Skocz do zawartości

Polerka samochodowa


Talapik

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanko. Zastanawiam się nad kupnem polerki samochodowej oczywiście do polerowania samochodu no i myślałem o przyczepce. Chodzi mi o to czy warto kupić ( jest w promocji - cena 70zł), czy coś się nie stanie mojej laluni, która swoje latka już ma - może ktoś z Was używał albo używa takiego sprzętu? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam używania polerki :biwak: Budka to nie samochód a lakier na przyczepie znacznie różni się od lakieru samochodowego i nie bardzo widze wypolerowanie go mechanicznie A w dodatku to budki maja bleche o fakturze skórki lub trapezowe wiec na wszystkich kantach bedzie duże ryzyko powstania przetarć Jeśli chcesz wypolerować lub wywoskować budke to polecam ręcznie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania mechanicznego trzeba mieć trochę wprawy. Ponadto za częste polerowanie jest nie wskazane.Raz na kilka lat. Tak mówił mi lakiernik gdy robiłem u niego swój holownik. Ponoć oryginalny lakier na samochodzie składa się z kilku warstw. Zresztą na pewno są na forum fachowcy i się w temacie wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam polerowanie budki - pooprzedni właściciel mojej polerował i za mojej kadencji czeka ją malowanie :hop1: . Proponuję przyczepkę myć chemią z myjni samochodowej - ja stosuję płyny do mycia naczep - schodzą nawet najstarsze osady, a lakier pozostaje w dobrej kondycji. Po takim zabiegu nakładam wosk i ma spokój na cały sezon :biwak: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem szlifierkę kątową z regulacją obrotów, do pastowania/polerowania sprawdza się super

odświeżałem opla, a i c-max'a już pastowałem, przynajmniej ręce nie bolą :hop1:

 

co do pastowania budki, muszę popracować, ale zgadzam się że typowe polerowanie nie wchodzi w grę, bo lakier powyciera się na "szczytach", a brud zostanie w zagłębieniach

 

w sumie to szukam jakiegoś dobrego pomysłu na odświeżenie lakieru budki :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talapik, porzadna polerka nie kosztuje 70zł - te tanie to z regoly po docisnieciu do karoserii nie maja sily krecic talerzem pozatym wibracje jakie przenosza na rece sa tak duze ze po 10 minutach masz dosc polerowania...

przerabialem temat i taki szajs jak ten:

badziew

lub kazda inna o takiej budowie to poprostu BADZIEWIE

 

jesli chcesz kupowac polerka to przynajmniej takiej konstrukcji:

taka budowa moze byc

przy takich nie czuc tak wibracji na rekach ale pamietaj ze jak kupisz tanio to sie dlugo nie nacieszysz

 

kolejna sprawa to pasty polerskie

do polerowania "rybiej łuski" proponuje pasty polerskie na mokro i z mozliwie jak najmniejszym ziarnem nie widac po nich smug a nocniejsze docisniecie polerki nie powoduje przebarwien na lakierze, pozatym taka pasta jak przelecisz delikatnie tworzywo z ktorego jest okno zrobione to nic mu sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja stosuję płyny do mycia naczep - schodzą nawet najstarsze osady, a lakier pozostaje w dobrej kondycji ...

 

Podaj proszę nazwę tego środka :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niestety nazwy :biwak: , podbieram zawsze trochę od ojca z pracy (maja auta ciężarowe i myjnię) i tak to działa ... Początkowo stowałem to do mycia silników w autach i spisywało się świetnie. Rozrabia się z wodą w stosunku 1/10 i takim płynem wystarczy zmoczyć zabrudzena i potem spłukać myjką pod ciśnieniem. Efekt jest powalający :hop1: . Są różne rodzaje tych płynów i ja mogę polecić taki lekko brązowy (tu akurat był pojemnik biały ok 30L) - dzwoniłem do ojca jak on sprawdzi nazwę to oczywiście dam znać :hop1:. Z podobnych środków mających zastosowanie równiez w domu polecam http://www.caravanclub.nl/tipvdmaand/ontvetter/dasty320.jpg , teściowa mi to czasem przywozi z Belgii i działa równie skutecznie, w zeszłym sezonie zmywałem z powodzeniem tym zabrudzenia i zacieki z przyczepki które to w żaden sposób nie chciały się poddać tradycyjnym środkom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie polecam polerowania budki zajmuje się zawodowo renowacją lakierów samochodowych i nie polecam mechanicznego polerownia przyczep. A jeżeli chcecie odświeżyć budkę to polecam ten środek http://allegro.pl/item931317061_plyn_czyszczacy_bardzo_mocny_2kg_dimer.html jest na prawdę super usuwa wszystkie zabrudzenia tluszcz olej żywice kazde zabrudzenia. Bardzo wydajny w postaci aktywnej piany polecam w 100% przetestowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie polecam polerowania budki zajmuje się zawodowo renowacją lakierów samochodowych i nie polecam mechanicznego polerownia przyczep. A jeżeli chcecie odświeżyć budkę to polecam ten środek http://allegro.pl/item931317061_plyn_czyszczacy_bardzo_mocny_2kg_dimer.html jest na prawdę super usuwa wszystkie zabrudzenia tluszcz olej żywice kazde zabrudzenia. Bardzo wydajny w postaci aktywnej piany polecam w 100% przetestowany

 

mam w domu płyn K├äRCHER RM 81 ASF, myje tym czasem auto,

cepkę chyba też tym mogę potraktować ? :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją :biwak: myję pianą aktywną po powrocie z wakacji (marka własna Castoramy) ok.25zł/1L.

Miałem zacieki których nie mogłem niczym usunąć; piana dała radę budka biała aż lśni :hop1:

Czego nie mogę usunąc z przyczepki to pozostałości po żywicy. Ale to na dachu więc nie widać.

Co do polerki to moim zdaniem chyba nie ma sensu.

Samochód można wypolerować 2 razy w roku na wiosnę i na jesieni, 2 godz pracy i ze :hop1::hop1::ok::ok: morzna wypić o grilu nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nabyć płyn BRUDPUR, bądż BRUDOPUR {nie pamiętam dokładnie nazwy, bo akurat, już mi się skończył} firmy Voigt jest on do kupienia w sklepach z chemią gosp. ma działanie tak, jak aktywna piana i w ogóle go polecam można nawet nim łapy zabrudzone smarami myć,cena za litr ok 10zeta nie rozcieńczonym można myć trudne zabrudzenia jak zacieki ze rdzy smołę itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.