Skocz do zawartości

Nasz Knaus 440


Romas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja okres paskudnej pogody wykorzystałem do dokładnych oględzin urządzeń, oraz najważniejsze - uszycie dywaników i znalezienie dywanika do łazienki co nie było łatwe. Zapraszam do oglądania http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6061&postdays=0&postorder=asc&start=30 Jak będzie ładna pogoda będzie dokładny przegląd przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować wszystkich że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy świeżą, czystą, nową TABLICĘ REJESTRACYJNĄ :hehe::hehe::hehe:

a wraz z nią "miękki' dowód. Poszło niezwykle sprawnie, aż sam się zdumiałem że tak bezproblemowo. Może to zbawienny wpływ wiosennej aury tak podziałał na urzędników, zwykle mnożących problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romas, ja po kupnie przyczepy odbierałem twardy dowód w wydziale komunikacji w Wesołej. Byłem pod wrażeniem tempa! Miękki dowód wydany w okolicach 1 grudnia, twardy do odbioru gotowy dosłownie parę dni póżniej.

 

BTW

Wiesz, że możesz monitorować proces przygotowań twardego dowodu ? ( https://www.pojazd.pwpw.pl/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i proszę zrobić specjalny kącik dla piesiów :hehe:

Myślimy o tym, ale raczej tylko dla jednego pieska. Drugi jest już mocno leciwy i nie mamy sumienia ciągać go (ją) z nami.

 

Romas, ja po kupnie przyczepy odbierałem twardy dowód w wydziale komunikacji w Wesołej. Byłem pod wrażeniem tempa! Miękki dowód wydany w okolicach 1 grudnia, twardy do odbioru gotowy dosłownie parę dni póżniej.

Może nie bez znaczenia jest fakt, że po sąsiedzku z urzędem jest firma Camppol która sprowadza przyczepki i pewnie także tu je rejestruje więc urzędnicy mają wprawę.

 

BTW

Wiesz, że możesz monitorować proces przygotowań twardego dowodu ? ( https://www.pojazd.pwpw.pl/ )

 

Oooo :jesc: , nie wiedziałem. Będę bacznie sledził postępy prac.

 

[ Dodano: Nie 28 Mar, 2010 15:58 ]

No nareszcie dziś mogłam się zająć sprzątaniem przyczepy w środku .Niesamowite jak ona była brudna (kolor wody w misce) wyglądając jednocześnie na czystą :hehe:

Przy okazji zdjęłam firanki i już się boję jak ja je założę po praniu , bo te żabki są jakieś dziwne (typowe dla przyczep jak widzę po zdjęciach) i nie mam pomysłu czy trzeba je tylko wsuwać z końca szyny czy można na wcisk .

Wyjęliśmy ze skrzyń przedsionek i jest go jakoś strasznie dużo , różne części ,rurki , woreczki z tajemniczą zawartością .Cieszę się , że to nie ja będę składać ten przedsionek do kupy :hehe:

Teraz jeszcze zostaje umycie przyczepki z wierzchu no i dokończenie siedziska tylnego .

Dziś po raz pierwszy piliśmy w przyczepce herbatkę , ugotowaną oczywiście na naszej nowej kuchence :-)

A piec działa jak marzenie . Jest rozprowadzenie ciepła więc bardzo szybko w całej przyczepie robi się ciepło a nawet bardzo ciepło , cudownie :hehe:

Oby jak najszybciej był 1-szy maja żebyśmy mogli nareszcie ruszyć w plener.

 

[ Dodano: Pon 05 Kwi, 2010 09:40 ]

Drobne prace remontowe przy naszym Knausiku trwają .Małżonek zakupił bardzo fajne baniaki na wodę . Z jednego baniaka zrobił pojemnik na szara wodę .zakupiliśmy worki na pościel , można z nich odkurzaczem wyciągnąć powietrze na czas transportu i wtedy się kurczą zajmując tym samym mniej miejsca .

Dziś być może uda mi się powiesić w przyczepie uprane firanki czego już się boje , bo jak pisałam te żabki są jakieś dziwne :-)

Z tyłu naszej przyczepy Romek przywrócił pierwotne ustawienie kanap ,zakupił sklejkę na siedzisko i montuje na zawiaskach .Będzie po staremu :-) bo tak nam lepiej pasuje , więcej miejsca .

Jak dobrze pójdzie za tydzień zrobimy jednodniowy wypad za Warszawę w celu rozłożenia przedsionka.

Miło tak dopieszczać swoją przyczepkę w oczekiwaniu na sezon :-) Prawda ?

Aż zaczynam żałować , że jestem taka słaba technicznie i sama nie mogę podłubać coś przy niej :-)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Małżonek zakupił bardzo fajne baniaki na wodę . Z jednego baniaka zrobił pojemnik na szara wodę

 

Jestem żywo zainteresowany tematem! Jakie zbiorniczki? Jaka pojemność ? Jaka cena ? Jakieś fotki da radę?

bo jak pisałam te żabki są jakieś dziwne :-)

Nic się nie bój. Moja Kasia jak zdejmowała firanki do prania to parę sztuk połamała (tych kończących szynę - zabezpieczeń). Bez problemu można je dostać w sklepach karawaningowych w Wawie i okolicach :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak pisałam te żabki są jakieś dziwne :-)

Nic się nie bój. Moja Kasia jak zdejmowała firanki do prania to parę sztuk połamała (tych kończących szynę - zabezpieczeń). Bez problemu można je dostać w sklepach karawaningowych w Wawie i okolicach :ok:

 

Już opanowałam te żabki :-) Firanki uprane i założone choć nie było prosto się połapać , bo poprzedni właściciel przyczepki całkowicie pomieszał zasłonki , firanki i ich prawidłową lokalizację.

Ale dzięki , że mnie pocieszasz i tym samym nareszcie moje posty nie tworzą tasiemca :hop1:

Dla nas, jak dla każdego neofity, proces "zasiedlania" przyczepy jest strasznie podniecający i chcemy o tym pisać oraz dzielić się drobnymi odkryciami :ok:

 

Pojemniki na wodę nabyliśmy na allegro. Poszukam linka i wstawię.

M.

 

Edytuję posta , bo już znalazłam tą aukcję .

Oto link do aukcji na której nabyliśmy baniaki na wodę

http://www.allegro.pl/item949258289_beczka_kanister_pojemnik_25l.html

Podoba nam się, że mają koreczek odpowietrzający , no i cena b. przyjemna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet nie sprzedał wszystkich, więc jest szansa że wystawi jeszcze raz, tyle że od 20.03. nie logował się na Allegro.

Baniaki w moim luku mieszczą się wprost idealnie. Nie ma też problemu z włożeniem pompki, no i ma jeszcze "wskaźnik" ile wody (płynu) pozostało w środku. Przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tanie ale jak pisze sprzedający : " PO JEDNOKROTNYM UŻYCIU W ŚRODKACH SPOŻYWCZYCH NIE MYTE WEWNĄTRZ MOŻLIWE POZOSTAŁOŚCI "

 

nie pisze po czym, może zostaje trwały zapach, trzeba by było zadań pytanie po czym te zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.