Skocz do zawartości

Sikaflex


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, biorę się za uszczelnianie nowo-zakupionej przyczepy, zgodnie z tym co tu przeczytałem, zamierzam odkrecić wszystkie listwy, wyczyszcić i posmarować Sikalexem 221 i przykręcić na nowe wkręty.

Mam parę pytań:

1. Zanlazłem na allegro Sikaflex w takich opakowaniach http://www.allegro.pl/item921900616_sikaflex_221_klej_konstrukcyjny_uszczelniacz_600ml.html - w jaki sposób go dawkować (jakim urządzeniem)?

2. Czym wyczyścić listwę i budę z pozostałości po uszczelniaczu?

3. Co należy smarować: listwę, czy budę, czy to i to?

4. Jak smarować na całej szerokości listwy czy tylko na brzegach i przy otworach na wkręty?

Na pewno będe miał jeszcze inne pytania ponieważ czeka mnie wymiana części konstrukcji przedniej ściany, ale to później.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zanlazłem na allegro Sikaflex w takich opakowaniach http://www.allegro.pl/ite...iacz_600ml.html - w jaki sposób go dawkować (jakim urządzeniem)?

 

proponował bym nakładać szpachelką :hehe: ale mimo wyższej ceny proponowałbym zakup w tubach i i wtedy nakładanie za pomocą pistoletu jest bardzo wygodne :ok: troche drożej ale szybciej i wygodniej :hehe:

 

2. Czym wyczyścić listwę i budę z pozostałości po uszczelniaczu?

 

są specjalne zmywacze w castoramach, merlinach itp lub możesz użyć rozpuszczalnków np nitro, aceton itp Metoda prób i błędów dojdziesz co w twoim wypadku najlepiej zmywa :(

 

3. Co należy smarować: listwę, czy budę, czy to i to?

 

listwe :hehe:

 

4. Jak smarować na całej szerokości listwy czy tylko na brzegach i przy otworach na wkręty?

 

wąskie listwy jednym paskiem na środku a szerokie na dwa paski Przy miejscach gdzie są wkrety to troszke więcej :? ale trzeba uważać by nie przesadzić i żeby za dużo nie wyłaziło na boki bo usuwanie nadmiarów nie należy do przyjemności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkik do wyciskania takich "kiełbas" jakie podałeś w pierwszym wątku służy taki pistolet:http://www.allegro.pl/item902057228_profesjonalny_wyciskacz_z_tuba_aluminiowa_600_ml.html . Do niego jest taka głowica jak w normalnym kartuszu z silikonem, więc rozprowadzasz równie komfortowo.

 

Jeśli "kiełbasy" są dużo tańsze to ja bym się na nie zdecydował tym bardziej, że trochę Ci tego pójdzie na przyczepkę.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamaskuj tasma powierzchnie do ktorej kleisz tam gdzie nie chcesz siki.

Maskowanie zrob zwykla tasma malarska (papierowa), glowna idea jest taka, ze ma wyplynac, jak zamaskujesz jest duzo mniej roboty z wycieraniem.

A wyciera sie to najlepiej zmywaczem do wyrobow poliuretanowych (jak do pianek okiennych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace remontowe, a właściwie rozbiórkowe trwają, teraz przyszedł czas na wzmocnienie przodu, chcę do tego użyć żywicy epoksydowej + mata szklana, i tu dwa pytania:

1. Jaką żywicę polecacie - jest wiele rodzajów na allegro

2. Jaka ma być gramatura maty szklanej?

ttth.jpg

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostepna powszechnie mata szklana nie nadaje sie do stosowania z zywicami epoksydowymi. Albo zastosuj tkanine albo w odpowiedniej hurtowni pytaj o mate proszkowa (w przeciwienstwie do emulsyjnej). W technikalia nie bede wnikal ale to co jest sprzedawane jako komplety jest totalnie bez sensu z punktu widzenia chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przyszedł czas na wzmocnienie przodu, chcę do tego użyć żywicy epoksydowej + mata szklana

 

Mógłbyś użyć do tego siatki szklanej budowlanej, posiadanego kleju i blachy lub profili aluminiowych.

Taka przyklejona do budy "kanapka" czyni ją elastycznie-pancerną- szczelną i nie grozi odpryśnięciem, czy pękaniem budy na skutek naprężeń termicznych.

Metodę taką stosowałem od łatania plastikowego lejka do paliwa, łatania budy, do robienia odbojników w nietypowych miejscach.

Oszczędzisz może na kleju, bo nic Ci nie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad i sam juz nie wiem.Czyli co?Te dziury kleimy klejem SIKA ,a potem na to robimy mata szklana czy tez proszkowa?Zywica epoksydowa czy tez inna?...

Mam sie tez brac za to wkrotce,ale poki co to zimno mnie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzuma nie wiem jak stoisz z chemia wiec odpowiem upraszczajac.

Mata to pociete wlokienka szkla, zeby daly sie uformowac w warstwe trzeba je skleic, do klejenia uzywa sie emulsji, ktora jest kompletnie "niekompatybilna" z zywicami epoksydowymi , w wyniku tego zanika "przylegalnosc" samej zywicy do rzeczonych wlokien, z punktu widzenia materialu kompletnie bez sensu, to tak jakby beton zbroic gladkimi, polerowanymi pretami, ktore bylyby jeszcze nasmarowane jakims rozdzielaczem (np tluszczem).

Tkaniny szklane nadaja sie wszystkie (prawie) poniewaz "trzymaja sie kupy" splotem a nie kleiszczem.

To tak w wielkim uproszczeniu.

 

PS Mata proszkowa jast tragiczna w obrobce amatorskiej, bo nie posiadajac wspomnanej emulsji klejacej nie chce pozostawac w postaci maty :-D

Mam nadzije, ze wyjasnilem co nieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.