Skocz do zawartości

markiza workowa


Rekomendowane odpowiedzi

przez 7 lat miałem w aucie workową oceancross, wersja 2,5metra - całkiem w porzadku, sprzedałem ze wzgledu na przesiadkę na inne auto, pewnie dalej służy.

Jeździłem z nią cały sezon, wiosną montowąłem do auta i zdejmowałem jesienią, łącznie chyba z 70ooo km z nią na dachu przejechałem ;)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma markize dometica i u niego ścianki boczne są dopinane na zamek błyskawiczny. Jeśli kupujesz komplet to problemu nie ma, jeśli później to pewnie tylko dedykowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy markiza workowa w moim przypadku ma sens?

Wszędzie na zdjęciach markizy workowej Caravanstore XL, którą się interesuję podają wymiary:

Screenshot_20240330-110832_DuckDuckGo.jpg.970870a257ee673a27477406e8680650.jpg

Ja pomierzyłem jak to wygląda u mnie:

20240330_110000.thumb.jpg.98fd98d9c2512855f1f67211b9a652f2.jpg

Obok jest jeszcze antena radiowa mniej więcej tak samo wysoko umiejscowiona..

Czy ta markiza podczas jazdy się "dynda" co może w konsekwencji spowodować np. uszkodzenie tej lampy? Czy ta lampa będzie dawać światło wtedy kiedy np markiza będzie rozłożona czy worek ją będzie zasłaniał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że dynda, ale muszą być spore nierówności. Ba, nawet potrafi worek na dach zarzucić. Markiza workowa nie jest zbyt lekka, ma minimum trzy gumowe odbojniki na worku od strony poszycia i wbrew pozorom spory docisk do poszycia jest. Jak oprzesz worek markizy o lampę to raz, że będzie ona odstawać, dwa - zniszczenie lampki to kwestia czasu.

To zapewne angielka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcin T napisał(a):

Zdarza się, że dynda, ale muszą być spore nierówności. Ba, nawet potrafi worek na dach zarzucić. Markiza workowa nie jest zbyt lekka, ma minimum trzy gumowe odbojniki na worku od strony poszycia i wbrew pozorom spory docisk do poszycia jest. Jak oprzesz worek markizy o lampę to raz, że będzie ona odstawać, dwa - zniszczenie lampki to kwestia czasu.

To zapewne angielka?

 

Tak, angielka.

A gdyby dokleić grubsze odbojniki na grubość co najmniej grubości lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janusz63 napisał(a):

A gdyby dokleić grubsze odbojniki na grubość co najmniej grubości lampy?

Zależy ile ta lampa odstaje. Musisz pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Janusz63 napisał(a):

Czy markiza workowa w moim przypadku ma sens?

Wszędzie na zdjęciach markizy workowej Caravanstore XL, którą się interesuję podają wymiary:

Ja właśnie w ramach odchudzania przyczepki zdjąłem markizę (9 kg) - a ponieważ przy moim użytkowaniu przyczepki w ogóle jej nie używam to sprzedaję ją - ale z ciekawości pomierzyłem podany przez Kolegę wymiar i u mnie wymiar od listwy mocującej wygląda tak jak na zdjęciu poniżej - znaczy wygląda, że ta sprzedawana markiza FIAMMA ma zdecydowanie mniejszy omawiany wymiar

PS. A cała markiza do sprzedaży jest w linku poniżej - cena oczywiście do negocjacji...

PS 2 - nie zdarzyło mi się, aby w czasie jazdy cokolwiek się z tą markizą działo - a zwracałem na nią uwagę w lusterku - na postoju próbowałem kiedyś wykonać taki "zarzut" jej na dach i z tą markizą było to niewykonalne - po zwinięciu i zasunięciu "worka" za krótka zwyczajnie jest, aby dała się zarzucić na dach.

https://allegro.pl/oferta/markiza-do-przyczepy-kemping-15388465839

IMG_1205.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

próbowałem kiedyś wykonać taki "zarzut" jej na dach i z tą markizą było to niewykonalne - po zwinięciu i zasunięciu "worka" za krótka zwyczajnie jest, aby dała się zarzucić na dach.

W obecnych Caravanstore XL bez problemu zarzuca się ją na dach. Bardzo wygodne np. podczas mycia przyczepy.

W opisie masz kolor szary, zdjęcia przedstawiają niebieską, jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał(a):

W opisie masz kolor szary, zdjęcia przedstawiają niebieską, jakby co

Ech - wiesz jak to jest jak się daltonista bierze za ogłoszenia - dzięki - już poprawiam ;)

Wł.

Godzinę temu, Marcin T napisał(a):

Bardzo wygodne np. podczas mycia przyczepy.

Ja tego nie dawałem rady robić - przy myciu podkładałem ze dwa klocki

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.