Skocz do zawartości

Jaka najlepsza trasa do Wenecji z Polski


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Ventyl napisał(a):
14 godzin temu, Misio napisał(a):

A trasa przez Słowację, Węgry, Słowenię... bardzo męcząca?

Trochę bez sensu każde z Państw ma winiety myślę że wyjdzie drożej niż Czechy, Austria.

Ja z Krskowa moge ruszyc 7 na Chyżne...

A Słowację można zrobić bez winiety, krajówkami...

Nocleg na Węgrzech, np ze zwiedzaniem Budapesztu, czy zaglądnięciem nad Balaton...

Więc winieta na Węgry i Słowenię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Ventyl napisał(a):

Chociaż my jeżdżąc ze śląska jeździliśmy Słowacją bo jakoś wole Słowacje od Czech. Wydaje mi się jakaś taka bardziej cywilizowana. 

Niestety ale jadąc z Katowic na Słowacje to eska która prowadzi z Bielska Białej w stronę granicy nadal jest nie dokończona a za to do Czech A4 potem A1 i w godzinkę jesteśmy już w Ostrawie.

My również jeździliśmy głównie przez Słowację a nie Czechy, gdyż w samej Słowacji droga jest znacznie lepsza i luźniejsza a i bardzo łatwo ominąć potem Wiedeń, choćby przez Eisenstadt. Niestety, wada taka. że najpierw trzeba się przebić przez góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Misio napisał(a):

Ja z Krskowa moge ruszyc 7 na Chyżne...

A Słowację można zrobić bez winiety, krajówkami...

Nocleg na Węgrzech, np ze zwiedzaniem Budapesztu, czy zaglądnięciem nad Balaton...

Więc winieta na Węgry i Słowenię...

Węgry też można bez winiety ogarnąć, zwłaszcza jak planujesz zwiedzanie Budapesztu po drodze. Ten kraj jest tak mały, że jedyną motywacja do zakupu winiety to obwodnica Budapesztu, resztenautostrad można opitolic zwykłymi drogami, jeśli ktoś się nie spieszy zbytnio. 

jak ktoś chce zwiedzic Budapeszt to i tak będzie raczej wjeżdżać do środka miasta, więc motywacja do zakupu winietki znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria i Węgry są super oznakowane pod tym względem, na tablicach/drogowskazach wszędzie jest symbol że droga jest płatna. 
Słowacja, to jedno wilekie dziadostwo, tam nigdy nie wiadomo :)

 

Na Słowacji, jak jade na Węgry, to nigdy nie kupuje winietki bo tam po drodze jest chyba ledwo 15km platnej drogi. (banska bytrice - Zvolen) Coś tam jest na tych tablicach przy drodze, ale tam akurat gugiel dobrze prowadzi jak mu się odchaczy drogi płatne. Trzymam się tam z daleka od autostrad i ekspresówek i tyle, te 15km można pojechać 50km/h zamiast 100, parę minut dłużej.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedzie się na Węgry wschodnie, to moim zdaniem na Słowacji warto pojechać drogami płatnymi (Jak wyjeżdżamy z Polski DK7) - znacznie mi to uprzyjemniło podróż. Chociaż jak pojedziemy przez któreś z bardziej wschodnich przejść, też jest niezbyt potrzebna winieta.

Jak będziemy jechać przelotowo na południe przez Słowację, już wydaje mi się że winieta jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winieta na Słowacji to 50zł na 10dni (tyle prawie co A4 tam i z powrotem :D)  i lecisz cała Słowację jak masz kierunek do Wenecji.
Potem przez Węgry bezpłatną 86 i Słowenia Winieta, bo jest wygodniej i szybciej, no ale drogo (coś za coś). Włochy można bezpłatnymi ze Słowenii do Wenecji kawałek nawet autostradą pojedzie, bo tam pierwsza bramka we Włoszech jest dopiero przy Villesse.
Co do drogi to raczej płasko, może jakiś jeden dłuższy podjazd na Słowenii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

na wschodnie (Tokaj, albo tranzyt Rumunia) to  ja stukałem przez Nowy Sącz, Bardejov, Trebisov i tam też nie ma płatnych za bardzo

Jechałem tak - fajna, malownicza droga... ale u nas średnia wyszła "tragiczna"... jeszcze nam się wahadełka trafiły ;)

Ale z Krakowa dużo szybciej i prościej przeskoczyłem 7 i później D1...

Jak ruszymy w tamtą stronę to na Słowacji na 100% winieta i D1...

31 minut temu, Voku napisał(a):

Winieta na Słowacji to 50zł na 10dni

Tak wiem...ale właśnie przez to w 2022 z Węgier uciekaliśmy po 10dniach... mimo że mogliśmy jeszcze z 2-3dni zostać...

Natomiast jadąc 7 i później na południe przez Słowację jest tak jak pisał @Łza Włóczynutka

7 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Na Słowacji, jak jade na Węgry, to nigdy nie kupuje winietki bo tam po drodze jest chyba ledwo 15km platnej drogi. 

Więc myślę że tam rzeczywiście nie ma sensu winiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Misio napisał(a):

Tak wiem...ale właśnie przez to w 2022 z Węgier uciekaliśmy po 10dniach... mimo że mogliśmy jeszcze z 2-3dni zostać...

:D Jak jadę na Węgry to nigdy nie kupuje Winiety na Słowację. Jadę na Nowy Sącz, Piwniczna i potem droga 68, Potem 20 i 17 i jest się na Węgrzech. Jak jadę nad Balaton Podobnie wtedy na Chyżne i Bańską Bystrzycę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne preferencje i inne prędkości...jednak nam wyszło znacznie szybciej i mniej "uważniej"/mniej męcząco przelot 7 (ewentualnie tylko do rozważenia - czy lecieć na Chyżne, czy Nowy Targ i Jurgów) a później do D1, niż jazda na Nowy Sącz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem autostradą nadkłada się tyle km, że wcale nie wychodzi szybciej, a trzeba dopłacić nie tylko opłatę autostradową, to jeszcze paliwo na nadmiarowe kilometry. Googiel pokazuje czasy przejazdu z maksymalną prędkością, więc autostradami liczy 130/140km/h, a w przypadku kamperów to raczej się tak nie ciśnie, z kolei na zwykłej drodze to kamper jedzie tak jak osobówka, więc te trasy wyznaczane w/g klucza czasu przejazdu na Gogolu są nieadekwatne dla kamperów. Niektóre nawigacje umożliwiają podanie maksymalnej prędkości dla pojazdu na danym typie drogi i podają bardziej racjonalne trasy.

A druga sprawa, że na zwykłej drodze to można się zatrzymać w regionalnej knajpce, pooglądać widoki itp. A na autostradzie to tylko setki km ekranów dzwiękochłonnych i barier energochłonncyh i zjeść syfdonalda na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piorun napisał(a):
47 minut temu, Bercik77 napisał(a):

A to nie jezt tak, że tylko za zestaw powyżej 3.5T?

W Słowacji x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.