Skocz do zawartości

Długość przyczepy a komfort wypoczynku - wasze doswiadczenia


Mirek_Kow

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 380cm w środku i łóżko podwójne z przodu i pojedyncze z tyłu ( oba w poprzek przyczepy ) Dla mnie jest w sam raz, dla mojej żony mało miejsca - mała kuchnia. Myslę, co by kupić drugą przyczepę i przerobić ją na jedną wielką kuchnię. Co z tego, że będę holował dwie przyczepy, ważne, że żonka przez cały urlop będzie mogła sobie tam siedzieć i ogarniać :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam 390 w środku , łóżko stałe i drugie rozkładane . Biorąc pod uwagę MW przyczepy i możłiwości holownika , uważam to za komfortowe rozwiązanie ( dla mnie ) . Używam przyczepy tylko z żoną . Pewnie gdybym używał przyczepy z dwójką dzieci komfort byłby zdecydowanie mniejszy .

Każdy będzie postrzegał w inny sposób komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to te przyczepy zupełnie inaczej robią niż kiedyś. Tu masz przykład http://www.buerstner.com/de/caravans/modelle/averso_plus/grundrisse/details.html?products%5BmodelId%5D=399&cHash=65c7b3c89e bardzo fajnej przyczepki. Mała, zwrotna, fajnie rozplanowana no i nie trzeba składać stołu bo łóżko mozna elektrycznie opuścić do dołu (Znajduje się pod sufitem).

Tutaj lepiej to widać: http://www.buerstner.com/de/caravans/modelle/averso_plus/innen.html Na zdjęciu pierwszym łózko jest pod sufitem a na drugim zdjęciu łóżko jest opuszczone.

Widziałem tą przyczepę na żywo i powiem że robi wrażenie. Dziś to właśnie taką bym kupował.

Rewelacja :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to dobry pomysł z podwieszanym spaniem, po podniesieniu łóżko sięga połowy wysokości szafek a więc przestrzeń do swobodnego chodzenia jest do wysokości 170 cm. Ciekawe co z osobami o wzroście powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak długą przyczepę mam kupić aby dwójka dorosłych i jeden 7-latek mogło dość komfortowo wypoczywać.

 

Z obserwacji i mojego skromnego doświadczenia wynika, że de facto przyczepa służy do spania i chłodzenia napojów, a całe "życie" toczy się jeśli nie na łonie natury, to w przedsionku (łącznie z gotowaniem). Więc przyczepa taka, żeby dało się wyspać a przedsionek jak największy :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach z Niewiadówką - kupiłem Hobby Prestige 425. W porównaniu z poprzednią - ta oferuje komfort w każdym szczególe. Tym bardziej, że będziemy w niej "mieszkać" tylko z Żoną (Dzieci mają własną przyczepkę :bzik: ).

Niestety, nie miałem jeszcze okazji jej przypiąć i :hop1: na "łono natury" :jump::mod::ok::ok:beksa.gif/sick.gif'class='bbc_emoticon' alt=';(' /> ' />

 

wciąż praca .... :hop1: :hop1: :hop1: :hop1: :hop1:

tyle, że codziennie wejdę sobie chociaż w niej posiedzieć :bzik:

Na szczęście już niedługo WAKACJE więc już się cieszę :bzik::bzik::bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Hobby Prestige 425

 

To jak dla mnie klasyka i super optymalna przyczepka ..... ładna zgrabna funkcjonalna .... miałem kiedyś i wspominam najlepiej ze wszystkich ....Gratuluję dobrego wyboru ... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja dla rodziny 2 + 1 (przy pierwszym wyjeździe będzie miał prawie 2 lata), kupiłem przyczepę 520cm w środku, z układem :

 

- z przodu kanapa w kształcie U dla 2-3 osób

- z tyłu zamykany pokoik z narożnikiem rozkładanym dla 2 osób + wyciągane łóżko piętrowe (już usunięte)

 

powiem szczerze, że w środku dla nas wcale nie jest tak dużo miejsca a oboje z żoną ledwie po 60 kg przekraczamy :)

 

jednak przy manewrowaniu zestaw ok 12 metrowy robi się na prawdę trudny do opanowania (moja pierwsza przyczepa).

 

na podwórku mam ok 60 metrów przodem, a później zawrotka i 20m tyłem - wszystko bardzo stromo - i do tego wszędzie przeszkody typu altanka, sosna, basen, studnia :/, mimo wszystko na styk daję rade - kilka krzaczków poszło już z dymem :] - aha po deszczu nie ma mowy o wyjechaniu (wiosną utwardzę płytami chodnikowymi)

 

na wyjeździe jeszcze nie byliśmy (świeży zakup), także rozmiar wewnętrzny pewnie docenimy w kwietniu 2012r :)

 

oglądałem przyczepy - 4,2, 4,5 4,8m i w sumie nie żałuję teraz zakupu 5,2m - w końcu jak już jedzie to jedzie - jedynie pierwsze i ostatnie 100metrów będzie najgorsze :)

 

p.s

my mamy w planach kolejnego bąbla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układy wnętrz modą być bardzo różne przy tej samej długości. Trzeba wybrać taki, który Ci pasuje. Inną sprawą jest komfort podróży. Przyczepy poniżej 4m są ciasne, nawet z przedsionkiem. Przy mocy silnika, którą podałeś oscylowałbym w okolicach 4,5metra.

Jest jeszcze kwestia manewrowania na ciasnych campingach lub sezonie. Jest to trudne jeżeli przyczepa ma więcej niż 5,3 metra.

Optymalny wymiar to 4,2 do 5,3metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.