Skocz do zawartości

konserwacja lodówki na gaz, czyszczenie palnika


cheyenne

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jesteś w stanie ustalić czy kolor płomienia jest prawidłowy tzn.niebieski i czy nie topi się tam coś?

 

we wzierniku widać że jest niebieski

 

Może masz zatkany otwór przy palniku i dostaje się za mało powietrza?

 

a wiesz że tu mnie zaskoczyłeś, ale raczej nie bo: płomień niebieski, i nie ma co go zasłaniać zamontowałem normalnie. Zastanawiam się tylko czy dysza przypadkiem nie złożyła się krzywo i gaz normalnie dociera do tego "sitkowatego" palnika. W Sławie będzie serwis i może znajdą momencik aby sprawdzić co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był zły stosunek powietrza do gazu to płomień nie byłby niebieski,zresztą tam nie ma regulacji dopływu powietrza.Otwór w rurce i tyle.Ten smród który się ulatnia nie ma czasem związku z topieniem się jakiejś izolacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten smród który się ulatnia nie ma czasem związku z topieniem się jakiejś izolacji?

 

Nie, jest to wyraźny zapach niespalonego środka nawaniającego. Podobny zapach powstaje gdy postawimy na gazie garnek z lodowatą wodą i na skroplinach pary wodnej powstaje ten smrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na jakość gazu,w tym przypadku większość to może być butan.

To jest uzależnione jakę kolega ma butle.

Przy 11kg jest jakaś kontrola i w miarę musi być jako tako gaz minimalnej jakości.

Przy małych turystycznych butlach może okazać się ,że gazem jest butan z wodą + domieszka powietrza i chemii. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Koledzy mam przyczepę KIP stara z 80 roku ale bardzo zadbana. Piszę w kwesti lodówki a mianowicie działa mi na 220V ( chłodzi) a na gazie nie chłodzi. Płomień widać w okienku wewnątrz lodówki ale niestety nie robi sie zimno próby robłem około 1godziny i nic się nie zaczęło schładzać. Na 12V nie próbowałem.Prosze o jakieś wskazówki. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień widać w okienku wewnątrz lodówki ale niestety nie robi sie zimno próby robłem około 1godziny i nic się nie zaczęło schładzać. Na 12V nie próbowałem.Prosze o jakieś wskazówki. :D

Może masz na podtrzymaniu (świeczka , lub masz przypchaną dyszę .

Pokręć pokrętłem od gazu , powinieneś mieć różnej wielkości płomień.

Mi rok temu w Warce lodówka się rozmroziła mimo palenia się płomienia.

Dopiero w domu zorientowałem się ,że coś jest nie tak.

Podczas powrotu ze zlotu na 12V było ok.

Przeczyściłem dyszę i płomień był dużo większy.

Lodówka też zaczęła na gazie chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć Wszystkim!

Jestem nowy na Waszym Forum i bardzo cieszę się że Was znalazłem. Ale na temat: Mam przyczepę LEDA około 20-letnią i lodóweczkę na gaz, którą niedawno uruchomiłem. Trochę trudno zapala, ale działa i mrozi. Nie znalazłem niestety regulacji, tylko kranik na przewodzie gazowym. Na gaz, który kupiłem razem z przyczepą działało OK. Po wymianie butli na 11kg (ORLEN) zapala tak samo trudno, ale śmierdzi. Zauważyłem jeszcze jeden niepokojący objaw - od czasu do czasu "bucha" poza palnikiem podczas pracy. Zauważyłem też, że w miejscu, jak przeczytałem na Waszym Forum otworu wlotu powietrza po przyłożeniu zapalniczki się zapala!!! Ale po kilku sekundach gaśnie. Czy to normalne? Obawiam się, ponieważ lodówka obudowana jest sklejką. Co mam zrobić, gdzie się udać? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolor płomienia, może jakiś pająk zrobił sieć w rurce doprowadzającej powietrze do dyszy,może to nie ma związku z wymianą butli.Najprostszym rozwiązaniem jest ściągnięcie tylnej kratki i przedmuchanie palnika kompresorem

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolor płomienia, może jakiś pająk zrobił sieć w rurce doprowadzającej powietrze do dyszy,może to nie ma związku z wymianą butli.Najprostszym rozwiązaniem jest ściągnięcie tylnej kratki i przedmuchanie palnika kompresorem

 

Kolor płomienia jest niebieski, rozumiem, że musiałbym zdemontować cały palnik i go wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.