobrze Karlik mówi :ok:

 

żeby nie było dokładnie takie same w DE

rok 2003 -5.350€

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=6&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=23350&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&id=131638912&pageNumber=1

 

Ale z drugiej strony...

taka nowa wcale więcej nie kosztuje :ok:

http://www.sterckeman.de/listed2010.pdf

 

czyli katalogowo 8.600€ przy obecnym kursie to ~35.000zł bez żadnych zniżek itd...

reasumując wierzę, że to faktycznie normalna oferta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc za model z zeszłego roku 29000 zł to uczciwa cena.

Bardzo podoba mi się rozkład więc będę śledził te przyczepy.

Oczywiście nie jest to ideał bo brak dostępu z zewnątrz pod to duże łóżko i małe szafki kuchenne, ale za te pieniądze warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukałem przyczepy jesienią, to było co najmniej kilka takich "nowych" za ok 30kzł

 

jeśli ona u nas kosztuje 29zł, to w D musiała być za 25kzł

Niemiec by się nie skusił ?

 

a może spadła z transportu i Polak tanią ją reanimował :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.