Skocz do zawartości

Uszczelnienie okna dachowego


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

mam pytanie dotyczace uszczelnienia okna na dachu. Przyczepka ma juz swoje lata, i uszczelniacz pomiędzy oknem a sufitem zaczął się kruszyć  i odpadać. Widzę też że "wałek uszczelniacza" odsunął się od okna zostawiając minimalną szparę. Może lepiej to będzie widać na zdjęciu. Okna nie przeciekają ale chciałbym, żeby to nie zmieniło się w nadchodzących latach:)

 

image.thumb.jpeg.aac14f44ab7a120a404228bf1a335e4b.jpeg

W innym oknie syt. byla troche gorsza wiec awaryjnie obkleiłem ją SikaLastomerem 710. Efekt prac wyglada nie najlepiej ale nic nie przemokło.

 

image.thumb.jpeg.91d9ff1e7c1ea55dc4cd357d9beaed7d.jpeg

Teraz przyczepka stoi pod dachem i zastanawiam się czy powinienem się przejmować stanem tych uszczelniaczy, czy to co zrobiłem miało sens i czy powinienem to powtórzyc (staranniej) z pierwszym oknem?

 

Dzieki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie same okna wstawione 8lat temu w kamperze.

W to lato uszczelnienie popuściło - mam już wymieniony butyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, tosiek2 napisał(a):

wyjąć okno powierzchnie przeczyścić  nałożyć nowy uszczelniacz skręcić

Ok. No to będzie zabawa, widzę, że jest troche filmów na ten temat więc temat powinien być stosunkowo łatwy do ogarnięcia. 

1. Pytanie laika, widzę, że na dużej liczbie filmów ludzie chodzą normalnie po dachu przyczepki. Ja bałbym się że naprężenia spowodują jakieś odksztalcenia, które mogą poluźnić łączenia ze ścianami, słusznie?

SikaLastomer 710 ten co już kupiłem nada się do uszczelnienia?

1 godzinę temu, Misio napisał(a):

Dokładnie mam takie same okna wstawione 8lat temu w kamperze.

Te okna siedzą tylko na uszczelniaczu a śruby tylko od wewnątrz do skręcenia listew maskujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ciapek99 napisał(a):

inna szkoła mówi - póki nic się nie dzieje to nie ruszać. Chyba że to faktycznie schodzi bez problemu jak dotkniesz, jest tak kruche

jak chcesz sam się przekonać, to czekaj.

Butyl lepiej schodzi na ciepło, warto użyć mocnej suszarki ( nie opalarki!).

Poczytaj lepiej forum, zamiast filmy oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ciapek99 napisał(a):

inna szkoła mówi - póki nic się nie dzieje to nie ruszać. Chyba że to faktycznie schodzi bez problemu jak dotkniesz, jest tak kruche

Wg tej szkoły to zacznie lecieć w najmniej odpowiednim momencie.

Na początku swojej przygody z karawaningiem zrobiłem w środku ulewnej nocy ok. 50km w poszukiwaniu czegoś co by prowizorycznie uszczelniło okno.

Po tej przygodzie wymieniłem wszystkie uszczelnienia w dachu.

Jak kto woli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak nie będzie kapać do środka, a po paru miesiącach wyjdzie piękny zaciek pleśniowy na ścianie (zupełnie w innym miejscu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipert napisał(a):

jak chcesz sam się przekonać, to czekaj.

Butyl lepiej schodzi na ciepło, warto użyć mocnej suszarki ( nie opalarki!).

Poczytaj lepiej forum, zamiast filmy oglądać?

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.