Skocz do zawartości

Lodowka


Rekomendowane odpowiedzi

11V?

W dniu 1.05.2024 o 18:27, MARKON napisał(a):

Ty sondę wsadziłeś do lodówki, ja zwykły ten przewodowy hmmm ale mam też sondę zaraz zobaczę ile wyjdzie na sondę radiowa 

Ja mam "pogodynkę" z 3 czujnikami zdalnymi... pod kamperem, w lodówce i w zamrażalniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Misio napisał(a):

11V?

Ja mam "pogodynkę" z 3 czujnikami zdalnymi... pod kamperem, w lodówce i w zamrażalniku...

Też mam ta "pogodynkę", co do prądu tak jak wszystko włączone spada do 11,5 to z zasilania przez prostownik zrobiony z zasilacza komputera jak idzie prosto z aku to jest od 12.9V a puźniej spada do 12.5V itd będę robił przetwornice z 12V na 230~ i z 230~ na 12v stalego bo wstawiam webasto i klimę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11V?
Ja mam "pogodynkę" z 3 czujnikami zdalnymi... pod kamperem, w lodówce i w zamrażalniku...
Co to za pogodynka? Możesz podesłać linka gdzie kupić?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam...ale kupowałem to 9lat temu...

13 godzin temu, MARKON napisał(a):

będę robił przetwornice z 12V na 230~ i z 230~ na 12v stalego bo wstawiam webasto i klimę 

Niezbyt rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Misio napisał(a):

Poszukam...ale kupowałem to 9lat temu...

Niezbyt rozumiem

Chodzi mi o prostownik z 230~na 12v o większej mocy żeby nie spadało napięcie poniżej 12V, no i przetwornice znalazłem już 5000W z 12V na 230V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym Ty obciążasz te 12V że masz taki spadek?

 

Jaki masz aku że chcesz 5000W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima z aku. Czyżby znowu poczytane etykiety i wszystko się zgodzi, zrobi się 5kW z 12V, a że to będzie 450A prądu to pal licho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MARKON napisał(a):

żeby nie spadało napięcie poniżej 12V, no i przetwornice znalazłem już 5000W z 12V na 230V 

A między akumulatorem i przetwornicą proponowałbym szyny kolejowe zamiast przewodów - przecież to się spali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2024 o 10:04, Misio napisał(a):

To czym Ty obciążasz te 12V że masz taki spadek?

 

Jaki masz aku że chcesz 5000W?

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-samochodowa-gc-czysty-sinus-4000w-12v-230v-inwerter-premium-14565671276 coś takiego np. Tu akurat 4000W a aku jest 100ah 

Może skończmy ten temat tutaj bo tu miała być lodówka która dała radę rano było i - 0.8° a w dzień podczas otwierania lodówki nie wzrosła powyżej 2.5° w odległości 2cm od radiatora czyli lodówka chłodziła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MARKON napisał(a):

Tu akurat 4000W

To jest wartość chwilowa, ciągłej może być do 2kW.
Niemniej opis sprzedawcy powala na kolana: "zadaniem jest zmiana napięcia prądu stałego z akumulatora samochodowego lub gniazda zapalniczki"

U nas już ze trzy lata jeździ IndelB TB51A - zasilanie DC12V/DC24V/AC230V, max pobór 46W
To mogę polecić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni koledzy,

czy w takiej lodówce 230V/12V/gaz … 20letniej… da się w jakiś sposób sterować temperaturą? 
jedyne pokrętło jakie ja mam przy lodówce, ma narysowany znacznik gazu. 
Odpaliłem lodówkę na 12V i widzę że z akumulatora pobiera ok 110W niezależnie od ustawień pokrętła. 


Zakładam, że nie ma tam jakiegoś sterownika który rozłączał by lodówkę aby utrzymać ustaloną (na oko) temperaturę?

Jeśli podepniemy do niej 12V to ona cały czas będzie tyle pobierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galahad napisał(a):

Jeśli podepniemy do niej 12V to ona cały czas będzie tyle pobierać?

Tak

12V służy do podtrzymania...i pracy przy włączonym alternatorze...

Pokrętło jest od gazu i to daje możliwość sterowania temperaturą podczas pracy na gazie. Praca lodówki na gazie podczas jazdy - poczytaj obostrzenia i warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do VAG'owców - jak sobie radzi lodówka na 12V z alternatora przy fabrycznym haku? Lodówka z tych małych, Dometic 80l z wywalonym zamrażalnikiem, rok 2023.
Niestety nie daliśmy rady tego zweryfikować a w sobotę wyjazd na 3 tygodnie...
W Dusterze wyjęczałem pociągnięcie przewodów 4mm, do tego wypięte "inteligentne ładowanie", więc z alternatora idzie pełna moc, w lodówce podczas jazdy temperatura często nawet < 0*C...
Pytanie czego się spodziewać po fabrycznej instalacji w Tiguanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Misio napisał(a):

Tak

12V służy do podtrzymania...i pracy przy włączonym alternatorze...

Pokrętło jest od gazu i to daje możliwość sterowania temperaturą podczas pracy na gazie. Praca lodówki na gazie podczas jazdy - poczytaj obostrzenia i warunki...

Tak wiem. Gazem mogę na postoju. U mnie akurat zasilanie 12V leci z akumulatora przyczepy. A w czasie jazdy będę ją zasilał z panela. Zastanawiam się jeszcze czy wtedy ustawić ją na 12V z akumulatora przyczepy i z panela czy może na 230V z przetwornicy…? 
jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz akumulator, jakie zabezpieczenie przed rozładowaniem, jakie panele, ile myślisz że będziesz jechał w 1 kawałku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.