Skocz do zawartości

Eriba nowa-podpowiedź przy zakupie


kris43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,moje pytanie związane jest z kupnem przyczepy.Oglądałem dzisiaj przyczepę do kupna,okazało się że jest niby lekko uderzona.Ma lekko zgięty dyszel i przednia prawa listwa przy przyczepie,dolna jest pogięta.Przy tym jest rozszczelniona sklejka podłogi.To to jeszcze nic,po wejściu do środka zauważyłem,że wąska,pionowa listwa ze sklejki,która mieści się przy zlewie(oddziela zlew od kanapy) jest również rozszczepiona,rozerwana.(przecież to nie pracuje).Podejrzewam,że to powstało od uderzenia.Może ktoś kto ma większe doświadczenie podpowie mi czy może być naruszona cała konstrukcja przyczepy.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie mam,bo przyczepę oglądałem u klienta.Ogólnie na zewnątrz źle nie wygląda,jakby się nie przyglądać to do wymiany tylko listwa.Gorzej z tą sklejką w środku.Wszystko jest do zrobienia,chodzi mi jednak o całą konstrukcję.Nie sztuka kupić,gorzej jak mi się ona zacznie rozłazić z czasem.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może być naruszona cała konstrukcja przyczepy.

 

nie tylko może ale pewnie jest naruszona. Przyczepa campingowa do delikatne urządzenie - cienkie blachy na drewnianym szkielecie ( można powiedzieć szkieleciku )

 

Niemcy i Holendrzy sprzedają tanio uderzone przyczepy bo wiedzą, że solidna naprawa jest kosztowna a często po prostu nie opłaci się. Polscy handlarze kupują taki sprzęt a potem wciskają klientom "okazję". Okazję do stracenia pieniędzy oczywiście.

 

Jeśli sprzedawca nie wstydzi się swojej przyczepy to pozwoli Ci zrobić zdjęcia. Zrób na zewnątrz i wewnątrz. I od dołu. I zamieść na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Po pierwsze - uszkodzona konstrukcja podwozia - zgięty dyszel - do wymiany

Po drugie - prawdopodobnie przekoszona konstrukcja - nie da się naciągnąć, to nie stal, tylko drewno i dykta

Po trzecie - większość ze śrub mocujących została naruszona, więc woda kropla, po kropli będzie wciskać się do ścian. Bez zdejmowania listew zewnętrznych narożnych, uszczelek nie da się dociągnąć, lub nawet wkręcić wkrętów w nowych miejscach. Wiąże się to z ogromną pracą do wykonania. Największe koszty to tak naprawdę podwozie. Jeśli ktoś ma pojęcie o majsterkowaniu to reszta nie stanowi problemu kosztowego, problem jest bardziej po stronie czasu, czy gra warta jest świeczki. Bo jak ktoś kocha majsterkowanie, to może jakiś szybowiec z drewna do sklejania sobie kupić, czy coś podobnego :niewiem: a resztę czasu na wypoczynek przeznaczyć.

Ze swojego doświadczenia zalecałbym danie sobie spokoju.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.