Skocz do zawartości

klimatyzator przenośny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zaczynam przygodę z caravaningiem jest to mój pierwszy sezon i na przełomie lipca i sierpnia wraz z rodzina wyjeżdżamy na Chorwacje i Włochy. Bywałem już w tych krajach nie jedno krotnie (nigdy przyczepą) i wiem jak potrafi tam przypalić słonko i zastanawiam sie nad budżetowym rozwiązaniem czyli używana klimatyzacja przenośna ale nie zabudowana w przyczepie tylko pozostawiona na dworze a rura z zimnym powietrzem podłączona do otworu technologicznego w podłodze a zimne powietrze rozprowadzone po przyczepie. Klimatyzator będzie służył tylko do wychłodzenia przyczepy przed snem

i stąd moje pytanie

czy tak pozostawiony klimatyzator na zewnątrz przyczepy da sobie rade czy nie będzie się przegrzewał i czy ktoś z forumowiczów korzystał z takiego rozwiązania i ma z tym związane jakieś doświadczenia jakiej mocy klimatyzatora nie mogę przekroczyć chce uniknąć wybijania korków itp sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzysztof zenon napisał(a):

zastanawiam sie nad budżetowym rozwiązaniem czyli używana klimatyzacja przenośna ale nie zabudowana w przyczepie tylko pozostawiona na dworze a rura z zimnym powietrzem podłączona do otworu technologicznego w podłodze a zimne powietrze rozprowadzone po przyczepie. Klimatyzator będzie służył tylko do wychłodzenia przyczepy przed snem

Jakbyś doszedł do wniosku, ze jesteś takim  klimatyzatorem zainteresowany to mam taki do sprzedania - praktycznie nowy i nieużywany - stojący 4 lata w pudełku.

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego rozwiązania. Klimatyzator FRAL SuperCool FSC03.1. Poza przyczepką, żona wykorzystuje go w malym pokoju i też daje radę. Niewielkie zużycie prądu, jak na tego typu sprzęt to cichy, bardzo mały i stosunkowo lekki (zobacz na parametry i porównaj z innymi -280 x 375 x 505 mm, 0,36kW pobór, wydajność chłodzenia 0,9kW, głośność 46-56db, przepływ powietrza 153m3/h). W tym roku zmieniłem przyczepę i zrobiłem sobie przebicie z przednkej bakisty.. ale jeszcze nie mam zdjęć. Nadmuch będzie na przednią szybę więc cyrkulacja będzie zachowana. Rozwiązanie sprawdza się, pod przyczepę idealny :-) Screenshot_20240408_080608.thumb.jpg.c1a374b4d98b2c576778952814c6d9d9.jpgScreenshot_20240408_080632.thumb.jpg.5ed2706d8ffcabbe0b35e9b1c7acf216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, harrygeo napisał(a):

Ja używam takiego rozwiązania. Klimatyzator FRAL SuperCool FSC03.1. Poza przyczepką, żona wykorzystuje go w malym pokoju i też daje radę. Niewielkie zużycie prądu, jak na tego typu sprzęt to cichy, bardzo mały i stosunkowo lekki (zobacz na parametry i porównaj z innymi -280 x 375 x 505 mm, 0,36kW pobór, wydajność chłodzenia 0,9kW, głośność 46-56db, przepływ powietrza 153m3/h). W tym roku zmieniłem przyczepę i zrobiłem sobie przebicie z przednkej bakisty.. ale jeszcze nie mam zdjęć. Nadmuch będzie na przednią szybę więc cyrkulacja będzie zachowana. Rozwiązanie sprawdza się, pod przyczepę idealny :-) Screenshot_20240408_080608.thumb.jpg.c1a374b4d98b2c576778952814c6d9d9.jpgScreenshot_20240408_080632.thumb.jpg.5ed2706d8ffcabbe0b35e9b1c7acf216.jpg

Dziękuje za odpowiedź już zwróciłem uwagę na te klimatyzatory są polecane a gabaryty są kompaktowe i mogą stać na zewnątrz i to są ich wielkie zalety ale cena tych klimatyzatorów jest zaporowa a zarazem nie wiele niższa od klimatyzatora typu split mestic spa którego można bez kombinacji zabudować na przyczepie. Bardziej myślę o wykorzystaniu używanego klimatyzatora za parę stówek z olx nie inwestując dużo kasy w starszą przyczepę. Przeszukałem już internet jak i forum i jak na razie nie napotkałem sie na opisanie takiej opcji zabudowy starego klimatyzatora, są opisane sytuacje zabudowy klimatyzatora w przyczepie ale ja nie chce ładować tego sprzętu na stałe w szafę, może przyczepa jest starsza ale utrzymana w oryginale i nie chce w nią ingerować i pozostawić jak w nienaruszonym stanie. I stąd moja nie pewność bo klimatyzator stojący w pomieszczeniu zasysa schodzone powietrze i automatycznie może być wydajniejszy oraz jest jakoś chłodzony bo jest to obieg zamknięty a jak będzie stał na dworze to zasysa tylko ciepłe powietrze i stoi w nagrzanym otoczeniu i jego wydajność spada oraz niema chłodzenia. Czy w takich warunkach i taki klimatyzator sobie poradzi? i do jakiej mocy można używać sprzęt na kampingach by nie wywaliło bezpieczników.

dzieki jeszcze raz za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysztof zenon napisał(a):

ale cena tych klimatyzatorów jest zaporowa

Mam taki do sprzedania tylko nie mam czasu się tym zająć ale dzięki, że przypomniałeś mi o temacie - poszperam w sieci za ile można go wystawić i dam znać.

Niemniej jest do sprzedania - myślę, że jakbyś był zainteresowany to się dogadamy.

Do mnie tel. 605 * 345 * 345.

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Mam taki do sprzedania tylko nie mam czasu się tym zająć ale dzięki, że przypomniałeś mi o temacie - poszperam w sieci za ile można go wystawić i dam znać.

Niemniej jest do sprzedania

Witam

Wystawiłem posiadany i niepotrzebny mi klimatyzator - może ktoś będzie zainteresowany bo do przedsionka jest faktycznie OK.

https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-przenosny-elektrolux-exp08cn1w6-15433846889?utm_source=notification&utm_medium=addItemV3&utm_campaign=4bfd4ab5-c338-4ed6-8804-17a0d9d655fa

pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.