Skocz do zawartości

Ładowany Generator prądu


dzialus

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o zastosowaniu w przyczepie takiego generatora prądu jak w tym linku z allegro i AliExpress ? Czy sprawdzi się zamiast akumulatora ? Można ładować panelem solarnym i nie potrzeba przetwornicy 

https://allegro.pl/oferta/przenosna-elektrownia-b500-generator-500w-518wh-14195167074


https://a.aliexpress.com/_Eyl5uRx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dzialus napisał(a):

Co myślicie o zastosowaniu w przyczepie takiego generatora prądu jak w tym linku z allegro i AliExpress ? Czy sprawdzi się zamiast akumulatora ?

Zabawka do małych obciążeń - tak jak piszą:

"przenośna elektrownia zapewnia dostarczanie mocy dla małych użytkowników końcowych, takich jak smartfony, tablety, laptopy, urządzenia fotograficzne, światła, drony, wentylatory lub inne małe urządzenia."

Jesteśmy na forum karawaningowym i rozważamy rozwiązania karawaningowe.

Proste pytanie - moovera w przyczepie pociągnie ? Raczej nie.

To po co wydawać kasę na to cudo jak można kupić za podobnie pieniądze normalny, duży akumulator AGM Long Live o pojemności 70 Ah z prądem rozruchu rzędu 800 A, który ma bardziej wszechstronne zastosowanie?

Pzdr

Włodek

PS - dobre może pod namiot ale i tutaj mam wątpliwości - wędrując z namiotem  będziesz targał takie prawie 10 kg ?

Do przyczepki kup normalny akumulator - co Cię Kolego ogranicza ?

A jest zdecydowanie bardzie wszechstronnego zastosowania.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

Zabawka do małych obciążeń - tak jak piszą:

"przenośna elektrownia zapewnia dostarczanie mocy dla małych użytkowników końcowych, takich jak smartfony, tablety, laptopy, urządzenia fotograficzne, światła, drony, wentylatory lub inne małe urządzenia."

Jesteśmy na forum karawaningowym i rozważamy rozwiązania karawaningowe.

Proste pytanie - moovera w przyczepie pociągnie ? Raczej nie.

To po co wydawać kasę na to cudo jak można kupić za podobnie pieniądze normalny, duży akumulator AGM Long Live o pojemności 70 Ah z prądem rozruchu rzędu 800 A, który ma bardziej wszechstronne zastosowanie?

Pzdr

Włodek

PS - dobre może pod namiot ale i tutaj mam wątpliwości - wędrując z namiotem  będziesz targał takie prawie 10 kg ?

Do przyczepki kup normalny akumulator - co Cię Kolego ogranicza ?

A jest zdecydowanie bardzie wszechstronnego zastosowania.

Generalnie to zastanawiałem sie czy jest sens utrudniać sobie życie poprzez składanie wszystkiego do kupy. Czyli akumulator, przetwornica, panele solarne, regulator, bezpieczniki i okablowanie czy może po prostu kupić stacje zasilającą.  Może łatwiej będzie mi podjąć decyzję jakbyście podpowiedzieli na jak długo starczy mi energii przy zastosowaniu dla przykładu żarówki 50wat podłączonej do w pełni naładowanego akumulatora 100ah ( Aku 100ah+panel 200wat+regulator mppt 30A ) , A na jak długo przy podłączeniu żarówki 50wat do stacji zasilającej ( przenośnego banku energii)500 Wat ?

Edytowane przez dzialus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzialus napisał(a):

i na jak długo starczy mi energii przy zastosowaniu dla przykładu żarówki 50wat podłączonej do w pełni naładowanego akumulatora 100ah ( Aku 100ah+panel 200wat+regulator mppt 30A ) , A na jak długo przy podłączeniu żarówki 50wat do stacji zasilającej ( przenośnego banku energii)500 Wat ?

500W/12V=41,6A  ,  50W/12V=4,16A

500W/50W=10h i to optymistycznie patrząc na ten bank 500W z linku. Pojemność baterii: LiFePO4(6S1P/19.2V 27Ah/518.4Wh

100Ah/4,16A = 24h + w dzień dodatkowe ładowanie z solarów = będzie świecić "cały czas" 24/7

Edytowane przez R eM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast składać do kupy jak to napisałeś możesz zakupić już złożony https://allegro.pl/oferta/zestaw-inwerter-panel-solarny-sloneczny-bateria-65-6018587767?reco_id=79420688-b469-11ee-9aac-0e0c9fbbaf3a&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Mam tylko z dwoma panelami żeby się nie bać zachmurzenia. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw to raczej słabej jakości. Ja sobie ogarnąłem moduł fotowoltaiczny 460w. Akurat robię w branży, to miałem, ale kiedyś udało mi się kupić moduł z lekko wgiętą ramą za 120zł. Czasem pojedyncze moduły można dorwać w bardzo dobrych cenach, trzeba tylko pytać. Regulator ładowania fajnie dać markowy Steca albo Victron robią przyzwoite, Steca jest tańsza. Pod dzisiejsze moduły to pewnie 50v 30a wypada celować. Montaż na mostkach trapezowych + farmery do fotowoltaiki i trzyma się jak złe. Polecam jeszcze pomyśleć o bezpieczniku DC, żeby nie szukać śrubokręta jakby się zrobiło jakieś zwarcie. Natomiast przetwornicę wypada wybrać na wyrost. Moc nawet 2x większa, niż teoretycznie wymagana. Niektóre urządzenia przy rozruchu generują spore obciążenie. Osobiście w miarę możliwości starałbym się ogarnąć wszystkie sprzęty na 12v, żeby nie kupować przetwornicy. Ja zamontowałem gniazda USB z QC i PD, dzięki temu spokojnie ładuję laptopa. Telewizor też można na 12v kupić, ja akurat mam 230v ale spokojnie da się kupić 12v. Wada przetwornicy to straty i z reguły głośna praca wentylatora. Dobre przetwornice robi Kemot, najlepiej te z rączką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego potrzebujesz (ile prądu zużywasz).
Obecnie te drogę stacje zasilania mają wszystko co potrzeba, ale to droga zabawka. Przeciętny zestaw solarny wyjdzie taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, theded napisał(a):

Telewizor też można na 12v kupić

oj chyba zdecydowana większość małych telewizorów pracuje na 12 V mimo pozornego zasilania z 230 V

Zwróć uwagę, że bardzo często taki kupowany TV ma zasilacz, z którego do samego TV wychodzi przewód z wtyczką typu JACK z napięciem 12 V

Wtedy taki TV można od razu podłączyć do napięcia przyczepy 12 V z pominięciem zasilacza 230 V.

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja akurat szukałem 24 cale że Smart i nie było z oddzielnym zasilaczem. Różnie jest, nie skupiałem się nad tym, ja nie oglądam zbyt wiele.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, theded napisał(a):

ja nie oglądam zbyt wiele.

Ja oglądam telewizji dużo ale w domu:

1. w domu mam canal+ z satelity - tu oglądam dużo

2. na wyjeździe mam canal+ z internetu - tyle, że oglądam tego tyle co kot napłakał a pierwsze co zrobiłem po kupnie przyczepki to sprzedałem istniejący tam TV, i antenę tak złożyłem, żeby nie przeszkadzała.

Nie oglądam po prostu na wyjazdach żadnej TV.

Kwestia potrzeb życiowych

pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.