Skocz do zawartości

Szukam specyficznej wylewki z mikroprzełącznikiem


Rekomendowane odpowiedzi

W szafie nad Alde zamontowałem sobie zmywarkę nablatową. Irytuje mnie napełnianie wody, bo trzeba wlać 4 dzbanuszki wody, żeby ruszyła. To się schodzi dobrą chwilę i chciałbym doprowadzić tam wąż z wodą, zakończony wylewką z mikroprzełącznikiem. Musi wisieć centralnie nad wlewem do zmywarki, więc wszelkie krany mi się nie sprawdzą. Szukam czegoś takiego, żeby zamontować bezpośrednio na wężu. https://www.podlane.pl/zawor-plastikowy-do-rur-ldpe-25x25-wciskany-id-1335 Naturalnie odkręcenie musi uruchamiać pompę, więc mikroprzełącznik musi być wbudowany. Szukam już kilka godzin i nic takiego nie widzę. Będę wdzięczny za link. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie, bedzie łatwiej coś doradzić. Jaka to zmywarka? Nie może mieć stałego doprowadzenia wody? Może da się odpowiednio przerobić aby było bezobsługowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, theded napisał(a):

Naturalnie odkręcenie musi uruchamiać pompę, więc mikroprzełącznik musi być wbudowany

Ja bym nie wydziwiał tylko dał porządny zawór mocowany do ścianki i obok wyłącznik też zamocowany na ściance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę foty jak będę na działce. Zmywarkę można zasilić wodą z sieci, ale obawiam się, że ciśnienie z pompki będzie za małe i zwyczajnie nie ruszy. Do tego nie dam rady wysterować włączania pompki na żądanie zmywarki, więc jestem skazany na napełnianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, theded napisał(a):

Podrzucę foty jak będę na działce. Zmywarkę można zasilić wodą z sieci, ale obawiam się, że ciśnienie z pompki będzie za małe i zwyczajnie nie ruszy. Do tego nie dam rady wysterować włączania pompki na żądanie zmywarki, więc jestem skazany na napełnianie. 

Są też pompki ciśnieniowe uruchamiane automatycznie ( po otwarciu elektrozaworu zmywarki ) ale tu ekspertem to będzie nasz  kolega Bury Kocur :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmywarka potrzebuje większego ciśnienia z sieci niż zaoferuje pompka. Jest spora szansa, że to nie zadziała. Ogarnę to sobie napełniając jej zbiornik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmywarka potrzebuje większego ciśnienia z sieci niż zaoferuje pompka. Jest spora szansa, że to nie zadziała. Ogarnę to sobie napełniając jej zbiornik. 
Jaki konkretnie masz model zmywarki? To taka nablatowa na 5l wody?

Da się to podłączyć tak aby brała wodę z przyczepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 21:30, theded napisał(a):

W szafie nad Alde zamontowałem sobie zmywarkę nablatową. Irytuje mnie napełnianie wody, bo trzeba wlać 4 dzbanuszki wody, żeby ruszyła. To się schodzi dobrą chwilę i chciałbym doprowadzić tam wąż z wodą, zakończony wylewką z mikroprzełącznikiem. Musi wisieć centralnie nad wlewem do zmywarki, więc wszelkie krany mi się nie sprawdzą. Szukam czegoś takiego, żeby zamontować bezpośrednio na wężu. https://www.podlane.pl/zawor-plastikowy-do-rur-ldpe-25x25-wciskany-id-1335 Naturalnie odkręcenie musi uruchamiać pompę, więc mikroprzełącznik musi być wbudowany. Szukam już kilka godzin i nic takiego nie widzę. Będę wdzięczny za link. 

Wybacz kolego szczerość, ale po przeczytaniu Twego tekstu nasunęła mi się taka myśl: " Nie miała baba kłopotu to kupiła sobie kozę". To moje zdanie

Pozdrawiam i bez urazy bo przecież każdy może w swoim domku na kółkach zamontować fontannę i wiele  ....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ed napisał(a):

" Nie miała baba kłopotu to kupiła sobie kozę".

Ale jak tą kozę wyprowadzi, to się od razu więcej miejsca zrobi i większy komfort będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, theded napisał(a):

 

 

W dniu 24.03.2024 o 21:30, theded napisał(a):

W szafie nad Alde zamontowałem sobie zmywarkę nablatową. Irytuje mnie napełnianie wody, bo trzeba wlać 4 dzbanuszki wody, żeby ruszyła. To się schodzi dobrą chwilę i chciałbym doprowadzić tam wąż z wodą, zakończony wylewką z mikroprzełącznikiem. Musi wisieć centralnie nad wlewem do zmywarki, więc wszelkie krany mi się nie sprawdzą. Szukam czegoś takiego, żeby zamontować bezpośrednio na wężu. https://www.podlane.pl/zawor-plastikowy-do-rur-ldpe-25x25-wciskany-id-1335 Naturalnie odkręcenie musi uruchamiać pompę, więc mikroprzełącznik musi być wbudowany. Szukam już kilka godzin i nic takiego nie widzę. Będę wdzięczny za link. 

Możesz to zrobić normalnie na przekaźniku i podłączasz się normalnie przekaźnikiem pod elektozawór zmywarki zmywarkę. Czyli kiedy zmywarka uruchamia swoją pompę to idzie sygnał przez przekaźnik, który uruchamia pompkę 12V. Pompka pompuje wodę zimną, którą następnie już z instalacji pobiera sobie zmywarka.  Zasilanie pompki do przekaźnika możesz pociągnąć od kranu, przecież wystarczy zewrzeć dwa kable dochodzące do kranu i pompka zacznie pracować.  Samą wodę odpływową podłączasz do kanalizacji, a pobór wody robisz normalnie z instalacji wodnej. I wszystko montujesz na stałe i dzieje się automatycznie. To jest banalna sprawa :) Nie potrzebujesz żadnych kraników z mikroprzełącznikiem. 

Sam kiedyś planowałem to zrobić ale sobie odpuściłem :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pomysł dobry, w zasadzie nawet mniej zachodu niż przy dorabianiu tego kolejnego kranika. Zerknę tylko jakie minimalne ciśnienie jest wymagane do pracy zmywarki z sieci, powinno być w instrukcji. Generalnie to będę też robił stałe zasilenie wody, ale naturalnie trzeba ciśnienie zredukować, czytałem że do 1.5bar. Przy czym nie zawsze będę przyłączał się do wody, a prąd z PV i przetwornicy już będę miał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pomysł dobry, w zasadzie nawet mniej zachodu niż przy dorabianiu tego kolejnego kranika. Zerknę tylko jakie minimalne ciśnienie jest wymagane do pracy zmywarki z sieci, powinno być w instrukcji. Generalnie to będę też robił stałe zasilenie wody, ale naturalnie trzeba ciśnienie zredukować, czytałem że do 1.5bar. Przy czym nie zawsze będę przyłączał się do wody, a prąd z PV i przetwornicy już będę miał. 
 
Da radę z tym ciśnieniem. Ktoś na forum w DE tak podłączał. Nawet z nim rozmawialem na priv bo chciałem podłączyć analogicznie i pytałem go o ten przekaźnik. Niestety fotki na tamtym forum wcieło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.