Skocz do zawartości

Pochłaniacz wilgoci


Bogo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zakupić do swojej przyczepki pochłaniacz wilgoci.

Nie wiem czy to będzie ten ale myślę że o podobnej zasadzie działania.

Co o tym myślicie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

http://ratell.pl/product_info.php?products_id=20&gclid=CKzSqtGcrZ4CFQe7ZwodD10qlw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym dostępie do tego typu urządzeń ,wszystkie są dobre ,a różnią się jedynie producentem i ceną. Ja ostatnio nabyłem tego typu urządzenie w Castoramie , a że innaczej wygląda ,ważne żeby było skteczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem używałem, konkretnie tego (Humistop) - działa.

Ja używałem go w domu. W łazience, piwnicy, przedpokoju i suszarni.

Wszędzie się sprawdził. W zależności tylko od poziomu nawilgocenia pomieszczenia, była różnica w długości działania wkładu.

Naprawdę, jedyny mankament choć w przyczepie innego wyjścia nie ma, trzeba kupować wkłady, które to cenowo są nie wiele tańsze od całego urządzenia.

Ja teraz, ale to w domu stosuję już elektryczny osuszacz, który jest znacznie wydajniejszy od tych chemicznych (solnych, bo to jest preparat solny), ale mankament taki, musi być źródło prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, jedyny mankament choć w przyczepie innego wyjścia nie ma, trzeba kupować wkłady, które to cenowo są nie wiele tańsze od całego urządzenia.

E... pewnie można regenerować. Wkład do piekarnika i grzać 120'C na termoobiegu z uchylonymi drzswiczkami. Potem ew. grudki porozbijac na jak najdrobniejsze kawałki i powrót do przyczłapki ;)

Ja teraz, ale to w domu stosuję już elektryczny osuszacz, który jest znacznie wydajniejszy od tych chemicznych (solnych, bo to jest preparat solny), ale mankament taki, musi być źródło prądu.

Jaka jest wydajność tego ustrojstwa i ile jaka moc elektryczna?

Orientujesz się na jakiej zasadzie działa ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wydajność tego ustrojstwa i ile jaka moc elektryczna?

Orientujesz się na jakiej zasadzie działa ustrojstwo?

 

 

O ja mam dokładnie coś takiego.

http://www.cppolska.com/oferta_c_os_530.php

 

Machina ta działa na zasadzie technologii Peltiera.

Z ciekawości, kiedyś sprawdziłem, co to znaczy, bo na początku to nie wiedziałem, czy piszący instrukcję, to mnie tym sformułowaniem nie obraża ;););):-]

Chodzi tu o to, że z jednej strony jakaś tam płytka jest zimna, a z drugiej gorąca, powoduje to skroplenie na skutek różnicy temperatur.

Wentylatorek jak od komputera, powoduje przeciąganie powietrza, przez to urządzonko.

Od i tyle.

Pobór prądu wg.mnie niewielki, piszą, że 36W-nie sprawdzałem.

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, ciche ustrojstwo, bez inwazyjne.

U mnie działa dobrze, choć np. na cokupić, ktoś napisał, że to zabawka.

Ja tam jestem zadowolony, kupiłem jeden, potem za jakiś czas drugi.

A wydajność, tak pi razy drzwi 300ml zbiera z pomieszczenia wielkości około 10-15m przez około 24 - 48 godzin.

Wszystko też jest zależne, od wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Także, ja nie narzekam.

 

Co do, zaś możliwości ponownego użycia roztworu, który tworzy się na skutek ściągania wilgoci przez humistop, wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Nie jestem co prawda mocny z chemii, ale wydaje mi się, że roztwór ten jest bardziej wodnisty, niż gęsty, także nawet na skutek odparowania wody, osuszenia lub innych zabiegów (np.destylacji ;) ) ponownie się tego nie da użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wydajność tego ustrojstwa i ile jaka moc elektryczna?

Orientujesz się na jakiej zasadzie działa ustrojstwo?

 

 

O ja mam dokładnie coś takiego.

http://www.cppolska.com/oferta_c_os_530.php

 

Machina ta działa na zasadzie technologii Peltiera.

 

OK, i wszystko jasne ;)

Czyli działa tak jak przenośne lodówki samochodowe na 12V

 

A wydajność, tak pi razy drzwi 300ml zbiera z pomieszczenia wielkości około 10-15m przez około 24 - 48 godzin.

 

Wielkie dzięki za te informacje :-]

 

Co do, zaś możliwości ponownego użycia roztworu, który tworzy się na skutek ściągania wilgoci przez humistop, wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Nie jestem co prawda mocny z chemii, ale wydaje mi się, że roztwór ten jest bardziej wodnisty, niż gęsty, także nawet na skutek odparowania wody, osuszenia lub innych zabiegów (np.destylacji ;) ) ponownie się tego nie da użyć.

 

Jeśli jest tak jak pisałeś w poprzednim poście, że produkt jest na bazie soli, to IMHO odparowanie wody w piekarniku przywróci mu życie. Tak samo można zresztą wykorzystać wszelkie inne higroskopijne materiały. Ważna jest temperatura. Powyżej 100'C

Natomiast jeśli preparat pochłaniający wilgoć zamieniałby się w żel [takie jakieś pampersopodobne ustrojstwo ;)] , to już nie wiem, nie przyszło mi do głowy suszyć pampersa po użyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za te informacje ;)

Nie ma sprawy, z tymże gdybyś się zdecydował na zakup, nie bądź zdziwiony gdyby wolniej Ci się to napełniało.

Zaznaczam, to wszystko zależy od temperatury w pomieszczeniu, ale przede wszystkim wilgotności.

U mnie jest bardzo duża wilgotność, bo mieszkam w lesie, a poza tym używam tego urządzenia głównie w suszarni i łazience, gdzie codziennie pluska się Maluch.

A On potrafi się moczyć w wannie, czasem prawie przez 2 godziny.

Możesz być pewien, że na pewno DZIAŁA.

 

Ja co prawda rozważam, zakup do suszarni większego urządzenia, działającego w podobnej technologii, ale jakoś mi na razie, nie do końca po drodze (z różnych powodów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W moim to jakieś 3 mm w pojemniku na tydzień

 

to nie dużo. masz albo bardzo suchą przyczepkę albo te urządzenie nie działa tak jak się spodziewałem.

Jutro sprawdzę w swojej. Wstawiłem osuszacz we wtorek.

 

Sprawdziłem, w zbiorniczku zero wody. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Urządzenie nie działa czy przyczepka turbo sucha?

Na marginesie dodam, że osuszacz firmy Henkel z wkładem 500 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy Henkel z wkładem 500 g.

ten sam mam

to nie dużo. masz albo bardzo suchą przyczepkę albo te urządzenie nie działa tak jak się spodziewałem

czasami gdy spora wilgoć na zewnątrz - wychodzi więcej, poza tym mam jeszcze 10kg soli w misce plastykowej na podłodze do pochłaniania wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę do dej dyskusji i powiem że też taki posiadam notabene kupiony w kauflandzie w Oławie i zauważyłem jego zbrylanie lecz na razie się zatrzymał ponieważ posiadam w cycepce piekarnik i ostatnio z rodzinką żeśmy posiedzieli więc tzw.wilgoć na jakiś czas wyszła :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kit popieram

 

 

 

 

Przygotowując przyczepę do zimy postanowiłem wypróbować metodę (którą stary dobry Indianin mi podpowiedział ).

 

 

 

Kupiłem duży pochłaniacz wilgoci i przetestowałem go w domu. Oto efekt po ponad miesiącu w łazience:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.