Skocz do zawartości

Moj Fendt Saphir 540TG


fomicz

Rekomendowane odpowiedzi

Do zakupu przyczepy przymierzalem sie od jesieni, przez zime odpuscilem, zaczalem szukac pod koniec lutego.

Budzet jaki przeznaczylem to poczatkowo 15-18 tys. pozniej zwiekszylem go do 20 tys.

Szukalem przyczep w roczniku mlodszym niz 2000. Wsrod wyszukiwanych ukazywaly sie najczesciej male, ponizej 5 m. przyczepy, czasami dwuosiowki. 540-560 nie bylo w moim zasiegu cenowym.

3 tygodnie temu pojechalem do Koszalina i tam widzalem kilka przyczep. Hobby 97-99 i Fendt 96-98 ksztaltowaly sie w cenach ~22-24 tys.

W koncu udalo mi sie namierzyc i kupic Fendt Saphir 540TG z 2004 (model rowniez 2004) razem z przedsionkiem i podloga. Oczywiscie zakladany budzet zostal przekroczony :ok: ale z zakupu jestem zadowolony.

Od wczoraj wieczora przyczepa stoi juz u mnie. Czeka mnie troche pracy :). Z nieznanych mi powodow niektore okna sa poklejone (albo wiatr albo proby wlamania), szyber ma lekko uszkodzone zamkniecia, ale to szczegoly.

Przyczepa jest bardzo zadbana, w PL miala tylko jednego wlasciciela od 2006 roku.

Posiada oczywiscie kuchnie i toalete, lecz z nieznanych mi powodow w toalecie nie ma prysznica :ok:.

Zamieszczam kilka zdjec, ktore wykonal poprzedni wlasiciel, jak zrobie wlasne, to tez ja wrzuce.

Przyczepa stanie w tym roku w Chalupach.

Pozdrawiam :]

 


Przedsionek

post-128621-imported-d7141709-3e3f-42f9-9927-d3dfdb08f29a_thumb.jpg

 

 

post-128621-imported-79882cbd-656b-41bc-bc10-8cbd6023ed1f_thumb.jpg

 

 

post-128621-imported-87b270df-a44c-4f02-b95b-02f7f7667085_thumb.jpg

 

 

post-128621-imported-eb3d9342-7aa8-4bec-b73f-54e543fed377_thumb.jpg

 

Układ przyczepy

post-128621-imported-52e1f551-aeeb-423d-ab59-d2d20a290854_thumb.jpg

 

 

post-128621-imported-bea8f466-f6a9-4375-b4bc-978f5c8284bc_thumb.jpg

 

 

post-128621-imported-d693cb41-83ed-41b4-915a-b145a8dd36ce_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fomicz, fajna ta budka :ok:

Niech przynosi wiele frajdy z użytkowania.

 

Odnośnie prysznica w toalecie, to jest to opcja i występuje jako dodatkowe wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie, ze cena bardzo dobra. Wiesz jak to jest z handlem, jeden chce szybko sprzedac, drugi zdecydowanie kupic. Okazje sie zdarzaja. Wczesniej moglem kupic Fendt 600 Platin z 2002 z klima za: 16900 (mial uszkodzone jedno okno, brakowalo okna w lazience i stolika oraz materac z duzego lozka byl do wymiany) niestety chcialem utargowac a sprzedawca nie chcial, pozniej sie wycofal a nastepnie podniosl cene.

 

Moja stala na Mazurach a poprzedni wlasciciel wlasnie konczy budowac dom 100m od miejsca postoju przyczepy. Oczywiscie, stan nie jest idealny - bo nie jest to nowa przyczepa, ale czapiac sie nie ma czego. Znajomy, ktory od nowosci ma Hobby z 2005 stwierdzi, ze niewiele odbiega od jego przyczepki. Niestety pogoda nie sprzyja pracom przy przyczepce, wiec na razie stoi i czeka na slonko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Okazalo sie, ze jednak bylo kilka problemikow: truma therma popekana - ktos zostawil kiedys wode na zime - trzeba zmienic obudowe - 275 zl. Przygotowane zasilanie zbiornika na wode, poprzez bezpisrenie podlaczenia weza ale... ktos ie zalozyl zaworu, ktory odcinalby wode, po napelnieniu zbiornika.

 

Przynajmniej w pierwszy weekend sie nie nudzilem i zabralem 'prace domowa' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.