Skocz do zawartości

Lodowka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, Misio napisał(a):

image.thumb.jpeg.cfd057110ed917a6773df9289302575f.jpeg

Ty sondę wsadziłeś do lodówki, ja zwykły ten przewodowy hmmm ale mam też sondę zaraz zobaczę ile wyjdzie na sondę radiowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2024 o 18:09, MARKON napisał(a):

No hmmmm. Odkręciłem radiator uwolniłem sondę no bo podobno jak ona uzyska temp to wyłącza się grzanie . Może też pomoże no i pod radiatorem kruszywo, dałem mniej siliconu, skręcone już jest godz 18:10 temp. 28.6° zobaczymy za godz 

O jakim kruszywie piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

O jakim kruszywie piszesz?

Cały silicon przewodzący się skruszył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Szybkie pytanie. 

Lodowka Dometic. Wypad na dziko bez 230v.

Lepiej zasilac gazem czy 12v z akumulatora. Nie mam solarow więc wiecznie na dziko nie będę. 

Co bardziej pobiera źródło energii. Jakie źródło jest wydajniejsze. Co wybieracie na dziko?

Druga sprawa to jak ustawić pokrętło mocy chłodzenia aby względnie wydajnie ale nie pobierało zbytnio pradu/gazu. Taki kompromis. 

 

Dzięki za pomoc!!

Edytowane przez Ciapek99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciapek99 napisał(a):

Hej! Szybkie pytanie. 

Lodowka Dometic. 

Co bardziej pobiera źródło energii. Jakie źródło jest wydajniejsze. Co wybieracie na dziko?

Szybciej niż wklepywanie posta znalazłbyś odpowiedź wyszukiwarką. Przy lodowce absorpbcyjnej prądu starczy Ci na kilka (5-8) godzin pracy grzałki (aku 100-120 Ah Pb/AGM/żel, i przede wszystkim zasilanie z 12V to guzik nie chłodzenie (to się nie nadaje do  pracy lodówki na postoju z aku). To nie ma sensu. Butla 11kg P-B starczy na cirka 3 tygodnie (lodówka 80-100 l).

Na przyszłość użyj chociaż opcji szukaj np. pobór prądu lodówka, zużycie gazu lodówka) bo wyskakiwanie z takimi pytaniami per „Hej szybkie pytanie” jest pojechaniem skrajnie „na nygusa”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czyś napisał(a):

Szybciej niż wklepywanie posta znalazłbyś odpowiedź wyszukiwarką. Przy lodowce absorpbcyjnej prądu starczy Ci na kilka (5-8) godzin pracy grzałki (aku 100-120 Ah Pb/AGM/żel, i przede wszystkim zasilanie z 12V to guzik nie chłodzenie (to się nie nadaje do  pracy lodówki na postoju z aku). To nie ma sensu. Butla 11kg P-B starczy na cirka 3 tygodnie (lodówka 80-100 l).

Na przyszłość użyj chociaż opcji szukaj np. pobór prądu lodówka, zużycie gazu lodówka) bo wyskakiwanie z takimi pytaniami per „Hej szybkie pytanie” jest pojechaniem skrajnie „na nygusa”.

To nygus Ci odpowie ze wpisywał w wyszukiwarkę "12v czy gaz". Więcej pomógł mi google aczkolwiek idealnej odpowiedzi nie znalazłem.

Nie wiedziałem że 12v nie nadaje się na zasilanie lodówki. 

Nie zakładałem także nowego tematu tylko podpiąłem się pod innych ale jeżeli uważasz że mój post przyniósł "śmietnik" to sory. 

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ciapek99 napisał(a):

Nie wiedziałem że 12v nie nadaje się na zasilanie lodówki. 

Nadaje się, ale nie z aku. Wzór z fizyki P=U x I, i po przekształceniu zobaczysz jaki prąd tam płynie. Wtedy już łatwo porównać to z pojemnością akumulatora.

 

@MARKON

Jeszcze jedna uwaga do twojej pasty przewodzącej za radiatorem... Zwróć uwagę na farbę na rurkach. U mnie oryginalna farba była praktycznie luźna, bez kontaktu z rurkami. To też utrudnia przepływ ciepła i wtedy najlepsza pasta nie pomoże. U siebie usuwałem całą luźną farbę i malowałem rurki Coriną. Gdzieś chwaliłem się tym tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Ten najlepszy ??? ;)

Tutaj wszyscy polecali ze niema nic lepszego 

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał(a):

 

 

@MARKON

Jeszcze jedna uwaga do twojej pasty przewodzącej za radiatorem... Zwróć uwagę na farbę na rurkach. U mnie oryginalna farba była praktycznie luźna, bez kontaktu z rurkami. To też utrudnia przepływ ciepła i wtedy najlepsza pasta nie pomoże. U siebie usuwałem całą luźną farbę i malowałem rurki Coriną. Gdzieś chwaliłem się tym tu na forum.

To sprawdziłem rurki są w idealnym stanie i nie mam zamrażarki, dałem 2 razy taki radiator jak był kiedyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Ten najlepszy ??? ;)

Jest 12:43 na termometrze lodówki 1.8° a na sądzie radiowej 6.29°, ale ona leży zaraz przy drzwiach lodówki a termometr lodówki ma sondę z 3cm od radiatora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MARKON napisał(a):

Tutaj wszyscy polecali ze niema nic lepszego 

Skoro popękał to chyba nie taki dobry.

Mój z kolei spływa, więc może trzeba wymieszać oba i będzie idealnie ;)

Moja z kolei taka:

image.png.4975bf60158a65d16d6260678455c732.png 

55 minut temu, MARKON napisał(a):

Jest 12:43 na termometrze lodówki 1.8° a na sądzie radiowej 6.29°, ale ona leży zaraz przy drzwiach lodówki a termometr lodówki ma sondę z 3cm od radiatora 

Czyli wygląda fajnie. Rozumiem, że wymieniłeś pastę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Skoro popękał to chyba nie taki dobry.

Mój z kolei spływa, więc może trzeba wymieszać oba i będzie idealnie ;)

Moja z kolei taka:

image.png.4975bf60158a65d16d6260678455c732.png 

Czyli wygląda fajnie. Rozumiem, że wymieniłeś pastę?

Ogólnie wpakowalem 4 wkłady silikonowe do lodówki no i w drogę jestem już na miejscu, nawet namiotu nie rozkładam, radiator pokryty szronem czyli jest ok a temp. Nie spojrzałem a brałem piwo ale już zerkam 6°, upchana lodówka więc niema tragedii, najważniejsze że majówka nie w domu tylko w terenie z komarami Pozdrawiam 

20240502_191254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 13:38, Piotrekm13 napisał(a):

Skoro popękał to chyba nie taki dobry.

Mój z kolei spływa, więc może trzeba wymieszać oba i będzie idealnie ;)

Moja z kolei taka:

image.png.4975bf60158a65d16d6260678455c732.png 

Czyli wygląda fajnie. Rozumiem, że wymieniłeś pastę?

O 6 rano było 0.1° a teraz ....20240503_152723.thumb.jpg.b29e81ba9c979570b85c009d4794c78e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.