Skocz do zawartości

Lodowka


Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

A nie wygodniej w takim przypadku używać lodówki na 230 V?

Bo to rozwiązanie jest - moim zdaniem oczywiście - zwyczajnie najwygodniejsze a przy okazji ładuje mi się wewnętrzny akumulator.

Bierz poprawkę, że nie każdy trzyma sprzęt tam gdzie ma dostęp do 230V. WIęc czasem nie ma wyjścia i gaz jest jedynym wyjściem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

A nie wygodniej w takim przypadku używać lodówki na 230 V?

No tak...

Chyba że stoisz w miejscu gdzie jak ktoś potrzebuje 230V to jedynym źródłem jest nasz Osiołek 😉

 

Ale ile razy jeżdżąc z przyczepą zapomniałem przepiąć z 12 na 230... I rzeczy w zamrażalniku się rozmroziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał(a):

 

A o chytrości @Piotrekm13 - rozmawiasz z Krakusem ;)

Byśmy musieli się zmierzyć, ale by powstał za duży off top. :D

Godzinę temu, Misio napisał(a):

 

A już ciut poważniej - bardziej mnie cieszy lodówka na gazie bo włączam ją dzień (parę godzin) przed wyjazdem i wyłączam jak wrócę do domu, chyba że za 2-3dni jadę znowu, to nawet nie chce mi się jej wyłączać. Zawsze mnie wkurzało, że trzeba zmienić "medium" i o tym nie zapomnieć :D

Ja się trochę boję zostawiać lodówki samej na gazie za dłużej niż godzina dwie. Więc nawet jak na kempingu, że względu na wydajność chodzi na gazie, a wyjeżdżamy na kilka godzin to przełączam na 230.

Jednak tam się cały czas płomyczek pali, nie do końca odseparowany od pobliskich -palnych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacek00 napisał(a):

Bierz poprawkę, że nie każdy trzyma sprzęt tam gdzie ma dostęp do 230V. WIęc czasem nie ma wyjścia i gaz jest jedynym wyjściem. 

Tak Jacku - biorę to pod uwagę - wtedy tak...

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Jednak tam się cały czas płomyczek pali, nie do końca odseparowany od pobliskich -palnych rzeczy. 

Pamiętaj że i 230V może spalić budę 🙃

U nas lodówka na gazie potrafi pracować ponad miesiąc bez wyłączenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja rok temu robiłem remont lodówki i latem było 5, 4° a w tym roku zrobiłem start w piątek i w lodówce było 28° w niedzielę już 9,9° a dzisiaj 16.1° jest większy radiator brak zamrażarki chłodzi na całość, wentylator wyciagowy daje na maxa i klapa, robię teraz próbę i go wyłacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MARKON napisał(a):

Ja rok temu robiłem remont lodówki i latem było 5, 4° a w tym roku zrobiłem start w piątek i w lodówce było 28° w niedzielę już 9,9° a dzisiaj 16.1° jest większy radiator brak zamrażarki chłodzi na całość, wentylator wyciagowy daje na maxa i klapa, robię teraz próbę i go wyłacze

Podsumowując: 

W niedziele lodówka działa prawie dobrze. W pozostałe dni tygodnia słabiej... ;)

Zobacz pastę pod radiatorem. U mnie po wymianie pasty, na początku było super, a jak pochodziła non stop przez dwa tygodnie, to był nagły spadek sprawności. Pasta od skroplonej wilgoci zaczęła spływać. 

Wentylator jak robi za duży przeciąg to też może szkodzić zamiast pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.