Skocz do zawartości

Instalacja akumulatora + lampy led


dzozef

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w przyczepie takie ustrojstwo:

 

ssBlz.jpg

3cDCk.jpg

dCS8Z.jpg

gXxzx.jpg

 

Chciałbym podłączyć dodatkowo akumulator żeby mieć zasilanie "w polu". Doładowywałbym go kiedy jest dostępne zasilanie sieciowe 230v.

W przyczepie powinno być podłączenie do zasilania z samochodu (jeszcze nie wiem bo wtyczka przyczepy jest niestandardowa /typu 'west'/ i sprawdze jak zmienie na 13pin) i może można podpiąć w to miejsce dodatkowo akumulator przyczepowy (jeszcze do kupienia)?.

 

Poza tym chciałbym wymienić żarówki na diody. Lampki są typu małe halogenki bez obudowy (mr11 /GU4 ). Są w sklepach diody w obudowach które mogły by pasować, ale trochę straszy mnie rysunek zmiennego 12v na obudowie ustrojstwa. Tylko nie jest dla mnie jasne na który to obwód.

 

Czy ustrojstwo trzeba wymienić na coś innego czy powinno dać się to zrobić?

 

Tak obok tematu to to stałe 11v też nie wygląda na wypas (czemu nie normalne 12?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ustrojstwo trzeba wymienić na coś innego czy powinno dać się to zrobić?

 

Tak obok tematu to to stałe 11v też nie wygląda na wypas (czemu nie normalne 12?)

 

... pewnie po wyprostowaniu napięcia z transformatora następuje spadek więc jest trochę mniej ale to nie przeszkadza - diody powinny działać (u mnie działają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No, diody działają aż miło. Teraz tylko mam problem jak znależć przewody w które można wpiąć akumulator. Szukam tych od zasilania z samochodu ale wszystkie przewody w okolicy trafo mają inne kolory niz we wtyczce.

 

Zajrzyj pod podłogę przyczepy, mniej wiecej w miejscu tej szafki. Powinna tam być puszka. Do niej wchodzą kable z wtyczki i dopiero z niej wchodzą do przyczepki, dlatego inna jest kolorystyka. Z puszki to juz będzie ci łatwiej.

 

"Przedźwoń" sobie kabel ze złącza 13 i 14, czy trafiasz na właściwy we wtyczce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup w hipermarkecie zwykły prostownik do akumulatorów ok 6A. podłącz go pod zasilanie 230V w przyczepie, a przewody + i - podłącz do akumulatora ok. 70Ah (nowego w przyczepie). A dalej to sobie powinieneś poradzić. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem jak znależć przewody w które można wpiąć akumulator

 

Jeśli chcesz podłączyć dodatkowy akumulator, to zobacz w tym wątku: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6147

PrzemoCamp miał podobny, ale uszkodzony zasilacz. Z jego płytki narysowałem schemat. Twój ma dodatkowy bezpiecznik i dodatkowe wyjścia. Akumulator możesz podłączyć do niego bezpośrednio; nie jest potrzebny dodatkowy prostownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, rzeczywiście 13 i 14 idą z samochodu. Podłączyłem już akumulator przez przełącznik 'samochód/aku przyczepy/wyłączone'. A tu zonk - na zasilaniu z aku przyczepy lub samochodu nie działa pompka wody. Czy to sie da jakoś prosto podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzięki, rzeczywiście 13 i 14 idą z samochodu. Podłączyłem już akumulator przez przełącznik 'samochód/aku przyczepy/wyłączone'. A tu zonk - na zasilaniu z aku przyczepy lub samochodu nie działa pompka wody. Czy to sie da jakoś prosto podłączyć?

 

Kurcze nie bardzo jest to możliwe. Weź od pompki poleć po kablu. No chyba, że coś było przerabiane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zonk - na zasilaniu z aku przyczepy lub samochodu nie działa pompka wody.

A działa na zasilaniu sieciowym 240V? Jeśli tak, to może byś uszkodzony mostek lub przekaźnik (sklejony styk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.