Skocz do zawartości

Kran uszkodzony


klon

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo proste. Każdy kran uruchamia pompkę wody, a że w uszkodzonym nie ma zaworu zamykającego wypływ wody, to z niego leci. Zdejmij rurkę doprowadzającą wodę do uszkodzonego kranu i zaślep ją, to będziesz mógł awaryjnie używać sprawnego. Na alledrogo znajdziesz masę kranów zarówno nowych jak i starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedz, szukałem na allegro ale nie ma takich samych bo ten jest stary a chciałbym mieć dwa takie same ale chyba będę musiał kupić nowy i go zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klon , Ty wywal ten i wszystkie inne zabytkowe krany z Allegro :hehe:

Wsadź sobie jakikolwiek kranik, a nawet kawałek rurki BEZ ZAWORU na Poxipolinę w miejsce tego cuda popsutego reumatyzmem i wiekiem.

Ewentualnie wsadź to cudo z powrotem ale wywal z niego zaworki i bebechy, tak, by woda płynęła swobodnie.

Do nowego kranu/rurki ciągniesz osobny wężyk zakończony pompką do wody.

Żadnych kretyńskich mikro-coś tam w kranie/rurce, ani zaworków rozpoznających, czy spłukujesz kibelek, czy bierzesz prysznic, bo wiadomo, że nie działają :biwak: .

Do sterowania zasilaniem pompki przypisanej do "zepsutego" czyli po mojemu sprawnego kranu :jump: , użyj włącznika nożnego ukradzionego z maszyny dentystycznej, albo kupionego w markecie.

Włącza takie coś prąd, jeśli naciśniesz i trzymasz, bo jak puścisz, to obwód przerwany.

Popatrz teraz jaki zrobiłeś biznes: masz obie ręce wolne, dawkujesz wodę oszczędnie, bo wolną nogą, nie tracisz wody z powodu zwłoki spowodowanej ręcznym przekręcaniem zaworu.

Słowem: wreszcie możesz nauczyć fabrykę, o co chodzi z wodą w przyczepie :jump: [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tego częściowego zdjęcia myślełem że bedzie podobny do tego co zakupiłem ale teraz widze że jest spora różnica :biwak: tak czy tak jak byś przelatywał przez Poznań to wjedz do buerstnera i może coś dobierzesz :jump:http://www.buerstner.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę jeszcze poszperam bo chciałbym coś podobnego do starego

 

trudno kupić taki sam tylko nowy. Rozwiązaniem jest kupienie... dwóch nowych. Będziesz miał takie same krany w toalecie i w kuchni i na dodatek sprawne przez wiele lat.

 

A pomysł adamakwiatka nie jest odkrywczy, widziałem takie rozwiązania nie tylko w przyczepach ale i na jachtach. Rozwiązanie to ma wg mnie jeden mankament - po podłodze "lata" włącznik na uwięzi z przewodu. Jeśli się ten włącznik przymocuje do podłogi to w ciasnym wnętrzu przyczepy łatwo się o niego potknąć. Ale jeśli komuś to nie przeszkadza to czemu nie? Wiadomo przecież, że jedni lubią ogórki a drudzy ogrodnika córki :biwak::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.