Skocz do zawartości

Knaus 440


Romas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem w wątku powitalnym szukam przyczepki dysponując jedynie skromnymi środkami finansowymi. Nie znaczy to jednak , że chcę cudu za mała forsę ale pewne kryteria musi spełniać.

Między innymi ważna jest jej DMC bo chcemy być mobilni to raz , a dwa w zgodzie z przepisami.

Na allegro zaciekawiło mnie ogłoszenie o Knausie 440 z 88r .Nie podano DMC więc napisałem do sprzedającego .

Odpisał, że dopuszczalna masa całkowita wynosi 1000 kg a długość 440 .

Koledzy ,proszę podpowiedzcie laikowi czy istotnie ten model przyczepki z tego rocznika może mieć taką niska DMC .Na zdjęciach przyczepa wygląda na dużą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , czyli niekoniecznie przyczepka wizualnie wielka musi być jednocześnie ciężka .

Ptaku , Twoja przyczepa też wygląda na obszerną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisał, że dopuszczalna masa całkowita wynosi 1000 kg a długość 440 .

Koledzy ,proszę podpowiedzcie laikowi czy istotnie ten model przyczepki z tego rocznika może mieć taką niska DMC .Na zdjęciach przyczepa wygląda na dużą .

 

KNAUS 440 DMC

 

Zerknij też tutaj: Wirtualne muzeum przyczep , co prawda przyczepki nieco starsze, ale jak widać ze specyfikacji technicznej nawet 475 potrafily miec DMC 1000 kg :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , to trochę rozwiewa moje wątpliwości .

A jak myślicie ten model/rocznik wart jest zainteresowania czy może są o nim jakieś wyjątkowo złe opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , to trochę rozwiewa moje wątpliwości .

 

zapytaj (dla świętego spokoju) o MW przyczepki. Żeby się nie okazało że jest równa DMC

A jak myślicie ten model/rocznik wart jest zainteresowania czy może są o nim jakieś wyjątkowo złe opinie .

Co do modelu to zależy od tego jaki ma układ w środku i jakie są oczekiwania wobec przyczepy :hej:

Rocznik...no najmłodsza nie jest, trzeba przy zakupie zachować czujność 10.

Co do marki to wiesz...każdy swój "ogonek" chwali - dla mnie Knaus jest :hej:

 

Na allegro zaciekawiło mnie ogłoszenie o Knausie 440 z 88r .Nie podano DMC więc napisałem do sprzedającego .

chodzi o tą z Wawy ? Z przedsionkiem i daszkiem ?

Jeśli tak to wygląda na fotkach super :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to ta .Chcemy ją zobaczyć na własne oczy uzbrojeni w wiadomości z forum .

Bo zdjęcia istotnie ładne ale rzeczywistość może być inna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gfizyk czytaliśmy historię Twoich poszukiwań przyczepy :-) W końcu trafiłeś na cacuszko :-)

Na to ogłoszenie patrzyłem już kilkakrotnie , o Knausie 440, i za każdym razem wydawała sie wielka .W końcu padł pomysł zasięgnięcia języka tu .

Trochę nawet budzi nasze obawy ten jej dobry wygląd :-) Nie dogodzi się ludziom , co ?

Ale jest stara więc trudno uwierzyć, że przez 22 lata nie była używana . No nic wszystko się wyjaśni jak zrobimy wizję lokalną .

Układ ma idealny jak na nasze potrzeby .Potrzebne nam dwa spania jakby któreś dziecko się zdecydowało z nami jechać .No i kacik łazienkowy chcemy mieć gdyby zabrakło toalet w okolicy :-)

Szukanie jest stresogenne :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hej:

Szukajcie a znajdziecie :jump:

 

powodzonka.

 

[ Dodano: Pon 08 Mar, 2010 11:45 ]

Dodam tylko, że u mojego brata na działce stoi bardzo stary Knaus. POnad 30 lat. Naprawdę wygląda bardzo fajnie. Pamiętaj, że przyczepka świeżo ściągnieta, nie jeździła duzo po dziurawych drogach. A jeżeli ktoś dbał, to naprawdę może fajnie wyglądać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ten Knausik nasz nie będzie .Okazało się , że jedno łóżko ma na stałe rozłożone i przerobione na nieskładalne . To niestety ogranicza przestrzeń w przyczepie a z nami dwa psy będą jeździć a może i ktoś jeszcze więc składane spania sa konieczne .

Szukamy dalej i dziekuję za udzielone w tym wątku info :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych Knausach łóżka (przednie) nie były składane.

Szukaj 450-tek. Masz (tak jak u mnie i Jacka) dwa poprzeczne duże łóżka (w tym jedno w podkowie). A przyczepa tylko 10 cm dłuższa niż 440. Wydaje mi się, że warto ...

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , ten Knaus tak nam się podoba , że nadal kręcimy się w koło tego pomysłu .

Tak więc trzymajcie kciuki może coś z tego będzie .Te dylematy są zabójcze i powodują szybkie starzenie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.