Skocz do zawartości

Kamper i podróż promem. Prośba o udział w artykule...


GrzegorzB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym namówić Państwa do wystąpienia w naszym tekście na temat podróżowania kamperem promami. W tekście będziemy zbierali Państwa doświadczenia, opinie i wrażenia z takich podróży. Będziemy się też pytali, czy właściciele promów mają specjalną ofertę dla "kamperowców" czy też raczej ignorują ich potrzeby. Zapytamy także czego brakuje Państwu podczas podróżowania promami

 

Osoby, które chciałyby udzielić krótkiej wypowiedzi na powyższy temat (koniecznie ze zdjęciem!) proszone są o kontakt ze mną za pomocą prywatnej wiadomości albo na e-maila podanego niżej. Wszystkie szczegóły ustalimy podczas dalszej korespondencji.

 

Nie ukrywam, że to dosyć pilna prośba. Będę wdzięczny za kontakt w ciągu najbliższych dwóch dni...

 

Pozdrawiam

Grzegorz Bryszewski

Miesięcznik Caravaning Ekspert

grzegorz@caravaningekspert.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę OT...

Nie podróżowałem nigdy kamperem (tym bardziej kamperem na promie).

 

Miesięcznik Caravaning Ekspert

Kupowałem ten miesięcznik (a także inny o tej tematyce). Przestałem jednak, gdy zauważyłem, że wg Wydawców, karawaning to przede wszystkim kampery.

 

I tu to samo:

Chciałbym namówić Państwa do wystąpienia w naszym tekście na temat podróżowania kamperem promami.

Znów kampery.

A przecież karawaning to także przyczepy.

Chyba, że jestem w błędzie i coś ostatnio się zmieniło ? :piwko:

 

Prawdziwą kopalnią wiedzy jest to forum i to mi wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach jeszcze przedprzyczepowych płyneliśmy promem na Bornholm (z powrotem też :piwko: ). Kamperem była tylko jedna rodzina a z przyczepkami niewiele wiecej. Wszyscy oni byli zapraszani na prom jako ostatni, bo tam nie ma czegoś takiego jak kolejka. Samochody są wybierane przez marynarzy na zasadzie im kto ma niższy pojazd ten wjezdza na początku. Ma to swoja niewątpliwą zaletę bo na Bornholmie ci "wysocy" zjechali z promu jako pierwsi. Wadą jest to że ci co wjechali na początku zajęli wszystkie wolne miejsca siedzące na pokładach. Ponieważ my mamy dość wysoki wehikuł podzieliliśmy los właścicieli kampera i przyczep. Pozostały nam miejsca na pokładzie tzw. spacerowym, gdzie wiało jak czort (jak to na morzu).

To takie moje doznania i odczucia z podróży na Bornholm.

Zdjęcia mogę podesłać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynąłem moim kamperkiem ( Ford transit) do Kopenhagi , promem Pomerania ze Świnoujścia . Cena za mojego kamperka taka sama jak za samochód osobowy ( jest ona ustalana wg, długości i wysokości pojazdu.) . Nie miałem żadnych problemów z przepłynięciem Wracałem tą samą drogą również bez żadnego problemu.

 

Przykładowe ( aktualne) ceny za przejazd do Szwecji. Przyczepa i samochód osobowy jest płatny oddzielnie. Przy wjeżdzie na prom przyczepką mogą prosić o pokazanie aktualnego przeglądu gazowego.

 

KIEROWCA Z SAMOCHODEM OSOBOWYM*

(samochód osobowy, minibus, mobile home)

do 2 m wys., do 6 m dł.

 

 

1360 SEK

(565 PLN)

powyżej 2 m wys., do 8 m dł.

 

 

2150 SEK

(894 PLN)

 

MAX. 5 OSÓB + SAMOCHÓD OSOBOWY*

(samochód osobowy, minibus, mobile home)

do 2 m wys., do 6 m dł.

 

 

2320 SEK

(964 PLN)

powyżej 2 m wys., do 8 m dł.

 

 

3440 SEK

(1430 PLN)

 

INNE POJAZDY

 

kierowca+motocykl (motorower)*

 

 

 

1060 SEK

(441 PLN)

przyczepa motocyklowa (łączna długość z motocyklem do 6m)

 

 

280 SEK

(116 PLN)

przyczepa do 2m wys., do 6m dł.*

1030 SEK

(428 PLN)

 

 

przyczepa powyżej 2 m wys., do 8 m dł.*

 

1990 SEK

(827 PLN)

rower

 

70 SEK

(29 PLN)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Jeżeli ktoś z Państwa ma doświadczenia związane z podróżowaniem kilkoma różnymi promami na różnych trasach ( albo np. podróżował jednym promem kilkanaście razy) i chciałby o tym powiedzieć do naszego miesięcznika ( wypowiedź powinna mieć maksymalnie 10 zdań) to zapraszam do kontaktu e-mailowego ze mną.

Zainteresowanym osobom wyślę konkretne pytania, albo skontaktuję się telefonicznie i porozmawiamy na te tematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.