Skocz do zawartości

zakup przyczepy


laguna2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich jestem tutaj pierwszy raz wyczytalem wszeklkie porady przy zakupie przyczepy ale i tak jestem zielony w temacie .

 

Chciałbym zakupic przyczepe w kwocie 8000zł rocznik wiadomo nie bedzie rewelacja

mam rodzinke 4 osobowa wiec napewno 2 sypialnie i łazienka bardzo podobaja mi sie HOBBY ale neistety nie wiem jakiego modelu szukac .Jeżeli możecie poradzcie co moge zakupic za te kase .

 

Z góry dziekuje za pomoc

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę

Ja mam identyczny problem Czytając to forum miałem już naprawdę niezły mętlik w głowie Parę dni rozważałem wszystkie za i przeciw

W tej chwili skłaniam się do zakupu przyczepy z Anglii bo za taką kasę jest młodszy rocznik i wyposażenie troszkę lepsze

Możemy sobie kibicować Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem Ci że im więcej czytam na forum tym więcej pytań pojawia się w mojej głowie. Też mam dwoje dzieci i szukam czegoś odpowiedniego. Wydaje mi sie że przede wszystkim trzeba określić potrzeby czyli tak jak mówisz dwie sypialnie, wc ale i ... przedsionek. Hobby jest piękne dla takich potrzeb, podobnie jak i LMC ale ile razy będziesz wyjeżdzał w roku? Raz na wakacje - dwa, trzy tygodnie to lepiej dłuższą, a jeśli złapiesz "bakcyla" i bedziesz chciał ciągnąc cepkę jak tylko bedzie okazja to chyba ktrótszą. Wybór jest trudny jeśli nie ma się doświadczenia.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laguna2000,

Pierwsza rzecz: holownik - to określi Ci maksymalną DMC przyczepy.

 

Jak już będziesz to miał, to już jest trochę z górki, już możemy oszacować wielkość...

W tym wątku macie trochę o wystrojach wnętrz :hej:

Wydaje mi się, że na 2+2 to 440cm długości mieszkalnej i większe (patrzcie - konrad_b kupił ostatnio 430) będzie w sam raz. Choć ja skłaniam się raczej ku większej (480 - 495)...

Co do ceny... za 8kzł to raczej tak roczniki ~85... czyli łazienka tak, ale bez wc kasetowego. Firma... no cóż rzecz wtórna i rzecz gustu :hej: Ważne, by sucha była :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście w tej kwocie warto zastanowić się nad angielką

 

zobacz też np na budkę Fingera

 

jak chcesz coś z tej klasy to od ok 4.5m w górę

moja hobby 430 ma dwie sypialnie, z tym że jedna to "tylko" 110cm szerokości,

ale dodatkowo jest łózko piętrowe jako opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem niebagatelne znaczenie ma moc holownika i od jego możliwości wybierałbym wielkość i ciężar przyczepki. Obecnie jeżdżę Oplem 1,7 tdi i ciągnę przyczepkę o DMC 770 kg. Auto mające 75 KM nie miałoby szans albo bardzo by się "męczyło" z przyczepką większą. A tak nie czuję praktycznie, że coś holuję. A z DR wynika, że max to 1100 kg. Nieporozumienie! :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Tomano: trzeba pamiętać o możliwościach samochodu. Jeśli przez używanie nieco wygodniejszej / większej przyczepki Twój wyjazd zmieni się w męczarnię spowodowaną przegrzewającym się silnikiem, spalonym sprzęgłem itp to chyba z wypoczynku nici prawda?

 

Najlepiej zanim kupisz podpiąć przyczepę do swojego samochodu i chwilę nim się przejechać , najlepiej pod górkę - wtedy ocenisz czy nie jest za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie też się nad tym cały czas zastanawiam czy jak kupię cepkę dmc do 1100kg to czy mój espero z silnikiem 1,8 (90km) da radę.

Na równinach i małych wzniesieniach myślę że nie będzie problemu, ale obawiam się trochę wyjazdów w góry i okolice krakowa.

Cepkę kupuję z myślą o regularnych wyjazdach w sezonie, nie tylko na urlopie.

Może powinienem założyć nowy wątek, ale jakie macie doswiadczenia w jeździe pod górę swoimi zestawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepkę kupuję z myślą o regularnych wyjazdach w sezonie, nie tylko na urlopie.

 

Jeżeli planujesz dużo podróżować po kraju a w przyszłości za granicę to radzę Ci poszukać lżejszej przyczepki z tego prostego powodu, że będziesz bardziej mobilny. Sam z czasem się pewnie przekonasz, że sama budka będzie głownie sypialnią dla Twojej rodzinki a życie towarzyskie i nie tylko toczyć się w przedsionku. Tak, że nie przywiązywał bym szczególnej wagi do dużych gabarytów a raczej do zapewnienia wygodnego spania. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.