Jump to content

Szerokość przyczepy 230 czy 220

Malaga
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Duża jest różnica w podróżowaniu z przyczepa szerokości 230 a 220 cm ?

Prosze o opinie

Pozdr. Malaga

Na pewno konieczne są dodatkowe lusterka i większa uwaga , a po za tym nie ma większego znaczenia co prawda ciut większy opór powietrza.

Malaga, prawie żadna ,bo to zaledwie 5cm na strone.

Powiem Ci ,że 2.5 m to już jest szerokość ale też do jazdy.Moja poprzednia budka miała 2.0m i po "przesiadce" na 2.32 to "poczułem" różnice ale tylko na wąskich drogach przy mijaniu i na odcinkach dróg remontowanych .

Jak masz szeroki holownik typu VW T4 ,LT ,Transit ,Sprinter to tu problem szerokości jest prawie nie zauważalny patrząc na gabaryty autka.

Malaga - w mojej ocenie nie jest to dużo. Ale wszystko zależy od ... szerokości bramy wjazdowej do domu. Mając bramę szeroką na 2,5 metra , to te 210 a 230 to bardzo duża różnica. Szczególnie wtedy jak masz dość wąską drogę...

Mój Gruau miał 220 albo 230. Teraz mam 210. W jeździe równicy nie dostrzegam. Tak jak napisał Wirek - dobre lusterka i wszystko będzie dobrze :brawo: :brawo:

Mam autko Renault Scenic 2003, DMC 1300

Czy da radę bezpiecznie jeździć z przyczepą DMC 1200, szerokość 230? (Dethleffs 450)

Czy lepszym rozwiązaniem będzie węższa przyczepka i lżejsza?

Pozdrawiam,M.

Malaga, szerokość raczej nie ma znaczenia , waga jednak tak różnica 100 kg sprawi , że komfortu z jazdy nie będzie , znaczy , że auto powinna dać radę lecz pod górki lub nawet wzniesienia będzie koniczne redukcja do najniższych biegów .

Mam autko Renault Scenic 2003, DMC 1300

Czy da radę bezpiecznie jeździć z przyczepą DMC 1200, szerokość 230? (Dethleffs 450)

Pozdrawiam,M.

Wybacz ale 1300 kg to chyba masa własna holownika ..?

Duża jest różnica w podróżowaniu z przyczepa szerokości 230 a 220 cm ?

żadna :brawo: w tym przypadku różnicy nie poczujesz :brawo:

szerokość to mało ważny parametr :ok: ale waga to jedna z ważniejszych spraw przy wyborze budki :ok: ale nie będę się powtarzał bo ten temat nie raz się przewinął :ok:

"Duża jest różnica w podróżowaniu z przyczepa szerokości 230 a 220 cm ?

10cm :brawo: czyli zadna za to waga to bardzo wazna sprawa , ja bym radzil poszukac ciepki o dmc do 1100kg za to jak najlzejszej tak zeby sie max w 750 kg MW zmiescila

zreszta trudno Ci doradzic bo nie wiemy dla ilu osob i jakich ma ta budka byc

pozdrawiam

Witam, podaje wiecej szczegolow

Autko DMC 1800, O1 - 1300

Rodzina 2+1 (dziecko 5 miesieczne )

Interesowalem sie przyczepkami z rocznikow 99-2002

Bedzie to moja pierwsza przyczepka.

Dzieki Pozdr.

Malaga

witam

spokojnie do Twoich potrzeb wystarczy tak jak pisalem ciepka z przedsionkiem o DMC 1100kg i MW ok 600-700kg dlugosci 4-4,5m (bez dyszla oczywiscie) bo po co Ci taka duza i ciezka landare za soba ciagac ? najprosciej by bylo jak bys mial mozliwosc podpiecia i przejechania sie z ciepka kilka km i samemu sprawdzenia jak jest w jezdzie roznica :bukiet:

pozdrawiam

szerokość to mało ważny parametr

chyba że łóżko jest w poprzek, a właściciel ma 230 cm długości (ew. wysokości). :bukiet:

Ja mam podobny zestaw o jakim piszesz, tylko starszego SCENICA ze 102 konnym silnikiem i przyczepa ma 1200DMC i 460 cm w środku powiem, że jest to wg mnie optymalna wielkość dla Twojej rodziny, bo w środku przynajmniej jest wszystko i jest się jeszcze jak ruszyć. Jak będziesz chciał jakieś szczegóły to pisz.