Skocz do zawartości

Kontroler ładowania


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wezuwiusz3 napisał(a):

…czy faktycznie to jest tak jak piszą MPPT…

Może taki materiał okaże się pomocny…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tani i lichy kontroler PWM, który sprzedawany jest pod mylącą nazwą handlową "MPPT SOLAR" i z MPPT nie ma nic wspólnego (to tak, jakby jakiś nikomu nieznany producent z Chin, np. "Dziong Beng Industries" tłukący masowo samochody no-name, nagle jeden ze swoich modeli nazwał "Maybach"). Szkoda kasy, temat wałkowany wielokrotnie.

Ludzie, nauczcie się w końcu, że Chińczycy, przynajmniej ci, którzy mają renomę i dobrej jakości towar, nie rozdają za darmo. Bezpośrednio można kupić o 1/3 a czasem nawet 1/2 taniej, ale nie za 1/10 czy 1/15 ceny w Polsce. Chińczyk zrobi coś dobrego jakościowo, ale za dobre również Chińczykowi trzeba zapłacić. Cudów nie ma. Kontroler MPPT 50A musi na naszym rynku kosztować 500PLN wzwyż (dobrej jakości raczej sporo więcej niż trochę mniej), więc za 50 zł to nie będzie to samo, tylko że bez marży pośredników, to nie deal roku tylko ordynarna ściema. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wezuwiusz3 napisał(a):

Witam.Czy ktoś używa tego konkretnego modelu regulatora i może mi powiedzieć czy faktycznie to jest tak jak piszą MPPT i jak się to sprawuje przy użytkowaniu? https://allegro.pl/oferta/regulator-kontroler-solarny-ladowania-mppt-50a-14117107085

Jak koledzy pisali. Tego bym nie ryzykował. Przeglądnij sobie mój temat odnośnie taniego regulatora. Mam go parę lat i jestem bardzo zadowolony. Czy jest to regulator MPTT :niewiem: cholera wie. Ale przynajmniej jest na nim napisane :D Otwierałem go i w środku jest znacznie więcej elektroniki niż w tym na filmie powyżej. Nie mniej uzyskuję na nim bardzo dobrą wydajność ładowania. Po za tym ma możliwość dokładnej regulacji napięć odcięcia i kompensację temperatury. W wersjach powyżej 20A mają już radiator z tyłu. Nie namawiam ale jak chcesz coś taniego, to ten przynajmniej jest sprawdzony. No ale to będzie ciut więcej niż pięć dych ;) Gdybyś się czasem decydował, to zwróć uwagę na to co wybierasz bo są co najmniej dwa rodzaje w tych samych obudowach. Mój nie był z Chin. Z Singapuru :bzik:   Kupowałem na Aledrogo.

:hej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.