Skocz do zawartości

Jaki samochód do ciągnięcia przyczepy o dmc 1600kg?


Zysiu

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, golob napisał(a):

Czyli mając dużego suva Q7 z DMC 3000kg i DMC przyczepy 3500kg mogę ciągnąć przyczepę z DMC 3500 ale z RMC do 3000kg, nie ma żadnej opcji aby pociągnąć RMC 3500kg w tym przypadku?

Według mnie jeśli RMC auta będzie zbliżone do MMC (zakładam, że to wynosi 3,5T) to możesz i pojechać 3,5T holownik+ 3,5T przyczepa choć oczywiście idealnym z punktu widzenia bezpieczeństwa rozwiązaniem to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zresztą nie bez powodu ta kategoria prawa jazdy daje możliwość jazdy zestawem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 7000 kg, składającym się z pojazdu samochodowego z wyjątkiem autobusu i motocykla i przyczepy innej niż lekka (której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3500 kg),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eastnomad napisał(a):

Według mnie jeśli RMC auta będzie zbliżone do MMC (zakładam, że to wynosi 3,5T) to możesz i pojechać 3,5T holownik+ 3,5T przyczepa choć oczywiście idealnym z punktu widzenia bezpieczeństwa rozwiązaniem to nie będzie.

Ale przecież pisze o DMC auta 3000 kg. I to będzie limit i dla DMC, i dla RMC (MMC) przyczepy.

Z tego co napisałeś, wynikałoby, że jak doładuje Q7 do 3,5 t (przy DMC 3000) to hulaj dusza, piekła nie ma, 3,5T może ciągnąć.

 

Formalnie jest tylko jeden wyjątek dla pojazdów do 3,5T, wg warunków technicznych pojazdów: samochód spełniajacy wszystkie warunki samochodu terenowego, § 3 ust. 7 rozporządzenia (ale Q7 nie będzie dotyczył) - przy którym może to być do 150% DMC holownika, nie więcej niż wartośc znamionowa urzędzenia sprzęgającego, nie więcej niż maks. masa ciągnieta określona przez producenta, i nie więcej niż 3500kg. 

Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcem, ciągniętej przez samochód osobowy, samochód ciężarowy i specjalny o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, nie może przekroczyć:
1) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,
2) dopuszczalnej masy całkowitej tych pojazdów,
3) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tych pojazdów przez producenta,
4) 3500 kg
- z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku II do dyrektywy 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów (Dz.Urz. UE L 263 z 09.10.2007, str. 1, z późn. zm.), masa ta nie może przekroczyć 150% dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu ciągnącego przy jednoczesnym spełnieniu warunków określonych w pkt 1, 3 i 4.
Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, czyś napisał(a):

Ale przecież pisze o DMC auta 3000 kg.

Albo mnie zaćmiło jak czytałem i tego nie zauważyłem albo nie wiem co :niewiem:

13 minut temu, czyś napisał(a):

I to będzie limit i dla DMC, i dla RMC (MMC) przyczepy

Zgadzam się z tym.

14 minut temu, czyś napisał(a):

Z tego co napisałeś, wynikałoby, że jak doładuje Q7 do 3,5 t to hulaj dusza, piekłą nie ma. 

Nie to miałem na myśli. Jakoś podświadomie założyłem że to auto może mieć DMC 3,5T :mlot:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest tu trochę paranoi. 

Samochód terenowy: homologacja terenówki wymaga m.in. napędu 4x4 (legeartis.org)

Wiele dałoby się podciągnąć pod terenowe (podciągajac blokady napędów elektroniczne pod "inne urządzenia"). Lepiej nie próbować, bo sie armia upomni :)

W niektórych pod kątem holowania byłaby i tak d... zbita, bo choć spełniaja inne warunki, to mają śmieszną masę holowaną określoną przez producenta (np. Hummer H3 poza wersją 5.3V8 ma 2041 kg w automacie i niewiele ponad 1300kg w manualu). 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.