Skocz do zawartości

ubezpieczenie AC strszego kampra


Zbireg

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśniam -

 

co do płatności II raty skaldki z tytułu - jeżeli nie nastąpiło zbycie pojazdu (ew. złomowanie, kradzież) na właścicielu spoczywa obowiązek uiszczenia skladki. O tym decydują zapisy Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych (m.in. OC komunikacyjne).

Ja pisałem o ubezpieczeniu AC/KR, ponieważ tego ryzyka (czyli rodzaju ubezpieczenia) dotyczyło zapytanie. jest to uezpieczenie dobrowolne!

 

A więc:

Polisę zawiera się na rok. Płatność można rozbić na 2 lub 4 raty (zależy od towarzystwa). Wiąże się to najczęściej z jakąś formą zwyżki.

Ubezpieczając autko używane sezonowo można:

1. ubezpieczyć na okres krótszy niż rok. Wtedy towarzystwa korzystają z tzw tabeli frakcyjnej. I na przykład:

stawka za 12 m-cy wynosi 100%, ale

stawka za za 3 m-ce - wynosi 35%

stawka za 6 m-cy - 65%

stawka za 9 m-cy - 90%.

Więc malo opłacalne.

2. jest to rozwiązanie polegające na zapłacie za pierwszą ratę. Najczęsciej raty sa równe.

Po pół roku, nie płacisz drugiej raty, więc ubezpieczenie dobrowolne wygasa.

Oczywiście jest pewne ALE. Należy najpierw zapytać dokładnie, lub przewertować OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczeniowe), czy brak opłaconej składki spowoduje rozwiązanie umowy.

Wiem, ze w Warcie brak opłacenia składki nie powoduje rozwiązania polisy. Więc tutaj nic nie zyskamy. Ale nie wszędzie tak jest!

 

A teraz wykład z zapisów na polisie:

składka - należność za cały okres ubezpieczenia,

składka może być zapłacona :

jednorazowo (siłą rzeczy I rata=składka)

 

w ratach - część składki do opłaty we wskazanym terminie. I rata+ II rata=składka

Podobnie jak w kredycie - kredyt i raty ... (ale bez odsetek) ;-)

 

Effendi ma troche racji. Np zgodnie z OWU brak zapłacenia I raty (albo drugiej) może wyglądać tak, że klient ubezpieczył pojazd od 15 marca 2010. Znajomy agent dał mu odroczony termin płatności 14 dni (może tak zrobić). A klient nie zapłacił raty i powiedział, że ma w dupie! Wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe może żądać za okres ochrony, czyli od 15 marca do momentu poinformowania TU o tym, że mamy go dupie.

Pamiętajmy, że w TU miesiąc rozpoczęty liczymy jako pełny.

 

 

Dla ciekawych dodatkowa informacja. Jeżeli macie ubezpieczenie OC opłacone w całości (albo jednorazowo, albo w ratach) i zapomnieliście o wznowieniu polisy, to nei ma się co martwić. Polisa została automatycznie wznowiona (chyba że wypowiedzieliście umowę na dzień przed końcem polisy). Musicie tylko pójść do agenta, aby wypisał polisę/lub dowód wpłaty.

 

To działa w dwie strony. Jak dzisiaj kończy się Wam polisa, to jest już za późno, żeby zmienić ubezpieczyciela.

 

W razie pytań - piszcie spróbuję przetłumaczyć na jęz. polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak ubezpieczysz to daj znak sygnał gdzie i na jakich warunkach :jump:

 

 

 

Niestety PTU odmówiło ubezpieczenia, ze względu na wiek Kampera (rocznik 1993). :jump:

 

Będę szukać dalej. Nie udało mi się nawiązać kontaktu telefonicznego z Wartą - abonent czasowo wyłączony. Spróbuję ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj spróbuj:

MAKROREGION DETALICZNY WIELKOPOLSKI

60-756 POZNAŃ Sprzedaż ubezpieczeń

Ul. WICHROWA 1A

tel. zawieranie ubezpieczeń: (0-61) 864-47-38; (0-61) 864-47-41,

centralka (0-61) 864-47-00,

sekretariat (0-61) 864-47-70; 866-22-52

 

W Lublinie pewnie bym Ci mógł pomóc bardziej. Jak będziesz miał problem daj znać na PW. Załatwię, że agent skontaktuje się z Tobą. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj spróbuj:

MAKROREGION DETALICZNY WIELKOPOLSKI

60-756 POZNAŃ Sprzedaż ubezpieczeń

Ul. WICHROWA 1A

tel. zawieranie ubezpieczeń: (0-61) 864-47-38; (0-61) 864-47-41,

 

Pod tymi numerami nikt się nie zgłasza, ale jutro próbuję dalej. Wykorzystam podane przez Ciebie pozostałe numery. Miałam pod tym adresem i numerami telefonów Wartę, może dlatego nie są aktywne? :jump:

 

Pozdrawiam

Regina

 

Bardzo dziękuję za udzieloną pomoc. :jump:

 

Jeśli nie uda mi się, to się z Tobą skontaktuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ubezpieczysz to daj znak sygnał gdzie i na jakich warunkach :jump:

 

 

W tej chwili jest możliwe ubezpieczenie AC naszego kampera (pojemność 2.5l) w Warcie. Koszt przy wartości ok. 25 tys. wynosi 4,2 tys. na rok.Tak obliczył pośrednik ubezpieczeniowy.

Jest to dość dużo (2x więcej niż samochód osobowy 9 letni o tej samej wartości i pojemności 1,9l), więc się jeszcze musimy zastanowić czy go ubezpieczać.

 

Dziękuję za życzliwość z Waszej strony i chęć pomocy. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbirek ale jeszcze trzeba wziąć pod uwagą przy takim ubezpieczeniu że za nowe częsci do kampera w przypadku awarji lub wypadku, ubezpieczyciel pokryje TYLKO 50%.

Dowiadywałem się u mojego doradcy z Warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie chce ubezpieczyć swoja przyczepę w zakresie AC jakom wartość przyjmuje ubezpieczalnia do ubezpieczenia przyczepy jeśli mam na rachunku 2200 funtów a w rzeczywistości zapłaciłam dużo więcej to pierwsze a drugie w jakim zakresie AC ubezpieczmy środek to jest przedsionek ewentualnie telewizor w przyczepie czy lodówke co gdy ktoś mnie okradnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nowe częsci do kampera w przypadku awarji lub wypadku, ubezpieczyciel pokryje TYLKO 50%.

Więc chyba jednak nie ubezpieczymy :niewiem:

 

John - niekoniecznie. Zależy w jakim wariancie jest ubezpieczenie. Jeżeli jest wykupiona amortyzacja, to nic nie będzie potracone. Jeżeli będzie niewykupiona - to owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może troszkę z innej beczki znalazłem coś takiego

 

http://starter24.otomoto.pl/index.php?sect=service&sub=starter24&page=assist

 

miało by to być takie zabezpieczenie podróry po europie, moja skoda ma 12 lat i różne żeczy mogą się w trasie przytrafić. zresztą nowe auta tez stają na drodze nie wiedzieć czemu ?

 

Co myślicie o moim typie ubezpieczenia a może znacie jakieś lepsze formy ubezpieczenia podróży, a więcej może lepiej wykupić AC na cały rok niż wykupywać jednorazowe ubezpieczenia podróży ?

 

Pomóżcie wybrać jedyną właściwą opcję :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomóżcie wybrać jedyną właściwą opcję :niewiem:

 

 

Ta oferta wydaje się super sprawą! Wykupując AC zapłacisz pewnie trzy razy tyle. Ja w to wchodzę dzięki Tobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że to nie jest ubezpieczenie typu Casco.

Jeżeli uszkodzicie pojazd nikt go za darmo nie naprawi. W polisie macie zapewnioną naprawę na miejscu. Ale zapewniam, że mało kwo Wam auto naprawi. Najczęsćiej ściagnie do najbliższego serwisu (lub do tego z którym assistance ma układ).

Do przeitej opony - nie będziecie dzwonić, o paliwo dbacie, coby było zatankowane. Jedyne co to ubezpieczenie szyb. W Warcie ubezpieczenie szyby na cały rok kosztuje około 70-80 złotych.

 

Poczytajcie uważnie warunki.

 

Dodam, że często przy AC jest identyczny Assistance - za grosze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.