Skocz do zawartości

Przyczepy po 2015r z osobnym prysznicem


Teodor2424

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Teodor2424 napisał(a):

samodzielne instalowanie typu mover, roleta czy PV jakoś na nią wpływa?

Oczywiście, że wpływa. Bo jeśli uszkodzisz instalację elektryczną to Dealer i producent się wypną. Jeśli nieodpowiednio uszczelnisz dziurę w dachu i przez nią dostanie się woda i uszkodzi konstrukcję to też. 
Niemniej jeśli prawidłowo, zgodnie ze sztuką zrobisz elektrykę to nic Ci nikt w tym zakresie podważyć nie będzie mógł. Podobnie jeśli dobrze uszczelnisz w miejscu przelotki dachowej do instalacji PV. Jeśli nieszczelność powstanie w innym miejscu to nie mogą Ci powiedzieć, że jest to wynikiem Twojego działania lub, że skoro wprowadziłeś zmianę to cała gwarancja na szczelność przepada. Producent jedynie nie odpowiada za straty powstałe w wyniku modyfikacji wprowadzonych już po etapie wyjazdu z fabryki. Nawet nie odpowiada za te modyfikacje i elementy dokładane już przez samego dealera (doposażenie dealerskie).

12 minut temu, Crn napisał(a):

Pytanie do dilera ale pewnie jeśli nie robisz tego u autoryzowanego sprzedawcy danej marki to mogą być problemy z utrzymaniem gwarancji szczelności.

Nic takiego nie może nastąpić chyba, że nieszczelność powstanie w miejscu wykonanych przez nas prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Jedyna Wada Excellenta to jego prędkość, zresztą wspominał już o tym @eastnomad

W dobrej cenie mamy jeszcze movery od Bergera: https://www.berger-camping.com/item/berger-titanium-maneuvering-aid-tandem-axle-221076

Automat kosztuje 999,- €:

image.thumb.png.95badc109b4b4da965de08d24b05b300.png

  • Movery dla Obelinka robi Enduro.
  • Movery dla Bergera robi Purple Line. 

Więc nie są to żadne nonejmy :)

Czy w przypadku moverów Bergera też jest konstrukcyjna/techniczna różnica między manualnym, a automatycznym - jak w przypadku Obelinka?

Bo cenowo są bardzo zbliżone - oba manuale do siebie i oba automaty do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku moverów Bergera też jest konstrukcyjna/techniczna różnica między manualnym, a automatycznym - jak w przypadku Obelinka?
Bo cenowo są bardzo zbliżone - oba manuale do siebie i oba automaty do siebie.
Tego nie wiem. Nigdy nie zagłębiałem się w temat moverow od Purple Line.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obelink mover już przyjechał a ja jeszcze przyczepy nie mam i nie widzialem 🫣

Pytanie co do markizy fiamma caravanstore xl 4,4m royal Grey. Mam na oku nowa jedną za 2600zl wydaje mi się że dobra cena jak za ten kolor i długość. Tylko chciałbym się dowiedzieć co w standardzie powinna mieć taka nowa markiza, żeby czasami nie kupić golasa a potem wydawać pieniążki na dodatki typu śrubki, kołeczki szpileczki blokady rafter itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

W standardzie jest rafter, i sznurki. Musisz kupić sobie pasy sztormowe

A czy są Szpilki do wbicia przy ziemi, kołki i śruby blokujące markizę w kedrze i słupek środkowy? Bo ponoć gdzieś czytałem że przy 4,4m taki występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teodor2424 napisał(a):

A czy są Szpilki do wbicia przy ziemi, kołki i śruby blokujące markizę w kedrze i słupek środkowy? Bo ponoć gdzieś czytałem że przy 4,4m taki występuje.

Są szpilki, uchwyty do montażu na ścianie, baryłki blokujące w kedrze oczywiście też są. Słupka środkowego nie kojarzę, u mnie nie było (ja mam 410 cm). Miałem tylko rafter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacek00 napisał(a):

Są szpilki, uchwyty do montażu na ścianie, baryłki blokujące w kedrze oczywiście też są. Słupka środkowego nie kojarzę, u mnie nie było (ja mam 410 cm). Miałem tylko rafter. 

No chyba środkowy słupek właśnie jest od 4,4m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Teodor2424 napisał(a):

No chyba środkowy słupek właśnie jest od 4,4m.

To co Ty nazywasz słupkiem środkowym to właśnie jest ten rafter ale jego nie musisz w sumie używać bo można spokojnie i bez niego żyć. Ważne aby markiza miała spadek na jedną ze stron. Pasy sztormowe warto, ale warto też zastąpić oryginalne szpilki zastąpić choćby teownikiem bo te oryginalne lubią się giąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eastnomad napisał(a):

To co Ty nazywasz słupkiem środkowym to właśnie jest ten rafter ale jego nie musisz w sumie używać bo można spokojnie i bez niego żyć. Ważne aby markiza miała spadek na jedną ze stron. Pasy sztormowe warto, ale warto też zastąpić oryginalne szpilki zastąpić choćby teownikiem bo te oryginalne lubią się giąć. 

Rafter to środkowa  poprzeczka dachowa a słupek środkowy to słupek podtrzymujący rurę na środku.

Screenshot_20240620_174249_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niemniej chyba nikt tego nie używa potem. Trochę jak z rafterem. W wersji 410 jest niby a nigdy jeszcze nie chciałem/potrzebowałem go użyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niemniej chyba nikt tego nie używa potem. Trochę jak z rafterem. W wersji 410 jest niby a nigdy jeszcze nie chciałem/potrzebowałem go użyć. 
Ja nawet nie wiem gdzie ten rafter jest
Rafter to środkowa  poprzeczka dachowa a słupek środkowy to słupek podtrzymujący rurę na środku.
Screenshot_20240620_174249_Chrome.thumb.jpg.30d30f108086788dc5a179511b7c27b6.jpg
Wszystko będzie w zestawie. Czemu miałoby nie być? Nie panikuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ja nawet nie wiem gdzie ten rafter jest https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji1787.png

Ja jeszcze wiem, ale zastanawiam się w sumie po co go wożę bo nawet z folii nigdy nie wypakowałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2024 o 22:12, Teodor2424 napisał(a):

No chyba środkowy słupek właśnie jest od 4,4m. 

Tylko że on nie jest środkowy :hehe:. To jest Support leg - montowany w 1/3 lub 2/3 szerokości. Tak w 440 jest on w zestawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.