Skocz do zawartości

System Bulldog - stabilizator toru jazdy


denis

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni posiadacze angielek - często posiadacie w zestawie taki dziwny płaskownik z kółkiem na końcu a w okolicy zaczepu dziwny kątownik z "chwytem z tworzywa .Jest to stabilizator toru jazdy. Pozdrawiam i służę pomocą w razie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam coś takiego na wyposażeniu mojej przyczepy. Zdjęcie powyżej nie przedstawia kompletnego stabilizatora. Powinien tam być jeszcze taki uchwyt montowany do kuli (w jej okolicy).

Czy ktoś stosował to w praktyce i może się podzielić wrażeniami.

Jak kiedyś znajdę czas to zrobię zdjęcia jak to wygląda w całości.

 

[ Dodano: Sob 16 Sty, 2010 17:12 ]

Dla zainteresowanych

Zdjęcie kompletnego stabilizatora BULLDOG

Instrukcja tego stabilizatora (ale po angielsku)

Inne typy uchwytu na kule:

 


post-114947-imported-fdf98e43-0f36-4b07-8695-fe53eff241f7_thumb.jpg

 

 

post-114947-imported-75903d5c-ab1b-49f8-8207-1399e0612f43_thumb.jpg

 

 

post-114947-imported-3bd6b201-5b75-4d7e-8946-8aaba5c93194_thumb.jpg

 

to przykładowe zdjęcie tego "uchwytu"

post-114947-imported-cd0cdf72-bbb9-430f-8449-4bd1cae0f647_thumb.jpg

bulldog_stabiliser_200Q_manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

ano właśnie ..... posiadam takowy płaskownik, o jakim pisał autor wątku, a który widnieje na zdjęciu w drugim poście, ale zdekompletowany - brakuje tego małego elementu (zdjęcia w poście bambosz99).

....i tu pytanie; czy jet szansa na dokupienie tego ???

.... czy może nie bawić się w poszukiwania i od razu spróbować to dorobić ???

 

a w ogóle, to czy to spełnia swoją rolę ???

tzn. w sensie, że stabilizator pomaga i ułatwia jazdę - to nie ma o czym rozmawiać

bardziej mi chodzi o to konkretne rozwiązanie

 

.... licząc Waszą na pomoc i cierpliwość

pozdrawiam serdecznie

jarek

 

[ Dodano: Sro 12 Maj, 2010 21:43 ]

czyżby naprawdę nie można było tego nigdzie dostać ???

 

..... cóż, pozostało majsterkowanie

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to dostać ale sporo to kosztuje (kilka stówek). Problem z tym uchwytem polega na tym że montuje się go na stałe do haka (auta) i najczęściej zostaje on u poprzedniego właściciela.

Sam byłem ciekaw jak to się sprawdza w praktyce. W drodze do Sławy postanowiłem przetestować ten wynalazek i takie wnioski mi się nasuwają.

Podczas jazdy z tym stabilizatorem zwłaszcza po wyboistych drogach bujanie poprzeczne było zdecydowanie mniej odczuwalne niż w czasie jazdy bez stabilizatora i zdecydowanie szybciej przemijało.

Co do wężykowania to nie zaobserwowałem żadnych różnic (pewnie przyczepa nie miała okazji wężykować, ale to pewnie dobrze).

Zakładanie tego wynalazku jest trochę kłopotliwe.

Teraz przydało by się wypróbować inny stabilizator żeby mieć porównanie.

Jedna rzecz mnie tylko zastanawia? W europie ten stabilizator jest prawie nie używany i uważa się go za przeżytek. A angole ciągle go stosują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.