Skocz do zawartości

Instalacja wodna


Pabllo

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nie masz styków elektr.przy kranach to za włączanie pompki jest odpowiedzialny ten regulator ciśnienia.Rozumie że pompka się włącza,zakładam że nikt się nie bawił pokrętłem zmiany ciśnienia.Zrób tak jak wcześniej napisałem-sprawdź drożność instalacji.Może być winien ten filtr wody.Do jego wykręcania adoptowałem klucz od starej polskiej pralki automatycznej,który służył do wykręcania filtra na dnie pralki.Musiałem mu tylko lekko zeszlifować brzegi i teraz idealnie pasuje do filtra w przyczepie.Dmuchnij nawet ustami w pompkę i niech ktoś sprawdzi czy kranem ucieka powietrze.Odezwij się do mnie na GG-coś wymyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wprowadzę w życie wasze wskazówki- mam nadzieje że ruszy.

 

[ Dodano: Nie 02 Maj, 2010 21:40 ]

Witam Kolegów!! Zastosowalem wasze wskazówki i ruszyła mi zimna woda w przyczepie- instalacja była zapowietrzona. Niestety pojawił mi się kolejny problemik- bojler pobral wodę, rozpoczął grzanie ale woda ciepła z kranów nie chce lecieć. Próbowałem odpowietrzać ale bez rezultatów niestety. Może macie jakieś pomysły? Może bojler podaje wodę ciepłą dopiero po całkowitym podgrzaniu? Nadmieniam że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym ustrojstwem ( kontrolka od bojlera świeci się na zielono a druga w czasie grzania na żółto).

Dziękuje bardzo szanownym kolegom za cenne pierwsze wskazówki i liczę na pomoc w tym przypadku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem jak kolega, kupiłem angielke i ma chyba tylko podłączenie wody pod sieć, ponieważ nie znalazłem ani zbiornika ani pompki, tylko bojler, ponad to w łazience mam tylko wychodzące przewody brak baterii i słuchawki, w kuchni jest bateria pojedyncza ale odłączona, prócz dwóch węży czerwonego i niebieskiego są przewody chyba do mikro wyłączników :hehe: ,

wychodzi na to że muszę zakupić 2 baterie jedną z słuchawką, i pompkę,

czy możecie mi pomóc i coś zaproponować ?

:hehe:

pozdrawiam

Krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielki z reguły nie mają wewnętrznego zbiornika na wodę ,tylko wyprowadzenie gniazda (miejsce na wpięcie pompki +podłączeniem prądu).Trzeba mieć zbiornik zewnętrzny.

Jeśli chodzi o zakupy to spróbuj może w WP caravans ,ogłaszają się na allegro .

Sprowadzają angielki całe i na części.U nich dostaniesz pewnie wszystko czego potrzbujesz. Sam kupowałem u nich pompkę do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!! Zastosowałem wasze wskazówki i ruszyła mi zimna woda w przyczepie- instalacja była zapowietrzona. Niestety pojawił mi się kolejny problemik- bojler pobral wodę, rozpoczął grzanie ale woda ciepła z kranów nie chce lecieć. Próbowałem odpowietrzać ale bez rezultatów niestety. Może macie jakieś pomysły? Może bojler podaje wodę ciepłą dopiero po całkowitym podgrzaniu? Nadmieniam że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym ustrojstwem ( kontrolka od bojlera świeci się na zielono a druga w czasie grzania na żółto).

Dziękuje bardzo szanownym kolegom za cenne pierwsze wskazówki i liczę na pomoc w tym przypadku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( kontrolka od bojlera świeci się na zielono a druga w czasie grzania na żółto).

Żółta kontrolka jest od słabego zasilania ( za niskie napięcie).

Już nie pamiętam czy świeciły obie na raz czy pojedynczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie na raz.Jeśli świeci żółta kontrolka to tak jak pisze Trafko jest za niskie napięcie,i palnik nie wystartuje.

 

[ Dodano: Sro 05 Maj, 2010 14:42 ]

a jeżeli chodzi o cały układ to zainstalować na mikro wyłączniki czy ciśnieniowe??

Wszystko zależy od tego czy przy wężach dolotowych masz wszędzie przewody z napięciem,bo jeśli są to sprawa prosta -kupujesz baterie z wyłącznikami.Gdyby nie było rozprowadzonej sieci do kranów to lepiej kupić wyłącznik ciśnieniowy i zwykłe baterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wystartował ,ale spadło napięcie i więcej się nie włączył.Ale nie zmienia to faktu że jeśli był gorący to ciepła woda powinna płynąć.Instalacja wodna w przyczepach jest bardzo prosta i sprawnie działająca pompka nie powinna mieć problemu z wypchnięciem powietrza z instalacji.Najlepiej delikatnie dmuchnąć kompresorem w otwór pompki i sprawdzać na poszczególnych kranach czy jest przedmuch

 

[ Dodano: Sro 05 Maj, 2010 17:23 ]

Mieszają się 2 wątki.Pabllo -masz zainstalowany wyłącznik cisnieniowy,a czy czasem nie jest zbyt popuszczony na pokrętle,czyli ustawiony na niskie cisnienie?Może wyłącza pompkę zanim ta wypchnie wodę do kranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.