Skocz do zawartości

Zielone strefy (green zones)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że nie mogę za bardzo znaleźć ogólnych informacji w jednym miejscu, więc zaczynam nowy temat do dyskusji na temat zielonych stref.

Na początek chciałbym wrzucić ciekawy link, pożyczony od kolegi @Łza Włóczynutka

https://www.green-zones.eu/pl/strefy-ekologiczne

 

Trochę zaskoczyła mnie ilość stref w niektórych krajach, szczególnie we Włoszech, a tym samym zakup starszego diesla, który od pewnego czasu marzy mi się jako holownik do przyczepy.

Teraz pierwsze moje pytanie dotyczące holownika... Jak to jest z tym Euro? Jak sprawdzić co mam w swoim samochodzie. Jak go kupiłem to miałem jakąś naklejkę z Euro 4, ale jak to u nas w Polsce to działa? Nigdy nie maiłem żadnego testu emisji spalin podczas przeglądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

w dowodzie rejestracyjnym powinna być wbita norma emisji
image.png.c580b54fd970816d2cb7ea83970b258f.png

Nic tam nie mam o emisji. Jest tam:

---Pierwsza rejestracja w kraju

---Hak

---Współwłaściciel

Nigdzie indziej nie widzę też takiej informacji. Dodam że dowód z 2021 roku.

Więc idąc dalej tym tokiem, to mam zakładać, że nie ma żadnej klasy emisji i nie mogę wjechać do żadnej ze stref?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część krajów wydaje naklejki na podstawie dowodu rejestracyjnego, więc jak wydadzą ci naklejkę to możesz wjechać, (wysyła się skany dowodu rejesytracyjnego do urzędu, który wydaje nalepkę - tak jest w przypadku A, F, D. Czy wydadzą naklejkę bez tego wpisu to nie wiem.

W obu autach mam te wpisy. (starsze auto ma dowód z 2016r, wiec to nie kwestia daty). w PL wkrótce (na początek Warszawa i Kraków, ale pewnie zaraz dołączą inne miasta) też ma być naklejka wydawana na podstawie tej adnotacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotrowin napisał(a):

Normę sprawdzasz w mObywatel. W wielu przypadka jest to norma wygenerowana losowo, dlaczego? Więcej TUTAJ

Ja dostałem EURO 3 mimo naklejki EURO 4

 

Dzięki. 

Sprawdziłem i mam EURO 3, choć jak pisałem wcześniej, samochód miał kiedyś naklejkę EURO 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem iść do Wydziału Komunikacji tam wbili mi normę Euro do dowodu. Nie jest potrzebne żadne badanie techniczne ani inny dokument. Mają swoje dane katalogowe i wbijają to od ręki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stu napisał(a):

Ja musiałem iść do Wydziału Komunikacji tam wbili mi normę Euro do dowodu. Nie jest potrzebne żadne badanie techniczne ani inny dokument. Mają swoje dane katalogowe i wbijają to od ręki.

 

Coś kasowali za to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naklejka jak w temacie, ale na Niemcy.

Fakt, wydawana jest od normy euro 4, ale nie świadczy o tym, jaka normę spalin ma dany wóz :) Tzn. wskazuje, że nie niższa niż euro 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Coś kasowali za to?

Nic - sam się zdziwiłem :D

Załatwiałem to, bo było mi potrzebne do Viatolla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin T napisał(a):

To naklejka jak w temacie, ale na Niemcy.

Fakt, wydawana jest od normy euro 4, ale nie świadczy o tym, jaka normę spalin ma dany wóz :) Tzn. wskazuje, że nie niższa niż euro 4.

No właśnie a w CEPIK mam EURO 3 

26 minut temu, Stu napisał(a):

Nic - sam się zdziwiłem :D

Załatwiałem to, bo było mi potrzebne do Viatolla...

Specjalnie mi nie jest to potrzebne, ale w wolej chwili załatwię. Chyba lepiej mieć w dowodzie, bo nie wiem czy za granicą kogoś będzie interesował jakiś M-obywatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.