Skocz do zawartości

KNAUS 8203


Bluesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie Ludzie!

Przedstawiam Wam moją cepkę. Kupiona od prywatnego użytkownika, w kraju od dwóch lat, przyprowadzona również prywatnie z Holandii na własny użytek. Muszę Wam wszyskim podziękować bo już po zakupie stwierdzilem że mieliście totalną rację iż przyczepę wybiera się dostosowaną do własnych potrzeb nie patrząc na markę i cenę. Bogatszy we własne doświadczenia o jedną wymianę oleju w silniku jeżdząc za tą która nie będzie pachnieć ani śmierdzieć w końcu trafiłem taką jaka odpowiada moim potrzebą czyli: krótka, lekka z WC i brodzikiem, czteroosobowa [tj 2 dorosłych + 2 (kochanych) dzieci], przedsionkiem letnim i zimowym - i tu mały problemik bo totalnie zagubiłem się w tym jak go zainstalować do przyczepy. Pewnie bajecznie prosto ale jeszcze nigdy tego nie robiłem i dziś poddałem się. Ba, nawet zdenerwowałem bo miałem do czynienia z tylkoma rurkami w różnych kolorach, a w namotach nie ma takiego problemu:)

 

Dane:

MW 636 kg

DL 264 kg

DMC 900 kg

Długość 400 cm

Długość całkowita 550 cm

 

Z "tuningu" planuje:

1. Oświetlenie 12V led - ale już po części zrobiłem bo instalacja była już modyfikowana i przewody wisiały na 1/3 szafy. No i po prostu rozumiecie.....

2. Stabilizator napięcia.

3. "Inteligentny" prostownik.

4. Akumulator żelowy - i tu sonda /pytanie ile pojemności aby wytrzymało mi to ok 72 h z zasilaniem lodówki.

5. Zbiornik wody zasilany z zewnątrz znajdujący się kufrze.

6. Wymiana tapicerek.

7. Zmiana wtyczki na 13 pin. (jeszcze myślę)

Więcej jak na razie nie potrzebuje, sądzę że ten "tuning" który wymieniłem dostosuje cepkę do moich niezbyt wygurowanych potrzeb.

 

A teraz czas na foty.

 


Nie umyta

post-133405-imported-251542c8-0fce-4ea1-9695-f8b5a43ea2b9_thumb.jpg

 

Widok od zaczepu

 

 

Do snu

 

 

Na dzień

 

 

Na noc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy. Szukam przyjaznej duszy, co by rozświetliła mój umysł. Przyczepka Caravelair Brasilia 330 zakupiona przedwczoraj i nawet okien nie umiem opuścić. Pomóżcie dobre ludki proszę!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Jareczku teraz możemy już razem jechać na zlot ( o ile ja się wyrobię z remoncikiem).

Zajedź do mnie przy okazji lub jak będziesz jechał z przyczepką do domu.

Ciszę się razem z Tobą.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry rocznik :piwko: >oja tez niewiele młodsza , z 88 r . Ale liczy się stan ogólny .

Bardzo mi się podoba to łóżko piętrowe które masz w swojej przyczepie . To jest super pomysł dla rodziny z dziećmi .

To co, pierwsza próba kempingowania w majówke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.