Skocz do zawartości

Dethleffs Camper 560


konradk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, konradk napisał(a):

Koło zapasowe dałem pod łóżko piętrowe i wyszło 85 kg. Jeszcze tylko w schowki pod podkową ciężkich klamotow dam i powinno być poniżej 80 kg. Na tabliczce haka mam 80 kg czy jak będzie trochę więcej to bardzo źle?

Czy dobrze rozumiem, że chcesz ciężkie klamoty dać na tył przyczepy?

Moim zdaniem w ten sposób może być tylko gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

A powiedz Konrad ile tak naprawdę waży Twoja budka w wersji do jazdy a ile masz jej DMC w DR?

Włodek

DMC w DR mam 1700 kg, przyczepa pusta waży 1600 kg(ważona na wadze, zalana wodą, z butla gazu, kołem zapasowym ale bez ciuchów i jedzenia)

5 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Czy dobrze rozumiem, że chcesz ciężkie klamoty dać na tył przyczepy?

Moim zdaniem w ten sposób może być tylko gorzej.

 

Łóżka piętrowe mam wzdłuż przyczepy. Jak koło wrzucę pod łóżko to będzie blisko osi. 

Godzinę temu, Marcin_G napisał(a):

Moim zdaniem miałeś za ciężko na haku i dlatego bujało. Co się da wrzuć do bagażnika samochodu żeby dociążyć holownik, resztę klamotów porozkładaj w przyczepie tak żeby nacisk na hak był w granicach dopuszczalnego dla samochodu i samego haka i oczywiście prędkość w granicach 90 km/h. Powinno być dobrze. 
No i tak mnie jeszcze naszło czytając Twoje posty, czy obawiając się o ładowność przyczepy naprawdę potrzebujesz tv na wakacje? Z czasem będziesz likwidował zbędne wyposażenie i tak. Chyba każdy na początku wozi dużo gratów, a z czasem pozbywa się części bo okazuje się nieprzydatna, albo niepraktyczna. Np. przedsionek :) 

Przedsionek pójdzie do bagażnika. Mam nadzieję że po pierwszym dłuższym wyjeździe żonie wyjdzie on z głowy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, konradk napisał(a):

Przedsionek pójdzie do bagażnika. Mam nadzieję że po pierwszym dłuższym wyjeździe żonie wyjdzie on z głowy 😉

Po pierwszym pewnie nie. Zależy od trybu campingowania. My zaczynaliśmy stacjonarnie typu 2 tyg w jednym miejscu, ale z czasem zaczęło nas nosić i po kilku dniach już chcemy zmieniać miejscówkę. Przedsionek poszedł więc do piwnicy całkiem naturalnie. Ale to też nam się poskładało w czasie z dorastaniem dzieci. zobaczysz sam. Trzeba to samemu przerobić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło komina to pewnie jazda bez przedsionka. Ale do Wenecji żona chce to zabrać. Kupiłem daszek z Jula ale trochę tak badziewnie wygląda i muszę dokupić jakieś pasy sztormowe bo te oryginalne sznureczki to porażka jakaś.

W święta było tak 😉IMG20240330093314.thumb.jpg.c6a2a176a4cbbe3f9872b2a3ccbe8c52.jpg

Edytowane przez konradk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam co do przekrojow przewodów pod 12V. Założyłem tv na 12V pociągnąłem kabelek o przekroju 0,5 mm2 prosto z energobloku. Moc pobierana przez tv to ok 21W co daje na prąd niecałe 2A. Tv przygasa, widać że brakuje mu mocy. Takim samym kablem mam podłączona taśmę LED która zaczyna przygasać jak podłącze ładowarkę telefonu która jest zasilana tym samym przewodem prosto z akumulatora. Czy 1,5 mm2 starczy dla takich obciążeń? Taśma to ok 30W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, konradk napisał(a):

Założyłem tv na 12V pociągnąłem kabelek o przekroju 0,5 mm2 prosto z energobloku

0,5 mm kw to taki kabelek do zasilania dzwonka 230 V chyba tylko...:(

Ja u siebie - czy to na jachcie czy w przyczepce - jako średnicę podstawową dla zasilania czegokolwiek z napięcia 12 V stosuję 2 mm kw.

0,5 mm kw z napięcia 12 V to kompletnie nieporozumienie... im niższe napięcie tym większe prądy i tym większe wymagane średnice przewodów...

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcin_G napisał(a):

Na 0,5 mm2 to nie pójdzie. Jakiej długości masz przewód zasilający między energoblokiem a tv?

Ok 1,5 m

To kupuję jutro linkę 2 mm2 i robię nową instalację 😀 i pytanie - lutować czy na Wago spinać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5m to nie dużo. Z obliczeń dla samego TV wynika teoretycznie, że powinno być ok, ale i tak przyjmuj zasadę że 0,5 mm2 to nie do przyczepy. Może masz coś w instalacji nie tak, albo z samym energoblokiem/akumulatorem skoro i na TV i na ledach niedomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał(a):

1,5m to nie dużo.

Można dla ułatwienia tematu przyjąć, że na każdy 1 mm kw przewodu obciążenie robocze - w teorii oczywiście - to wartość max 5 A.

Dochodzą do tego oczywiście spadki napięć ze względu na długość linii zasilającej dlatego ja osobiście nie stosuję nigdzie w instalacji niskonapięciowej przewodów o średnicy mniejszej niż 2,5 mm kw - i to jest jak dla mnie absolutne minimum.

0,5 mm to jest instalacja dzwonkowa dla prądu 230 V, gdzie jest jeden impuls prądu załączający dzwonek na przysłowiową sekundę - to nie jest średnica przewodu do zasilania czegokolwiek roboczo.

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem dziś hak od auta i włożyłem w zaczep. Po zablokowaniu czerwonej blokady hak latał luźno bez żadnego oporu. Jak w zaczepie bez stabilizatora. Wyjąłem okładziny boczne i górne i okazało się że prawie ich nie ma. Czy taki stan stabilizatora mógł powodowa że przyczepa zaczyna wezykowac ? Pomijam to co pisałem wcześniej o przeciążenia kuli haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, konradk napisał(a):

Czy taki stan stabilizatora mógł powodowa że przyczepa zaczyna wezykowac ?

Nie. To tak, jakbyś miał zaczep bez stabilizatora. Kiedyś nie było tych wynalazków i przyczepy jeździły.

Za to taki stan stabilizatora mógł mieć wpływ na to, że nie wykonał we wczesnej fazie tego, do czego go zaprojektowano.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.