Skocz do zawartości

Nasz Knaus 440


Romas

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś sprowadziliśmy do nas na plac naszą nową przyczepkę :-)

Jechało się dobrze ponieważ Knausik ma stabilizator jazdy .Potem nie mogliśmy z niejwyjść wciąż i od nowa oglądając wnętrze i zewnętrze naszego nowego domu na kółkach :piwko:

Porobiłem nowe zdjęcia różnych szczególików i ogólny widok przyczepy więc odrazu tu wstawiam .

Mam nadzieję , że mimo drobnych mankamentów ta przyczepka spełni nasze oczekiwania .

Już nie możemy doczekać się pierwszego wyjazdu .

Przyczepa i holownik :-)

efe584985db488f6.jpg

91dd64166c661080.jpg

 

Prawa strona od wejścia

3833ccc150d0adeb.jpg

 

i to samo zamknięte jako sypialnia

795b6dcc453d9f20.jpg

 

Lewa strona od wejścia

c994ed1e86faff55.jpg

 

i znów to samo tylko po złożeniu łóżka( trzeba będzie jeszcze zdemontować tą płytę z przodu)

fae28c29b689d0c7.jpg

 

toaleta

7236af1800c8f98a.jpg

 

luk bagażowy w którym zachował się bagnecik podpierający klapę

922df468a89080c0.jpg

 

I widok boczku jednego bo z drugiej strony za mało miejsca na zdjęcie :-)

b3e60fc267dea527.jpg

 

Uff ..teraz dopiero opadają z nas emocje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję wszystkim :-)

Muszę poszukać zdjęć salonek jak są rozwiązane stoliki w takich przyczepkach ponieważ u nas stolika w tym miejscu nie ma .Ale z pewnością można go odtworzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz u mnie i Jackawwa. Stolik jest zupełnie niezależnym elementem, który można obniżyć. W żaden sposób nie jest montowany ani do podłogi ani do ściany. Od biedy można go wyjąć i postawić w przedsionku.

A teraz przy okazji - planujesz wymieniać butlę? Czy możemy używać tych szarych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz przy okazji - planujesz wymieniać butlę? Czy możemy używać tych szarych??

 

Jedną z pierwszych rzeczy jaką sprawdziłem to właśnie ta butla. Sprzedajacy twierdził że bez problemu można "ładować" takie butle u nas. Ja z kolei wiem jakie są problemy z ładowaniem zwykłych "dwójek". Rozwiazaniem jest w razie czego zastosowanie zwykłej 11-to kilowej , bo gwint reduktora jest taki sam. W luku się mieści (sprawdziłem), tyle że pełna jest cholernie ciężka i raczej nie ryzykowałbym wożenie jej tam. Pozostaje bagażnik.

 

Moje gratulacje! :) Mógłbyś podać DMC i wymiary? Będę wdzięczny :)

 

Masa przyczepy to 667kg , DMC 1000kg. Długość wiadomo - 440cm, szerokość 210cm (tak "stoi" w papierach), wysokość ok. 240cm. Dokładne pomiary wykonam przy bardziej sprzyjającej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romas - co do ładowania butli, to na zwykłych stacjach gazowych LPG nie chcą/nie mogą nabijać. Przynajmniej teoretycznie.

A było to tak:

Zadzwoniłem do kolegi, bo słyszałem, że w pewnym miejscu w Lublinie można naładować butle turystyczne. Ponieważ jego firma była na tej samej ulicy, więc pomyślałem, że będzie wiedział.

Dzwonię:

- Krzychu, gdzie można naładować butlę turystyczną? Podobno gdzieś obok ciebie?

- Grzechu - na stacji LPG obok mnie możesz nabić. Ja zawsze nabijam - odpowiedział kumpel.

OK. Pojechałem, wyciągam butlę idę do gościa i mówię:

- podobno mogę u Pana butlę nabić gazem?

- niestety nie. Trzeba mieć wagę, homologację ...

A ja na to:

- Ale Krzysiek H. powiedział, że mogę.

Gościu odpowiada:

- A Krzysiek H? Jak on mówił, to znaczy można. :)

Nabił butlę, policzył 5 zł za pełną butlę.

Stąd zastanawiam się, czy wozić tą szarą, plus 2 kg na zapas. Zawsze taką rezerwę mogę wymienić na pełną ...

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabił butlę, policzył 5 zł za pełną butlę.

 

Tanio! Ja w Warszawie płcę za "nabicie" dwójki 15 zeta. Będąc w tym roku w Bieszczadach zapłaciłem 10 i myślałem że to bardzo tanio. Widocznie doliczają sobie marżę za ryzyko :)

 

Stąd zastanawiam się, czy wozić tą szarą, plus 2 kg na zapas. Zawsze taką rezerwę mogę wymienić na pełną ...

Co Wy na to?

 

Tylko trzeba mieć przejścówkę na reduktorze , bo gwinty są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.