Skocz do zawartości

Alternatywny wyłącznik światła w lodówce


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej lodówce jest magnetyczny wyłącznik światła.Niestety nie działa. Zastanawiam się nad montażem jakiejś krańcówki która by zastąpiła ten wyłącznik. Znalazłem na allegro takie coś:

https://allegro.pl/oferta/wylacznik-wlacznik-krancowy-do-mebli-szaf-240v-2a-11873411501

Lub 

https://allegro.pl/oferta/3-x-wylacznik-krancowy-krancowka-z-rolka-kw-12-3-7684925600

Myślicie że zadziała? Podlaczylbym to między żarówkę a kabelki zasilające.

 

Edytowane przez konradk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej taki bezdotykowy i nie mechaniczny:

https://allegro.pl/oferta/wlacznik-bezdotykowy-uniwersalny-3-w-1-bialy-gtv-14173646945

U siebie w szafach w przyczepie dałem takie do zapalania oświetlenia szaf i działa to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, konradk napisał(a):

Podlaczylbym to między żarówkę a kabelki zasilające.

jeśli masz dojście do zasilania to jest super bo ja miałem taką lipę , że wyłącznik był po lewej stronie koło zawiasów ( bez zapasu kabelków ) a lampka na 3-ech ledach w lodówce po prawej i żeby dojść musiałbym wywalać lodówkę więc założyłem lamkę zasilaną na 2 paluszki z ręcznym wyłącznikiem ; trochę to upierdliwe ale działa :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hermogenes napisał(a):

A może wymienić tylko kontaktron jeśli się skleił i nie rozłącza bo widzę że świeci światełko. Pozdrawiam Hermogenes

Lodówkę trzeba wyciągać.Jest zalany od tyłu. Z serwisem rozmawiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby się dobrać do kabelków to trzeba go i tak wydłubać chyba że znajdziesz główne zasilanie do oświetlenia i rozetniesz we właściwym miejscu? Pozdrawiam Hermogenes

 Pokaż drzwi czy tam jest druga część włącznika.

Edytowane przez Hermogenes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hermogenes napisał(a):

Ale żeby się dobrać do kabelków to trzeba go i tak wydłubać chyba że znajdziesz główne zasilanie do oświetlenia i rozetniesz we właściwym miejscu? Pozdrawiam Hermogenes

Cały moduł lampki mogę wyjąć. I tam jest stałe zasilanie. Dlatego lampka świeci cały czas. Pomiędzy oryginalne kabelki, a żarówkę podłączę ten rozłącznik który powinien po zamknięciu drzwi przerwać obwód. Oczywiście kabelki trzeba będzie puścić jakoś po wierzchu u góry lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się dobrał do tego i wlepił to https://allegro.pl/oferta/czujka-magnetyczna-brazowa-satel-b-2flf-br-10825113045

Pozdrawiam Hermogenes

Jak się nie uda to stracisz pół godziny i 15 zeta. A tak to kable będą szły po lodówce i zbierały bród.

Edytowane przez Hermogenes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż te drzwi żebym był pewny czy magnesu nie oderwała pani sprzątająca. :D:mlot: Albo choć napisz że jest. Pozdrawiam Hermogenes

 Jak bez światła przecie się świeci ino nie gaśnie jak napisałeś.

Edytowane przez Hermogenes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hermogenes napisał(a):

Pokaż te drzwi żebym był pewny czy magnesu nie oderwała pani sprzątająca. :D:mlot: Albo choć napisz że jest. Pozdrawiam Hermogenes

 Jak bez światła przecie się świeci ino nie gaśnie jak napisałeś.

Magnesem neodymowym potraktowałem ten czujnik. I nic, dalej świeci. I w tym jest problem bo prąd wsysa z akumulatora.

IMG20240120202149.jpg

Edytowane przez konradk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, konradk napisał(a):

Magnesem neodymowym potraktowałem ten czujnik. I nic,

Takim magnesem to można co najwyżej uwalić czujnik a nie go sprawdzić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bercik77 napisał(a):

Takim magnesem to można co najwyżej uwalić czujnik a nie go sprawdzić ;) 

a jakiego użyć ? może być taki z pamiątki na lodówce ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.