Skocz do zawartości

Kamper na bazie busa


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak po głowie chodzi mi chęć posiadania kampera i tutaj moje przemyślenia kieruje na busa. Z jednej strony chodzi mi po głowie zrobienie czegoś takiego na bazie dostawczaka, a z drugiej strony może gotowy model. Budżetowo nie chciałbym nic nowego i raczej mowa o używanych autach. Miałbym prośbę, czy możecie mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania :

- czy faktycznie nie można w łatwy sposób zrobić z dostawczego auta kempingowe/osobowego 4-osobowego ?

- czy lepiej szukać czegoś gotowego, zarejestrowanego na 4 osoby, jako kempingowy, zrobionego przez kogoś ?

- czy szukać starszego, gotowego kampera "markowego" Adria, Pussl itd ?

Ogólnie najlepszym dla mnie byłaby zabudowa na bazie busa, od jakiejś firmy specjalizującej się w zabudowie, ale taka nie do końca skończona w zakresie części mebli. Najlepiej żeby były fotele homologowane, okna, ocieplenie ścian, warstwa wykończenia wnętrza, stół i rejestracja na 4 osoby. Czy moje wyobrażenia mają jakiś sens ?

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomekk napisał(a):

można w łatwy sposób

Można w łatwy sposób, tylko to jest drogie, kilka tys zł za każdy fotel. Są firmy które się w tym specjalizują. Poguglaj, popytaj w takich firmach o sczegóły kosztów i wymagań.

A to czy lepiej gotowca czy przebudowywać samemu, no to zależy wyłącznie od Ciebie, czy masz środki, chęci, miejsce, czas i otwartość na kilogramy nowej wiedzy i doswiadczeń. 

W dziale 'nasze pojazdy' jest kilka a moze nawet kilkanaście wątków opisujących przebudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w łatwy sposób, tylko to jest drogie, kilka tys zł za każdy fotel. Są firmy które się w tym specjalizują. Poguglaj, popytaj w takich firmach o sczegóły kosztów i wymagań.
A to czy lepiej gotowca czy przebudowywać samemu, no to zależy wyłącznie od Ciebie, czy masz środki, chęci, miejsce, czas i otwartość na kilogramy nowej wiedzy i doswiadczeń. 
W dziale 'nasze pojazdy' jest kilka a moze nawet kilkanaście wątków opisujących przebudowy.
Dzięki za informacje. Czyli firma montuje fotele i zmienia dane w dowodzie ? Oczywiście za określoną kwotę.
Tak, tak, znam wspomniane wątki, czasami tam też moderuje. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie, zobacz w okolicy jakie masz firmy, które robią przebudowy campervanów lub zabudowy autobusowe i inne, oni najczęściej ogarniają temat, nie wiem z jakich rejonów jesteś, napisz województwo to może coś z pamięci podrzucę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie, zobacz w okolicy jakie masz firmy, które robią przebudowy campervanów lub zabudowy autobusowe i inne, oni najczęściej ogarniają temat, nie wiem z jakich rejonów jesteś, napisz województwo to może coś z pamięci podrzucę
 
Łódzkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomekk napisał(a):
9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):
tak dokładnie, zobacz w okolicy jakie masz firmy, które robią przebudowy campervanów lub zabudowy autobusowe i inne, oni najczęściej ogarniają temat, nie wiem z jakich rejonów jesteś, napisz województwo to może coś z pamięci podrzucę
 

Łódzkie.

Przed Poznaniem jest Auto Hauser. Do Ciebie będzie należało tylko zapłacić i udać się do WK.👍

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych firm nie wystawia dokumentów na pojazd specjalny kempingowy. W Vannado mogą dodać fotele lub ławkę 2-osobową i zrobić homologację, ale pojazd mam dostarczyć już jako osobowy. Informacyjnie to wygląda dla mnie jak ślepy zaułek. Jak się mylę, napiszcie. Może ja coś poplątałem z tymi dostawczymi, osobowymi, kempingowymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, Auto Hauser montuje fotele, podłogę pod nimi, obicia ścian i 2 okna i zmieniają przeznaczenie z dostawczego na osobowy. Z dokumentami idę do wydziału komunikacji i przerejestrowywuje samochód. Czy tak będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomekk napisał(a):

Czy taki samochód, opisany jako specjalny osobowy to jest dobrze ? Czy takie ogłoszenie jest warte rozważenia

Nie wiem co oznacza specjalny ale jako osobowy to bardzo dobrze. W takim przypadku jest już zapłacona akcyza i po zabudowaniu można zmienić na specjalny kempingowy. 

Moja droga wyglądała inaczej. Kupiłem brygadówkę i po usunięciu ściany grodziowej przerejestrowałem na osobowy (siedmioosobowy). Później zamontowałem dwa zamiast czterech foteli w drugim rzędzie i przerejestrowałem na pięcioosobowy (mimo dwóch foteli z przodu zostawiłem ławkę w garażu - opcja wymiennego fotela pasażera). Po względnym zakończeniu przebudowy przerejestrowałem na specjalny kempingowy (głównie dla podniesienia wartości przy ubezpieczeniu). Trochę zachodu z tymi papierami było ślę duża oszczędność na akcyzie bo silnik 3.0.

Jesli masz dużo, bardzo dużo czasu to śmiało sam zbudujesz ale jeśli możesz sobie pozwolić na kupno i odpowiada Ci układ gotowych aut to wcześniej będziesz jeździł. Ja blaszaka kupiłem pod koniec 2021 roku, miał być w super stanie z małym, rdzawym śladzie na progu. Pomyślałem trochę papieru, farby, jeden wieczór i zrobione. Auto stało ponad 4 miesiące na wymianie zewnętrznych, środkowych i wewnętrznych progów. Całe szczęście że robione po koleżeńsku za ułamek ceny i do tego u konstruktora maszyn - wg mnie, bardzo dokładnie. Później już zabudowa która oczywiście jest kosztowna ale to można policzyć, czasu już nie. Coś co wydawało mi się że zrobię w kilka miesięcy do tej pory nie jest skończone. Oczywiście już pierdoły ale jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomekk napisał(a):

osobowy może zostać i można takim się poruszać,

Tu już zdania są podzielone. Nie jestem pewien więc nie wypowiem się. Ja tak jeździłem przez rok i wg mnie było można. Ale to nie jest niczym potwierdzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.