Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wycenie wstępnej przyczepy Fendt Platin 510 TF


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spędziłem tu 550 godzin, dzięki za całą wiedzę.

Metryka i stan zdrowia sugerują sprzedaż, może kupno mniejszej na wiosnę?

Czy taka prośba łamie reguły forum, czy Admin pozwoli?

Szczegóły ew. opis zdjęcia po udzieleniu zgody.

Pozdr. b.w.

PS.

Rynek rozchwiany, mała podaż na rynku/portalach lub "cyganki" z lewym profilem.

Kupno przyczepki jest 10x trudniejsze niż auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Prośba o pomoc w wycenie wstępnej przyczepy Fendt Platin 510 TF
2 godziny temu, bazyliszek wawelski napisał(a):

Witam, spędziłem tu 550 godzin, dzięki za całą wiedzę.

Metryka i stan zdrowia sugerują sprzedaż, może kupno mniejszej na wiosnę?

Czy taka prośba łamie reguły forum, czy Admin pozwoli?

Szczegóły ew. opis zdjęcia po udzieleniu zgody.

Pozdr. b.w.

PS.

Rynek rozchwiany, mała podaż na rynku/portalach lub "cyganki" z lewym profilem.

Kupno przyczepki jest 10x trudniejsze niż auta.

 

Dobra o co tu chodzi?
Potrzebujesz wycenić czy dać ogłoszenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew i to od fana do niedawna Fendt'a.

Chodzi mi o jakieś uczciwe szacunki/"widełki".

Sprzęt mega zadbany i ukompletowany. To nie subiektywne zdanie, chociaż tak wszyscy głoszą. Na wiosnę nie chciał bym się wygłupić. Nie mam punku odniesienia, nie jestem handlowcem. Podobne są Niemczech, ale tam rynek i ceny inne.

Nie chcę"śmiecić", stąd pytanie. Jak nie na forum to znasz tu ludzi może napiszę po ew. Twojej rekomendacji "priv"?

Niemniej uszanuję zwyczaje.

Pozdr.

COVID mnie sponiewierał, trzeba pojąć decyzję.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bazyliszek wawelski napisał(a):

COVID mnie sponiewierał, trzeba pojąć decyzję.

No właśnie widzę. Myślisz że na podstawie informacji "Fendt Platin 510 TF" zadbana i ukompletowana ktoś o zdrowych zmysłach zrobi wycenę :]. Rocznik jakiś i kilka zdjęć - to wtedy można będzie pogadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bazyliszek wawelski napisał(a):

"Szczegóły ew. opis zdjęcia po udzieleniu zgody. "

Prosta sprawa jest - jeśli temat nie będzie ogłoszeniem, a dyskusją o tym jak wycenić Twoją przyczepę to nie widzę przeszkód :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendt Platin 510 TF 2007 r. z klimą dachową Dometic B2100 (z funkcją grzania). Ogrzewanie Trumatic S3002 plus elektryczne 230V z drugiego gniazda. Alufelgi oryginalne. Koło zapasowe. Kliny podporowe, 2 butle gazowe 11 kg. Przyczepa sucha, bez zapachów (wiem wszyscy tak podają). Ogrzewanie wody Truma TT-2 . Lodówka LPG/12V/230V. Zaczep AKS 3004. Antena TV kierunkowa wysuwna z wewnątrz. Wszystko działa.

Uszkodzenia. Na dachu kilkanaście wgniotek po gradzie. Bez naprawiania. Tylny zderzak po jakiś cofaniu (nie za mojej kadencji) słabo pomalowany. Mini dziurka na boku była (4mm), nie wiem po czym zaklejona/ naklejka (chyba jakiś drut z siatki). To wszystkie uszkodzenia. Markiza i przyczepa do umycia, ślady żywicy z sosny. Był naprawiany brodzik, pęknięcia z wieku. Nie do kupienia. Gość na Śląsku naprawia żywica / żelkot.

Co ja zrobiłem? Nowe opony 3 lata temu klasy C (przejechały max 5 tysięcy/nie naprawiane). Dołożona TRUMA Mover SR 2 ( to najlepsze udoskonalenie) plus akumulator niskiego rozładowania 100Ah (obok niego zamontowany prostownik impulsowy). Przetwornica pełny sinus 500/1000 W. Zamontowałem oryginalny zbiornik na wodę 45 l. Alarm GSM i czujnik dymu (to można zdjąć). Bagażnik na trzy rowery odchylany Fiamma Carry Bike. Prawie wszystkie żarówki wymienione na LED'y. TV 24 " HVAC. W oryginalnym uchwycie Aloco pod podłogą na koło zapasowe  zamontowany zbiornik (AquaMobil 35l) na ścieki  z dodatkową pompą, pozwala  to na korzystanie w czasie postoju na parkingu bez podstawiania. W październiku zamontowałem mikrofalówkę 700 W z grillem, jeszcze nie użyta. Sprzedałem oryginalny przedsionek (to nie mój kręgosłup), czas rozkładania to pomyłka. Kupiłem markizę workową Fiamma 440 XL. Do tego trzy boki Obelink Mobiel widoczne na zdjęciach (przednia i jedna boczna z "szybą"). Lekko i szybko. Dwa boki całkiem nowe. Miernik temperatury wewnątrz i poziomu akumulatora. Do tego stolik alu rozkładany plus 3 krzesełka. Na maszcie anteny jest zamontowana kamera obrotowa 8Mpx (wykrywa ruch) z nagrywaniem w pętli 32 GB (miesiąc) i transmisją GSM/podgląd na telefonie. Wymaga routera wewnątrz (jest) i karty GSM, Aero2 z pakietem też działa. Zbiornik na wodę do przywozu na kołach.

Jeszcze jedno. Nawaliłem wszystkiego jak w/w. DMC było 1400 kg i tyle ważyła, ale wiedząc jak kontrolują na wadze w Austrii zmieniłem zgodnie z prawem DMC na 1600 kg. Koszt bagatela 1000 PLN. Jest nowa i ew. stara tabliczka jakby ktoś chciał obniżyć (tu już mały koszt). Przy Jeepie 2540 kg DMC musiałem zmienić prawko na B96.

Przyczepa zimuje pod wiatą przy domu na uniesionych kołach. Tak postoi do kwietnia/maja, dlatego zdjęcia z sezonów letnich.

Proszę o pomoc Was o szacunkową kwotę wywoławczą na wiosnę.  Teraz nie chcę jej wystawiać i negocjować. Mailowo też.

Pozdrawiam

B.W.

PS.

Może kupię mniejszą na dwie osoby, często korzystam sam lub małego kampera . Lubię to. Tłoku w W-wie miałem/mam dość. Już tam nie mieszkam za tłoczno...

 

 

1.JPG

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Edytowane przez bazyliszek wawelski
Uzupełnienie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że mógłbyś doktorat pisać. Fakt w katalogu 2007 są inne.

Ktoś puknął zderzak, lampa poszła, kupił  starsze elementy taniej i tyle.To malowanie zderzaka jest chyba sprayem. Dlatego zdejmowane zderzak, pod spodem brak śladów ingerencji.

Swoją drogą jestem upierdliwy. Poszukałem w Niemczech tego rocznika i co najmniej 4 mają lampy jak moja.

https://www.autoscout24.pl/oferta/fendt-saphir-420-festbett-4pers-mover-therme-top-zust-0484a236-95ab-452e-b242-ac57d5c28add?sort=standard&desc=0&lastSeenGuidPresent=false&cldtidx=2&position=2&search_id=jncomekvxq&source_otp=t20&ap_tier=t20&source=listpage_search-results&order_bucket=unknown

HGW, Może tam też są nasi lub są to przyczepy 2006 rejestrowane po raz pierwszy w 2007. To domniemanie.

U nas też były lub te starsze elementy tak idealnie pasują. Nieraz taki face lifting jest tylko w lampach, itd. Nie istotne....

https://archiwum.allegro.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-fendt-topas-exclusiv-650-i8119026919.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bazyliszek wawelski napisał(a):

Wiem,że mógłbyś doktorat pisać. Fakt w katalogu 2007 są inne.

Ktoś puknął zderzak, lampa poszła, kupił  starsze elementy taniej i tyle.To malowanie zderzaka jest chyba sprayem. Dlatego zdejmowane zderzak, pod spodem brak śladów ingerencji.

Nie wiem jak było kiedyś, bo obecnie rok katalogowy 2024 zaczyna być produkowany od września 2023 roku. Możliwe więc że Twoja przyczepa była wyprodukowana w 2006, a że rynek był wtedy mocno nasycony to zanim kupił ją pierwszy właściciel to chwilę już postała. 

Tak czy siak - odnosząc się do cen zagranicznych to 50 kzł powinieneś krzyczeć. Patrząc po cenach tego co w PL (głównie jakaś cyganeria) to bardziej okolice 40 kzł. Niemniej trochę mniej niż 50, trochę więcej niż 45 bym próbował startować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za Twoją wiedzę i pomoc. 

Raczej z tej formy wypoczynku nie zrezygnuję, emerytura od maja br. Może tylko coś mniejszego, łatwiejszego do ogarnięcia.
"Domownicy" jakoś nie widzą konieczności pomocy, a przy wypadzie na weekend znana karawaningowcom długa check lista pakowania/rozpakowania jest na mojej głowie, prowadzenie  zestawu też (11 mb). Wracam nieraz bardziej zmęczony niż przed wyjazdem.

Dwuosobową przyczepkę lub małego kamperka sam jeszcze obsłużę. Nie musi być wszystko naj...Pochwalę się. :)

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.