Skocz do zawartości

Piecyk gazowy w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

IMO nie, bo kubatura przyczepy jest mała, a taki piecyk potrzebuje tlenu do działania. No chyba że chcesz się zaczadzić to prosta droga.

Takich piecyków używa się w jakiś magazynach, garażach czy wentylowanych i większych pomieszczeniach aby właśnie nie było problemów.

Niby droższe i lepsze piecyki mają zabezpieczenia i się automatycznie wylaczają w razie zagrożenia ale ja bym czemuś takiemu absolutnie nie zaufał i nie wstawił tego do małej przyczepy.

O ryzyku pożaru czy poparzenia już nawet nie wspominam.
 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne piece, piecyki czy ogrzewacze z otwartą na pomieszczenie komorą spalania, palnikiem, gazowym promiennikowa podczerwieni itp., czy pobierające powietrze do spalania z wnętrza, czy odprowadzające gazy spalinowe do wnętrza, nie nadają się do ogrzewania przyczep. Tylko urządzenia z zamkniętą (całkowicie odseparowaną od wnętrza) komorą spalania, z doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz i odprowadzeniem spalin na zewnątrz.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czyś napisał(a):

Żadne piece, piecyki czy ogrzewacze z otwartą na pomieszczenie komorą spalania, palnikiem, gazowym promiennikowa podczerwieni itp., czy pobierające powietrze do spalania z wnętrza, czy odprowadzające gazy spalinowe do wnętrza, nie nadają się do ogrzewania przyczep. Tylko urządzenia z zamkniętą (całkowicie odseparowaną od wnętrza) komorą spalania, z doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz i odprowadzeniem spalin na zewnątrz.

To mi przypomina Krzysiu pomysły ogrzewania się wewnątrz jachtów słoneczkiem nakręconym na butlę albo kuchenką gazową...

Prostszego sposobu zaczadzenia chyba już nie ma...

pzdr

Wlodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ludzie wpadają co jakiś czas na takie pomysły godne nagrody Darwina. Nie przetłumaczysz. I wracają te pytania co jakiś czas, jakby była sprawdzana czujność.  I w każdym sezonie po kilka ofiar śmiertelnych grzania słoneczkiem, piecykiem, kuchenką, jeszcze w doszczelnionych cepach żeby zimnych przeciągów nie było, przeważnie gdzieś na działkach albo wędkarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kuchenki używa się raczej dość krótko i ilość spalonego gazu jest nieporównywalnie mniejsza w danej jednostce czasu. Dla porównania 11 kg butlę używam w domu i starcza mi na ok 3-4 m-ce do gotowania obiadów itp, a taki piecyk mam w garażu i butla schodzi mi w kilka dni jak jej używam po kilka godz. dziennie. Ogrzewanie kampera też raczej wymaga dłuższego odpalenia takiego ustrojstwa. 

edit: dodatkowo w grzanym pomieszczeniu panuje dość specyficzny zapach "gazu" i po ścianach płynie woda

Edytowane przez Mariusz Golubiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hermogenes napisał(a):

To proszę wytłumaczcie czym się różni piecyk gazowy z otwartą komorą od kuchenki gazowej na blacie? Pozdrawiam Hermogenes

Kuchenki używasz krótko, w dodatku jest zalecenie w instrukcji aby podczas użytkowania uchylić okienko dachowe i kuchenne, aby wymusić cyrkulację powietrza. Ja osobiście zawsze tak właśnie robie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mariusz Golubiński napisał(a):

Dla porównania 11 kg butlę używam w domu i starcza mi na ok 3-4 m-ce do gotowania obiadów itp

A w kamperze ogrzewanie potrafi pochłonąć nawet 11kg gazu w dobę...to oczywiście już mocne ekstremum ale 3-4doby na 22kg gazu to zimą norma...

52 minuty temu, Mariusz Golubiński napisał(a):

po ścianach płynie woda

Bo głównym efektem spalania gazu jest para wodna...

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):
Godzinę temu, Hermogenes napisał(a):

To proszę wytłumaczcie czym się różni piecyk gazowy z otwartą komorą od kuchenki gazowej na blacie? Pozdrawiam Hermogenes

Kuchenki używasz krótko, w dodatku jest zalecenie w instrukcji aby podczas użytkowania uchylić okienko dachowe i kuchenne, aby wymusić cyrkulację powietrza. Ja osobiście zawsze tak właśnie robie. 

No i przy gotowaniu nie spisz - "czuwając" nad jedzeniem... i w razie problemów zareagujesz

 

Ponad to piecyk z otwartą komorą spalania może doprowadzić do zapalenia się elementów w przyczepie/kamperze... bo będzie za blisko firanki, tapicerki, mebla, bo ktoś potraci/nieuważnie przesunie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Misio napisał(a):

Ponad to piecyk z otwartą komorą spalania może doprowadzić do zapalenia się elementów w przyczepie/kamperze... bo będzie za blisko firanki, tapicerki, mebla, bo ktoś potraci/nieuważnie przesunie...

A o to nie trudno, bo jak go postawisz na środku, to ciężko przejść bez przeciskania. Wiem, bo kilka razy wstawiałem, jak nie miałem jeszcze webasta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak człowiek opanował ogień przybyło nas na tej planecie około 8 mld. Nie sądzicie ze to właśnie dzięki temu? Może trzeba odwrotnie zamiast wprowadzać zakazy pozwolić chwastom żeby same się wyrwały. Nie zabijaj; to niby w jakim celu były zbrojne wyprawy na niewiernych  ( aż pod Kijów). Wszyscy mają wiele nauk dla innych, kiedy przyjdzie czas aby samemu odpowiadać za swoje działania, bez sztucznych zakazów i nawracania na jedynie słuszną drogę.

A w sprawie piecyka z otwartą komorą spalania Truma; może bym wystąpił o odszkodowanie że narażali mnie na najgorsze. Znacie może takie przypadki? A co niech odpowiadają za swoje działania.  

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki niby piecyk Trumy ma otwartą komorę spalania? Co ma piecyk do kuchenki (jest zalecenie żeby na czas gotowania uchylić rozsuwane okno? jest, w każdej cepie jest takowe okno ? jest). Jak grzałeś kuchenką a nie gotowałeś, to w każdej instrukcji jest klauzula "użycia niezgodnego z przeznaczeniem". Nikt nie kazał, a nawet porzygroził palcem. I tak na marginesie, może mało widziałem, ale nie spotkałem jeszcze kuchenki produkcji Trumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.