Skocz do zawartości

Sława 2010 WYCIECZKA ROWEROWA LISTA UCZETNIKÓW


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wszyscy chętni dopisani :jump: jeszcze troche i będzie 100 :hej::hej:

 

Przeskoczyło do nasze przewidywania i z tego powodu trzeba zmienić trasę i być może będzie ona wydłużona o 4 do km 5 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może troszke dłuższa ale za to poprowadzona dróżkami leśnymi itp a to wpłynie znacznie na komfort i bezpieczeństwo więc spokojnie każdy da rade :hej: nawet pociechy sobie poradzą :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym byłem w Sławie na tak zwanej wizji lokalnej , aby ustalić trasę "peletonu Tour de Sława" patrząc na liczbę osób chętnych, która zrobiła się długa i jest sporo kolarzy chętnych na przejechania, zachodziła konieczność zmiany trasy by jak najmniejszy odcinek drogi jechać drogą wojewódzką.

 

Jest taka możliwość wydłużyło by to trasę o 4 do 5 km, z tym nie było by problemu

( dalibyśmy radę) , ale problem w tym spore odcinki tej okrężnej dróżki leśnej było by po piasku, a jak wiemy żadna to przyjemność jechać rowerkiem poprzez piasek - jest to przede wszystkim męczące.

 

Na spotkaniu z Burmistrzem ustaliliśmy, że jednak nie pojedziemy tymi leśnymi duktami poprzez piasek , jednak te 8 km drogą wojewódzka .

 

Dla naszego bezpieczeństwa "peleton" będzie eskortowany przez policję , prawdopodobnie jeden radiowóz z przodu, drugi z tyłu w razie potrzeby też i straż miejska

 

Zmieniony zostanie kierunek w jakim wyruszymy , zamiast jak poprzednio planowałem od kempingu w kierunku Radzynia i do obserwatorium i tu miało być spotkanie z przyrodnikiem i jego opowieściami.

 

Pojedziemy od kempingu w kierunku Lubiatowa drogą wojewódzka pod eskortą ( około 8 km droga asfaltowa) , za Lubiatowem skręcamy już w dróżki leśne.

 

Gdy będziemy jechać drogą wojewódzką peleton podzielimy na grupki - jakie ustalimy z policją i tu prośba jedziemy w celach rekreacyjnych , więc nie urządzamy sobie wyścigów jedziemy tą droga spokojnie, by jak najszybciej ją pokonać i nie utrudniać ruchu drogowego.

 

Tu należą się wielkie słowa podziękowania Panu Burmistrzowi , za tak życzliwe załatwienie sprawy by nam ułatwić przejazd. ( omawiałem też inne sprawy, ale nie będę zanudzał Wy macie przyjechać na zlot do Sławy rozbić się i dobrze się bawić)

 

Po zjechaniu z drogi publicznej na dróżki leśne peleton można złączyć i na polance robimy postój - mały piknik ( myślę , że każdy coś ze sobą weźmie by się posilić i odpocząć).

 

Będziemy przejeżdżać koło festiwalu "Las, Woda, Blues" tu program tego festiwalu http://koncertyyy.pl/koncert/las-woda-i-blues-2010-slawa/9213/ Pewnie część się zatrzyma lub cały peleton. po tym podjedziemy pod obserwatorium , gdzie Pan przyrodnik opowie na o okolicy . Po zakończeniu opowieści poprzez park dotrzemy do naszego kempingu.

 

Jak wspomniałem nie robimy wyścigów jedziemy spokojnie peleton prowadzi kolega KIT i on przyjeżdża jako pierwszy. Peleton zamyka kolega AKISSJG i on ma do mnie numer telefonu jakby ktoś nie dał rady jechać dalej ( myślę , że takich nie będzie) zadzwoni do mnie , ja autkiem podjadę - rowerek na dach , kolarza do autka i wracamy na kemping. NIKOGO NIE ZASTAWIMY NA TRASIE, więc spokojnie wszyscy mogą jechać.

 

 

Rozpisałem się, ale jak są jakieś pytania ( może jakieś uwagi) proszę w miarę możliwości odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Na kogo wypadnie na tego bęc, ale ja się nie martwię, bo jest powiedziane: że ostatni będą pierwszymi (cokolwiek miało by to znaczyć). :jump:

A tak na poważnie trasa która mamy do przebycia jest naprawdę spacerowa i ten dystans około 20 km przejeżdża się z przysłowiowym palcem w nosie. Pierwsze 8km jest z górki do tego asfaltem, a to prawie połowa trasy potem troszkę drogi gruntowej, dalej znowu asfalt już przez las, następnie około 5km drogą leśną gruntową i znowu asfalt, przejazd przez park i jesteśmy na kempingu. Naprawdę nikt nie powinien się bardzo zmęczyć. Ale proponuję jak tylko się ociepli zacząć treningi, sami wiecie sport to zdrowie :hej: . Na trasie będą odpoczynki :ok: :ok: :hej: , drogę gruntową możemy pokonać spacerkiem prowadząc rowerek, przecież jesteśmy na wypoczynku i mamy czas. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym byłem w Sławie na tak zwanej wizji lokalnej , aby ustalić trasę "peletonu Tour de Sława" .................. więc spokojnie wszyscy mogą jechać.

 

nic dodać nic ująć :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. dziecko na mniejszym rowerze chyba spokojnie da radę?

 

da rade :) a na wrazie czego bedzie autko z bagażnikiem i odwiezie zmęczonych na kemping :)

 

No to przekroczyliśmy 100 chętnych na uczestnictwo w wycieczce rowerowej :):) przyznam że nie spodziewałem się takiego zainteresowania tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.