Skocz do zawartości

Grecja 2024


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Szukam towarzystwa na wyjazd do Grecji pod koniec sierpnia na przynajmniej miesiąc. Byłem tam już kilka razy i ciągnie mnie tam.

Jedziemy z Trójmiasta po radomskim zlocie (jak będzie) parę dni na termach na Węgrzech i prosto do Grecji. Tak 2 3-4 kampery jest raźniej - mam opracowane różne trasy w Grecji ale najchętniej na Zachodnią część nad Morze Jońskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 14.04.2024 o 21:32, Łza Włóczynutka napisał(a):

jak długo wam zajmuje dojazd do GR?

Ja z północnej PL jak wyjadę jak zwykle ,, raniutko czyli 10 -11 "  :lol:to jadę 3 dni ale w tym roku będę miał wywalone na przejazd i będę jechał 4 dni a co , a jak , my emeryci już nigdzie nie musimy się śpieszyć , wolnego ci u nas dostatek :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.03.2024 o 17:38, janm napisał(a):

Witam wszystkich wiosennie ; jakoś jeszcze nikt ruszył z tematem wyjazdów w tym kierunku w 2024r i żeby nie podklejać tematu do poprzednich lat to postanowiłem założyć nówkę na 2024r.

Ubiegły rok - spędziliśmy w sumie 22dni na 2 kempingach nad Adriatykiem z wypadem do BiH : Medjugorie , Mostar , Wodospady Kravice a w tym sezonie mamy w planach ponownie odwiedzić GR . Plan jest taki żeby ruszyć już jakoś na początku czerwca i wrócić po miesiącu ; jako ,że pesel już wskazuje na poważną młodzież przed 70-tką a ruszamy z północnej Polski postanowiłem jazdę podzielić na jakieś niezbyt męczące odcinki z noclegami na niekoniecznie wypasionych ale spokojnych kempingach .Trasa tradycyjna na Żywiec , Słowacja przez Bratysławę , obwodnica Budapesztu , Serbia na Belgrad , Nisz ; Macedonia i na Saloniki . Może macie jakieś sprawdzone niedrogie kempingi po tej trasie na 1 max 2 nocki . Przypadkiem znalazłem przed Słowacką granicą( białe plamy z campingami ) w Węgierskiej Górce pole namiotowe KOSOR na ul. Plażowej i to by była dobra baza na nockę po przejechaniu naszej zawsze zapchanej PL , w Serbii koło Nowego Sadu coffeecamp-kovilj , między Belgradem a Nisz Camp PLUM ; jak coś macie jeszcze sprawdzonego to podrzućcie . Drugie pytanie dotyczy zwiedzania Meteorów , jaki kemping nad morzem byście polecili na dobrą bazę do wypadu solówką na Meteory ; po zwiedzaniu wracamy przez Saloniki na naszą kochaną Sithonię ( cisza i spokój )

Pozdrowionka :) :hej:

hej my bylismy w Meteorach w zeszłym roku, podróż z 3miasta przez Albanie Montenegro BiH itd. w Meteorach polecam Campsite Vrachos w Kastraki. super miejsce na wypady . bardzo fajny camping, rodzinny z basenikiem , widok na Meteory. miejsce do grillowania, lodówki i dovra restauracyjka. wg mnie miejsce się znajdzie , jest ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję lipcowy wyjazd do Grecji. Jeździliśmy zawsze z Granicy Evzoni na południe przez Ateny .Korynt i na Manii. W tym roku planujemy jechać z Evzoni na Leukadę na kemping Kariotes  potem dalej na południe przez Patrę i dalej zachodnią częścią Grecji  na Manii. Moje pytanie czy jadąc z przyczepą do Leukady muszę spodziewać się dużych gór. Myślę ,że jadąc autostradą nr 2 potem nr 5 nie powinno być większych problemów. Proszę o opinię tej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dariusz55 napisał(a):

Witam. Planuję lipcowy wyjazd do Grecji. Jeździliśmy zawsze z Granicy Evzoni na południe przez Ateny .Korynt i na Manii. W tym roku planujemy jechać z Evzoni na Leukadę na kemping Kariotes  potem dalej na południe przez Patrę i dalej zachodnią częścią Grecji  na Manii. Moje pytanie czy jadąc z przyczepą do Leukady muszę spodziewać się dużych gór. Myślę ,że jadąc autostradą nr 2 potem nr 5 nie powinno być większych problemów. Proszę o opinię tej trasy.

Cześć Darku. A2 jechałem 2 lata temu. Od samej Aleksandri do Igumentisy. W okolicy Metsowo droga wspina się na 1500 mnpm i to był najwyższy punkt na tej trasie. Ostry podjazd był również w okolicy Werii (od 20 mnpm do 880 mnpm). Są to podjazdy autostradowe - nie są strome ale dość długo ciągnie się cały czas pod górę, więc najważniejsze to nie łykać "dużych" i jechać spokojnie razem z nimi. Samą drogę A2 dość miło wspominam. O drodze nr 5 nic nie powiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 14:02, Darius napisał(a):

Jak mowa o Peloponezie  to polecam odwiedzony w zeszłym sezonie https://www.campingmelissa.gr/en/ .

Witaj Tomku. Dzięki za podpowiedz. Myślę ,że dam radę moim zestawem -oczywiście na spokojnie. Na Lefkadzie chcemy zrobić pierwszą bazę na Kariotos Kamp. Potem  przez Patrę  do Pirgos .  Może polecisz kemping k/Pirgos aby  stamtąd  pojechać na  Olimpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dariusz55 napisał(a):

Może polecisz kemping k/Pirgos aby  stamtąd  pojechać na  Olimpie.

W notatkach mam w tamtej okolicy Ionion Beach https://maps.app.goo.gl/bcvoreTCq3adQJnG7

oraz Melisse https://maps.app.goo.gl/RHbETFc9eaVuhTqh8 na żadnym osobiście nie byłem więc się nie wypowiem. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może wybiera się do Grecji w terminie od 6.07.2024? - dołączę chętnie do ekipy. Ruszamy w sobotę 6 lipca w godzinach porannych z okolic Krakowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kacperek1 napisał(a):

Czy ktoś może wybiera się do Grecji w terminie od 6.07.2024? - dołączę chętnie do ekipy. Ruszamy w sobotę 6 lipca w godzinach porannych z okolic Krakowa. 

My ruszamy 30.06.

Na  jak długo planujesz wyjazd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo Mani, pewnie trochę na kampingu w okolicach Gythio (może Dias) i może na którymś na zachodnim palcu Peloponezu. Prócz tego tak się pokręcimy bez kampingów (jeśli jakaś miejscówka nam wpadnie w oko). Kusi mnie trochę Fokiano Beach, ale obawiam się dojazdu, może Voidokilia k. Pylon lub Agios Andreas (miejsce opisywane na innym forum), Kato Vasiliki / Limnopoúla też ciekawie wygląda. Czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pawel1o napisał(a):

Docelowo Mani, pewnie trochę na kampingu w okolicach Gythio (może Dias) i może na którymś na zachodnim palcu Peloponezu. Prócz tego tak się pokręcimy bez kampingów (jeśli jakaś miejscówka nam wpadnie w oko). Kusi mnie trochę Fokiano Beach, ale obawiam się dojazdu, może Voidokilia k. Pylon lub Agios Andreas (miejsce opisywane na innym forum), Kato Vasiliki / Limnopoúla też ciekawie wygląda. Czas pokaże...

My lecimy na Lefkade 'potem Olimpia i na Manii ,kemping Meltemi. Tam już solówką po Manii. Może gdzieś tam nasze drogi się skrzyżują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.