Skocz do zawartości

Podłączenie lodówki na gaz i kuchenki


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w przyczepie  caravelair lodówkę i z tego co widzę można ją zasilać gazem. Lecz wokół lodówki za płytą meblową wystają dwie miedziane rurki z widocznymi gwintami. Nad lodówką znajduje się płyta gazowa. Czy wystarczy się  wpiąć poprzez jakieś redukcje w te rurki i będę mieć gaz w lodówce i płycie gazowej. Rurki są średnicy 8 lub 10 mm.

IMG-20240214-WA0018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, ale może najpierw sprawdź skąd idą te rurki. Powinien być po drodze zawór rozdzielający gaz na poszczególne urządzenia.

No i pytanie dlaczego to ktoś kiedyś odłączył. Pamiętaj, że to gaz, i lepiej mieć pewność, że robisz wszystko poprawnie, oraz, że urządzenia są sprawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Prawdopodobnie tak, ale może najpierw sprawdź skąd idą te rurki. Powinien być po drodze zawór rozdzielający gaz na poszczególne urządzenia.

No i pytanie dlaczego to ktoś kiedyś odłączył. Pamiętaj, że to gaz, i lepiej mieć pewność, że robisz wszystko poprawnie, oraz, że urządzenia są sprawne. 

Znalazłem w bakiście reduktor który jest podłączony do takich samych rurek.  Przyczepa jest z południowej Francji.Cieply klimat. Wydaje mi się że ktoś wyciągnął piecyk grzewczy bo w tym miejscu przy tych rurkach znajdował się przenośny klimatyzator.

IMG_20240214_193734_427.jpg

IMG_20240214_193248_208.jpg

Tylko po co w tym miejscu wystają dwie miedziane rurki. Bo rozumiem że jedna jakby miała być do piecyka którego w tym miejscu już nie ma ale druga już nie wiem po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkminisz co do czego, to warto zrobić  próbę  szczelności.  Manometr wkręcić  w układ.  Nabić  powietrzem 3-6bar 4 godziny i zobaczyć  szczelność układu gazowego. Pozdrawiam. Trzeba  uważać  z instalacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dzialus napisał(a):

Znalazłem w bakiście reduktor który jest podłączony do takich samych rurek.  Przyczepa jest z południowej Francji.Cieply klimat. Wydaje mi się że ktoś wyciągnął piecyk grzewczy bo w tym miejscu przy tych rurkach znajdował się przenośny klimatyzator.

IMG_20240214_193734_427.jpg

IMG_20240214_193248_208.jpg

Tylko po co w tym miejscu wystają dwie miedziane rurki. Bo rozumiem że jedna jakby miała być do piecyka którego w tym miejscu już nie ma ale druga już nie wiem po co

Wcześniej pisałeś o dwóch rurkach za lodówką i płytą. Z opisu wywnioskowałem, że jedno i drugie jest niepodłączone. Teraz pojawiły się dwie rurki w miejscu gdzie powinien być piecyk...

Rozdzielacza jak rozumiem nadal nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 07:31, Piotrekm13 napisał(a):

Wcześniej pisałeś o dwóch rurkach za lodówką i płytą. Z opisu wywnioskowałem, że jedno i drugie jest niepodłączone. Teraz pojawiły się dwie rurki w miejscu gdzie powinien być piecyk...

Rozdzielacza jak rozumiem nadal nie ma...

Wyciągnąłem lodówkę i okazało się że jedna miedziana rurka idzie do kuchenki gazowej. Natomiast druga idzie do lodówki. Jedna i druga rurka wisi w szafce obok a pod nimi wychodzi z podłogi trzecia rurka. Jak to połączyć? Czy potrzebuję jakiś rozdzielacz? Pod jaką nazwą szukać na Allegro? Czy reduktor którego zdjęcie wkleiłem wyżej będzie pasował do polskiej butli 11 kg. Przyczepa jest z Francji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzialus napisał(a):

Wyciągnąłem lodówkę i okazało się że jedna miedziana rurka idzie do kuchenki gazowej. Natomiast druga idzie do lodówki. Jedna i druga rurka wisi w szafce obok a pod nimi wychodzi z podłogi trzecia rurka. Jak to połączyć? Czy potrzebuję jakiś rozdzielacz? Pod jaką nazwą szukać na Allegro? Czy reduktor którego zdjęcie wkleiłem wyżej będzie pasował do polskiej butli 11 kg. Przyczepa jest z Francji

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Z pod pod podłogi wychodzi główny przewód gazowy, który idzie od butli przez reduktor. Jak się schylisz to powinieneś widzieć jego przebieg pod przyczepą. Ten przewód powinien być doprowadzony do takiego zaworu gdzieś przy podłodze wewnatrz przyczepy:

Screenshot_20240220_225052_Google.jpg

A dalej te rurki które wychodzą z boku zaworu już bezpośrednio do urządzeń. Najczęściej kuchenka, piecyk i lodówka. 

Wygląda, że brakuje tobie tego zaworu. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Z pod pod podłogi wychodzi główny przewód gazowy, który idzie od butli przez reduktor. Jak się schylisz to powinieneś widzieć jego przebieg pod przyczepą. Ten przewód powinien być doprowadzony do takiego zaworu gdzieś przy podłodze wewnatrz przyczepy:

Screenshot_20240220_225052_Google.jpg

A dalej te rurki które wychodzą z boku zaworu już bezpośrednio do urządzeń. Najczęściej kuchenka, piecyk i lodówka. 

Wygląda, że brakuje tobie tego zaworu. 

Dzięki za info i zdjęcie ? Myślę ,że własnie tego zaworu brakuje 

Jutro przejze jeszcze raz całą instalację i porobie fotki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś instalator od instalacji LPG zamontował mi zawór podwójny pod zlewozmywakiem oraz nowy reduktor.

Sprawdził  szczelność i powiedział że iskrownik nie działa ale czujnik podobno przykładał do palnika i po przekręceniu pokrętła czujnik wykrywał gaz.

Przyjechałem przyczepą pod dom .  Bezpiecznik od lodówki ? Iskrownika ? był przepalony. Iskrownik dalej nie działa.Ale lampka w guziku do uruchamiania lodówki zapala się .

Odkręciłem zawór przy butli i zawór powdojny pod zlewozmywakiem. Przekręciłem pokrętło z palnika i za pomocą zapalniczki próbowałem odpalić palnik. Niestety nie odpala 

Przekręcałem zawór w butli nano w prawo i w lewo. Kiedy zawór jest odkręcony ? Jak u góry pokaże się czerwony plastik czy zielony ?

Odkręcałem również w prawo i w lewo zawór pod zlewozmywakiem

I dalej nie odpala i tak jakby gaz nie dochodził

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrolux 4230 ma zapłonnik piezoelektryczny - nie ma on zewnętrznego źródła zasilania a co za tym idzie bezpiecznika. Czy jak wciskasz przycisk to słychać trzask?

Jeśli tak to czy jeśli w ciemności go wciskasz kilkukrotnie raz za razem to w okienku na dole lodówki widać iskrę? Czy przekręcając pokrętło od gazu wciskasz je jednocześnie? 

48 minut temu, dzialus napisał(a):

Ale lampka w guziku do uruchamiania lodówki

Lampka jest od pracy na 12v/230v Z tego co pamiętam to zieloną sygnalizuje pracę na 230v a czerwona na 12v

Screenshot_20240311_191208_SamsungNotes.thumb.jpg.ea66211a6db6fa86f47502599bae7899.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Elektrolux 4230 ma zapłonnik piezoelektryczny - nie ma on zewnętrznego źródła zasilania a co za tym idzie bezpiecznika. Czy jak wciskasz przycisk to słychać trzask?

Jeśli tak to czy jeśli w ciemności go wciskasz kilkukrotnie raz za razem to w okienku na dole lodówki widać iskrę? Czy przekręcając pokrętło od gazu wciskasz je jednocześnie? 

Lampka jest od pracy na 12v/230v Z tego co pamiętam to zieloną sygnalizuje pracę na 230v a czerwona na 12v

Screenshot_20240311_191208_SamsungNotes.thumb.jpg.ea66211a6db6fa86f47502599bae7899.jpg

Wielkie dzięki za pomoc. Dobrze ,że napisałeś o tym wciskaniu. Wcisnąłem i jeden i drugi palnik odpalił. Te pokrętło z lodówki również wcisnąłem i odpaliła ale czy mrozi to sprawdzę jutro.

W domu mam płytę gazową w której nie trzeba wciskać pokręteł  . Stąd moje zaskoczenie 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.