Skocz do zawartości

Stegna przełom Lipca i Sierpnia 2010


John

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do ludzi z okolicy Stegny. Chcę wysłac tam rodzinkę ale obawiam się brudnej wody po powodzi.

Czy po tak długim czasie będzie tam czysta woda na tyle żeby się kąpać??? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

trudno powiedzieć, sprawę można monitorować i wbrew, co mówią media, może być inaczej. Kilka sztormów może załatwić sprawę, ale rzadko w czerwcu są takie wiaterki. Pod koniec czerwca podskoczę na mierzeję i osobiście się przekonam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :ok:

Ja jeszcze spróbuje w połowie lipca zadzwonić do tamtejszego sanepidu morze coś powiedzą.

 

chyba najlepsze wyjście :ok:

 

w piątkowej gazecie był artykuł na ten temat i pisali, że raczej plaże mierzei są bezpieczne,

ale wszystko zależy od wiatru, jak zawieje to sytuacja może się zmienić

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/430066,fala-powodziowa-moze-skazic-kapieliska-w-zatoce-gdanskiej,id,t.html

4bfeaf49e1c5d_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

John plaża w Stegnie wygląda tak jak na zdjęciu tzn w dniu 13.06.2010r.

Na kempingach ludzie już są (na tym w głębi lądu - dużo jest ludzi).

Woda trochę inna niż zawsze, ale duży wiatr wiał. Co najważniejsze nic nie śmierdzi.

Pozdrawiam.

 


Stan obecny plaży.

post-142421-imported-35150fd8-37b8-4dfd-9c35-8223db1edecd_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy w ostatni week do pełnego obrazu Stegny brakuje małego donosu: waszystkie drogi na plażę w przebudowie. Spieszcie się jednak do Stegny bo jak zostanie uzdrowiskiem ( pomysł wójta ) to już zapomnicjcie o kempingach tych w głebi lądu też. Sprawa się już toczy....

Nasz ulubiony kemping to kemping 159 ma wszystko co nam potrzebne w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszcie się jednak do Stegny bo jak zostanie uzdrowiskiem ( pomysł wójta ) to już zapomnicjcie o kempingach tych w głebi lądu też. Sprawa się już toczy....

 

nie rozumiem, co ma uzdrowisko do kempingów ?

jedno wyklucza drugie ?

Sopot też jest chyba uzdrowiskiem, a kemping mają przy samej plaży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszcie się jednak do Stegny bo jak zostanie uzdrowiskiem ( pomysł wójta ) to już zapomnicjcie o kempingach tych w głebi lądu też. Sprawa się już toczy....

 

nie rozumiem, co ma uzdrowisko do kempingów ?

jedno wyklucza drugie ?

Sopot też jest chyba uzdrowiskiem, a kemping mają przy samej plaży :czerwona:

 

W strefie A brak zgody na nowe pola i kampingi, a Lasy Państwowe gotują się do wymówienia umów dzierżawy. Wystarczy przetarg i nowy Hotel Spa jak malowany, może też być ładny apartamentowiec. To tylko kasa.

O uzdrowiskach jest napaisane w :

Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 167 poz. 1399

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszcie się jednak do Stegny bo jak zostanie uzdrowiskiem ( pomysł wójta ) to już zapomnicjcie o kempingach tych w głebi lądu też. Sprawa się już toczy....

 

nie rozumiem, co ma uzdrowisko do kempingów ?

jedno wyklucza drugie ?

Sopot też jest chyba uzdrowiskiem, a kemping mają przy samej plaży :czerwona:

 

W strefie A brak zgody na nowe pola i kampingi, a Lasy Państwowe gotują się do wymówienia umów dzierżawy. Wystarczy przetarg i nowy Hotel Spa jak malowany, może też być ładny apartamentowiec. To tylko kasa.

O uzdrowiskach jest napaisane w :

Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 167 poz. 1399

 

tak jak pisałem, w Sopocie jest kemping 1km od mola i jakoś nie zrównali go z ziemią, pod apartamentowiec, więc może w Stegnie też się ostanie

a jak będą chcieli "zmian", to uzdrowisko nic tu nie zmieni :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poinformowani w tej sprawie są właściele i to jest ich opinia i zdanie, nie moje, ja je tylko cytowałem. Wniosek: jest coś na rzeczy, w Dz.U. uzdrowisko dzieli się na strefy i zapewne dlatego w Sopocie się ostało bo było i jest z pewnością w innej strefie uzdrowiska.To tyle w temacie Stegny.

 

PS Plaża nadaje się do plażowania, woda w Bałtyku ma dziwna właściwość szybkiego samoczyszczania na wakacje będzie czysta. Cały czas jej stan jest monitorowany i można było sie kąpać przed 2 falą falą powodziową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.