Skocz do zawartości

Kamper z garażem na motocykl - pomoc w wyborze


Radosso

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Szukam optymalnego kampera do potrzeb i proszę o pomoc w wyborze;
Koniecznie :)
  • garaż na motocykl o wadze do 200-250kg 
  • Podwójne wygodne łóżko
  • Zintegrowaną łazienkę z wc, jakąś kuchnię i biurko 
 
Dobrze by było:
  • Izolację ścian i instalacji na mróz
 
Informacje dodatkowe:
  • Będę tym podróżował sam ewentualnie w dwie osoby, szukam używanego sprzętu do 100.000zł
  • Martwi mnie niskie DMC dla maszyn na kat. B wiec mogę zrobić dodatkową kategorię
  • Z uwagi na wygodę prowadzenia i większą "anonimowość" myślę o rozwiązaniu wyższego kamper vanu na badzie ducato lub Iveco Daily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnych tego typu nie ma, ale sporo ludzi robi dla siebie takie konstrukcje. Są sportowcy amatorzy i zwodowi, którzy jeżdżą po róznych zawodach i wykorzystują tego typu campervany z miejscem na motocykle. Buują sami labo zamawiają w firmahc, które takie rzeczy robią. Możłiwe że coś znajdziesz używanego.

Generalnie w kamperach jest duży problem z DMC, a że motocykl waży dużo, no to coś musi zostać odchudzone, zabudwa musi być pozbawiaona jak największej ilości gadżetów, żeby ograniczyć masę.

Czyli masz siermiężny kamper z prawie niczym dla siebie ale motocykl ma komfort, ciepło sucho i przytulnie ;) Więc trochę absurdalnie..

Druga opcja to zwykły kamper + dokupienie zamykanej - kontenerowej przyczepki dla motocykla, (ja osobiście bym szedł w tym kierunku)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie opcja z przyczepką na której przewożony jest motocykl też jest najrozsądniejszym wyborem i z tego co zauważyłem najczęściej praktykowanym wśród osób poruszających się kamperwanem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 13:08, Łza Włóczynutka napisał(a):

Seryjnych tego typu nie ma, ale sporo ludzi robi dla siebie takie konstrukcje.

są tylko może być ciężko kupić w budżecie do 100k pln ;)

np. Weinsberg Outlaw oprócz budżetu spełnia  pozostałe wymagania z pierwszego postu :

https://weinsberg.com/en-int/camper-vans/carabus/caratour-outlaw/

image.thumb.png.99b327b715fca56a55b6ae263474e9bf.png

 

image.png.ccdfd8d81a309adb1c0cdc048fff4ae6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 14:55, Suzu4x4 napisał(a):

są tylko może być ciężko kupić w budżecie do 100k pln ;)

np. Weinsberg Outlaw oprócz budżetu spełnia  pozostałe wymagania z pierwszego postu :

https://weinsberg.com/en-int/camper-vans/carabus/caratour-outlaw/

 

Ciekawe ile tam jest miejsca nad głową, bo sprawia to wrażenia spania w trumnie.

https://weinsberg.com/fileadmin/media/mj2021-2022/cuv/outlaw/content/interieur/kta-weinsberg-2021-2022-outlaw-interieur-9882.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, olas1 napisał(a):

Ciekawe ile tam jest miejsca nad głową, bo sprawia to wrażenia spania w trumnie.

Samo spanie jeszcze Ok. Wczołgać się tam przodem też sie jakoś da. Ale wyjść stamtąd, gdy trzeba się wyczołgać nogami do przodu to już może być sztuka nie dla każdego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Samo spanie jeszcze Ok. Wczołgać się tam przodem też sie jakoś da. Ale wyjść stamtąd, gdy trzeba się wyczołgać nogami do przodu to już może być sztuka nie dla każdego. 

O to chodzi. Garaż wystarczyło zrobić odrobinę niżej. Patrząc na fotki z motocyklami w środku, to jest on niepotrzebnie aż tak wysoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olas1 napisał(a):

Ciekawe ile tam jest miejsca nad głową, bo sprawia to wrażenia spania w trumnie.

oglądałem go na żywo i wchodziłem na łóżko. jeśli ktoś nie ma problemu z korzystaniem z opuszczanego łóżka nad salonem jakie jest  w niemal każdej współczesnej połintegrze ze spaniem na 4 osoby to tu też problemu mieć nie powinien.

ponadto jak ktoś chce mieć duże komfortowe łóżko to jest wiele modeli kampervanów z regulowanym na wysokość tylnym łóżkiem  gdzie po podniesieniu łóżka też motocykl wejdzie :

 

image.png.93e11625a5f80fbb8221c2d912a530c8.png

33 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Walić ludzi, grunt, że śmierdzący spalinami i benzyną motocykl ma komfort?

a czemu musi być śmierdzący i spalinowy ? może być  bezzapachowy elektryczny :D

ja akurat patrzę pod kątem rowerów i innych zabawek . Gdyby nie to że mój kamper na chwilę obecną musi w warunkach zimowych zmieścić czteroosobową rodzinę to bez wahania wymieniłbym na takiego vana z dużym garażem , co też kiedyś uczynię jak mi skład się pomniejszy ;)

Godzinę temu, olas1 napisał(a):

O to chodzi. Garaż wystarczyło zrobić odrobinę niżej. Patrząc na fotki z motocyklami w środku, to jest on niepotrzebnie aż tak wysoki.

ponadto z tego co pamiętam ten Weinsberg ma w opcji drugie łóżko na dole zamiast motocykla możesz wówczas spać w cztery dorosłe osoby.

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 14:55, Suzu4x4 napisał(a):

są tylko może być ciężko kupić w budżecie do 100k pln ;)

np. Weinsberg Outlaw oprócz budżetu spełnia  pozostałe wymagania z pierwszego postu :

https://weinsberg.com/en-int/camper-vans/carabus/caratour-outlaw/

image.thumb.png.99b327b715fca56a55b6ae263474e9bf.png

 

image.png.ccdfd8d81a309adb1c0cdc048fff4ae6.png

Tak, to jest ciekawe rozwiązanie ale drogie. Rozmawiałem w dystrybucji i koszty to ok 70k euro za golasa plus jakieś dodatki wyjdzie pewnie +10k euro.

Inne minusy to:

 

- Nisko nad głową łóżka jest sporym kłopotem i nie można tego zamówić niżej.

- Czas oczekiwania na dziś dzień około 8 miesięcy choć pewnie można szybciej z niemieckiej sieci dystrybucji

- Łapie się on w wyższą akcyzę 18% 

- Mało miejsca w środku

 

Zamówiłem cennik całego wyposażenia jak go dostanę to wrzucę, aby wzbogacić wątek. 

 

W dniu 14.02.2024 o 13:08, Łza Włóczynutka napisał(a):

Seryjnych tego typu nie ma, ale sporo ludzi robi dla siebie takie konstrukcje. Są sportowcy amatorzy i zwodowi, którzy jeżdżą po róznych zawodach i wykorzystują tego typu campervany z miejscem na motocykle. Buują sami labo zamawiają w firmahc, które takie rzeczy robią. Możłiwe że coś znajdziesz używanego.

Generalnie w kamperach jest duży problem z DMC, a że motocykl waży dużo, no to coś musi zostać odchudzone, zabudwa musi być pozbawiaona jak największej ilości gadżetów, żeby ograniczyć masę.

Czyli masz siermiężny kamper z prawie niczym dla siebie ale motocykl ma komfort, ciepło sucho i przytulnie ;) Więc trochę absurdalnie..

Druga opcja to zwykły kamper + dokupienie zamykanej - kontenerowej przyczepki dla motocykla, (ja osobiście bym szedł w tym kierunku)

Ta przyczepka wydaje się dobrym rozwiązaniem pod kilkoma względami:

-Mogę kupić taniego używanego kampera

-Mam więcej komfortu w kamperze

-Mogę łatwiej odsprzedać kampera

-Nie zwiększa masy całkowitej

 

Ale są i minusy:

- Źle się jeździ z przyczepką 

 

Czy są jakieś konkretne modele przyczepek jakie mógłbyś mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radosso napisał(a):

Ale są i minusy:

- Źle się jeździ z przyczepką 

Na tym forum nie mówi się źle o jeździe z przyczepą ?

3 godziny temu, Radosso napisał(a):

- Nisko nad głową łóżka jest sporym kłopotem i nie można tego zamówić niżej.

Sporo kamperow ma podobną kubaturę do spania...

Alkowa, łóżko nad wysokim garażem, opuszczane łóżko w części centralnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Radosso napisał(a):

Tak, to jest ciekawe rozwiązanie ale drogie. Rozmawiałem w dystrybucji i koszty to ok 70k euro za golasa plus jakieś dodatki wyjdzie pewnie +10k euro.

na targach w Dusseldorfie widziałem jeszcze jakiegoś vana z podobną  zabudową na bazie Forda ( niska akcyza ) ale nie pamiętam dokładnie marki , musisz poszukać .

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Sporo kamperow ma podobną kubaturę do spania...

Alkowa, łóżko nad wysokim garażem, opuszczane łóżko w części centralnej...

dokładnie . w alkowie taka sama " klaustrofobia"  a jakoś tysiące takich jeżdżą i ludzie  sobie radzą  ;)

dla mnie w takim weinsbergu komfort nawet większy niż w alkowie bo śpisz wzdłuż i nie trzeba "przeskakiwać" nad drugą osobą .

Łóżko to jest na tyle duże że mogli by tam spać bez problemu rodzice z dzieckiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

dokładnie . w alkowie taka sama " klaustrofobia"  a jakoś tysiące takich jeżdżą i ludzie  sobie radzą  ;)

Na łódkach czasem jest jeszcze mniej miejsca do spania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Radosso napisał(a):

Czy są jakieś konkretne modele przyczepek jakie mógłbyś mi polecić?

Nie znam niestety, ale jak popatrzysz za jakimiś przyczepkami kontenerowymi to na pewno coś ciekawego wyszukasz, nasi producenci mają spoko przyczepki tego typu, np viola czego. Tylko musisz dobrać model pod ładowność i dmc. Są.nawet dmc 750kg, więc nawet z 3.5 tonowym kamperem na kategorie B można ciągnąć, o ile dobrze pamiętam przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.