Skocz do zawartości

Turawa- Camping!


turawik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szeryfie zrobię jak mówisz .

Jak byliby chętni to mogę przytaszczyć na zlot żaglówkę (420).

 

Ja będę chętny :-) ......... bo my mamy 600km w jedna stronę więc koszty dojazdu będą skandaliczne i koszt campingu to przy tym "pikuś" a nie będę jechał z łódką na dachu holownika przez IV rzeszę bo tam policja trochę nerwowa i kosztowna :-) /ponadto z łodek osobistych dysponuję tylko optymistem, dwoma kanadyjkami i kajakami jedynkami/

W związku z tym że nie możemy raczej przybyć do Sławy a zachodniopomorskie jest pustynia lokalnych spotów i zlotów to interesuje mnie spocik w turawie :-)

 

Rowery i cycepkę drugą (rowerową dla dzieci) też zabierzemy ze sobą ...... a wtedy ciężko o miejsce na dachu dla łódki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, jedziesz tam jutro?

 

Jadę i będę tak ok. 11.

 

[ Dodano: Sob 06 Lut, 2010 18:04 ]

Byliśmy z Janem-T1000 na wizytacji kempingu. Zdjęcia niestety nie chcą się wkleić -zawiesza się wszystko.

Więc kilka słów opisu póki nie zwalczę problemów - może admini pomogą. Tyle co można zobaczyć ponad grubym śniegiem to opiszę

Teren ma kilka "plusów" dodatnich jak i ujemnych. Do ujemnych należy zalesienie, co nie pozwoli ustawić przyczep tak jak byśmy chcieli ale jak warunki pozwolą. Ale zaznaczam, że teren jest w miarę spory. Trochę pracy ze strony właścicieli wymagają pomieszczenia sanitarne, ale jak mówili będzie to sukcesywnie wymieniane i remontowane. Na terenie jest drewniana wiata, która pomieści kilkadziesiąt integrujących się osób w czasie niepogody. W sezonie będzie czynny sklep jaki i pomieszczenia recepcji będą przerobione na małą pizzerię. Gniazdka z energią znajdują się w trzonach stołów, które widoczne są na zdjęciach na stronie kempingu. Właściciel rozważa montaż indywidualnych liczników energii elektrycznej. Być może w części uda się zainstalować do początku sezonu.

Podsumowując to co widzieliśmy dzisiaj, to na planowany zlocik w zupełności wystarczy. Tym niemniej warto będzie podjechać tam jeszcze raz wiosną.

 

[ Dodano: Sob 06 Lut, 2010 19:49 ]

Co nieco udało się wkleić z dzisiejszej wizyty w Turawie:

 

Samotna Niewiadka

b2df5adfd543ab00m.jpg

Jeden z dwóch pawilonów sanitarnych

e755a666154f9488m.jpg

Wiata integracyjna

f5c6fe0452a08351m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wszystko co napisał Andrzej.Pragnę dodać jednocześnie,że odległość do jeziora znacznie przekracza wymienione 80mb.Może to być zarówno plusem jak i minusem.Obiekt stwarza wrażenie oazy ciszy i spokoju.Zobaczymy jak będzie w sezonie. Lączę pozdrowienia JanT-1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też piszę sie na zlocik w maju,szkoda bo sandacza jeszcze nie można łowić ale spotkanko z wami ,,Bezcenne''a i promocja regionu tez będzie,bo z wrocka niema gdzie blisko wyskoczyć na weekend,po prostu jest nisza pod tym względem mało akwenów i kempingów.Wirku jak będzie lista to do wpisania 4szt+sabaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy temat już z listą osób chętnych na spotkanie w Turawie.

Proszę w nim potwierdzić swój przyjazd , podanie ilość osób w załodze , lub jeśli ktoś zrezygnował z różnych powodów też proszę w tym temacie napisać

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6037

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z Janem-T1000 na wizytacji kempingu

 

jak dla mnie wszystko ok :jump: i podobają mi się fotki i relacja :jump: niestety było kilka niechlubnych opinii i mam wobec tego małe "ale" :jump: zwróciliście może Panowie uwage na stan wody? i zapach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiT czy ty żartujesz z tą wodą? W tej chwili to mogę Ci wysłać kostkę lodu.

 

A tak już serio. Turawa jest zbiornikiem retencyjnym z regulowanym poziomem wody. Na zimę z takich zbiorników spuszcza się wodę i pozostaje jej ok 1/3 objętości lub mniej.

To co wcześniej było sygnalizowane to latem występuje zakwit sinic od ok. drugiej połowy czerwca max. do połowy września. Okres ten jak i intensywność pojawiania się sinic zależy od różnych czynników głównie od temperatury wody, a miejscowo na jeziorze od kierunku wiatru. W okresie majowego spotkania nie powinno być jeszcze sinic więc i czasami pojawiającego się przykrego zapachu też nie będzie.

Dla amatorów żeglarstwa info, że moja "420" to jest taki składak - każda część z innej "parafii" więc osiągi też nie są rewelacyjne.

 

Jeszcze co do kempingu to jest tam wiata ze sporym zapasem suchego drewna na ogniska :jump: .

1df47f6bbcb9a86em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy już spokój tej wodzie i sinicom.

Proponujemy tam spotkanie w celach integracyjnych a niekoniecznie kąpiel w jeziorze, które jest nieco oddalone od kempingu.

Szacuję, że linia brzegowa jest w podobnej odległości co w Sławie tj licząc od miejsca w którym mieliśmy przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu i ja bywałem na Turawskich progach, nawet jeszcze za młokosa z rodziną motocyklem. Wody to nie było czasu wąchać i smakować, tyle było innych ciekawych zajęć.Dużą część zajmowały wówczas ośrodki wczasowe i ludzie jakoś przeżyli i żyją do dzisiaj.

Myślę że na trzy dni to niema sobie co głowy zawracać kąpielą tylko integrować się należy. :jump: + :jump: + :jump: i czas się żegnać i robić następne podchody na następny spot. :jump::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odwiedziliśmy Turawik w lipcu zeszłego roku, polecam, jest OK. Niestety potwierdzam zły stan wody - nie nadaje się do niczego a szkoda bo plaża piaszczysta, ładna. Pomimo wielu ośrodków wokół jest nawet cicho, las, fajnie na rowery. Wzdłuż brzegu kameralna promenada, jedzonko i :hehe: Fakt, że sanitariaty mogłyby być zmodernizowane ale atmosfera przyjemna. Szkoda tylko że doberman Pani obok z namiotu pętał się wokół kojca dzieci (wtedy 6cio miesięcznych). Kąpalismy się już nad Srebrnym, świetne miejsce bo można postawić jak się chce przyczepę nad samą wodą i brak ośrodków wokół - minus to lekka ciasnota w sezonie oraz głośna dyskoteka w weekendy.

 

[ Dodano: Czw 25 Lut, 2010 23:47 ]

pogoda była lipna

 


jez. srebrne

post-123158-imported-bc44de5c-145f-4c28-8f80-ad161b8fc0f1_thumb.jpg

 

jez. srebrne

post-123158-imported-cc5054db-3522-461d-9071-af5f72920f44_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.