Skocz do zawartości

Butla gazowa do sterckeman


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, piorun napisał(a):

Przy nowej butli często gaśnie u mnie płomień podtrzymujący lodówkę, 3 butle i 3 razy to samo. Trochę używania kuchenki, ogrzewania i problem sam się rozwiązuje.

Oby u mnie było to samo. Właśnie chodzi o ten gasnący płomień. Nie gaśnie odrazu tylko po jakimś czasie. A potem jest problem z odpaleniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może reduktor coś już szwankuje...I jak pełna butla to daje za duże (ewentualnie za małe) ciśnienie...

Kuchenka sobie poradzi, ale lodówka gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja miałem...

Gdy do instalacji 50mbar podpiąłem lodówkę 30mbar...

Musiałem dołożyć taki dodatkowy, a w konsekwencji przerobić pozostałe urządzenia na 30mbar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj włączyłem lodówke na kilka godzin i nie zgasła ani raz. A czy jest możliwość ze wczesniej gasła przez wciśnięte cały czas pokrętło? Pokrętło powinno chyba samo odskoczyć a w moim przypadku cieżko chodzi i sam je musze odepchnąc po zapaleniu. Wczesniej nie zwracałem na to uwagi i być może było cały czas wciśnięte.

IMG_4346.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2024 o 08:27, Piotrekm13 napisał(a):
W dniu 7.05.2024 o 07:19, Kamil440 napisał(a):

Zauważyłem że największy płomień jest nie na końcu pokrętła a gdzieś w połowie. Nie wiem czy tak powinno być.

Tak powinno być. Zresztą zgodnie z oznaczeniami na obudowie. Tak też działają wszystkie domowe kuchenki. 

Obstawiam jakieś początki problemów z termoparą, ale to tylko moje spekulacje. 

Piotrek, powtórzę jeszcze raz w jednym zdaniu, bo jestem zaskoczony:

"W lodówce pokrętło gazu działa tak samo jak w kuchence, czyli w połowie obrotu jest maksymalny gaz."

 

Jeżeli tak jest, to w lewo i w prawo tylko zmniejszamy wielkość płomienia, ale w żadną stronę go nie zgasimy, bo do wyłączenia gazu jest inne pokrętło (wyboru źródła zasilania). 

U mnie brakuje oznaczenia tego pokrętła, ale jak zwiększałem "na max" w prawo to właśnie miałem wrażenie, że lodówka gorzej chłodziła i to by się zgadzało z Twoją wypowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lbuster napisał(a):

Piotrek, powtórzę jeszcze raz w jednym zdaniu, bo jestem zaskoczony:

"W lodówce pokrętło gazu działa tak samo jak w kuchence, czyli w połowie obrotu jest maksymalny gaz."

 

Jeżeli tak jest, to w lewo i w prawo tylko zmniejszamy wielkość płomienia, ale w żadną stronę go nie zgasimy, bo do wyłączenia gazu jest inne pokrętło (wyboru źródła zasilania). 

U mnie brakuje oznaczenia tego pokrętła, ale jak zwiększałem "na max" w prawo to właśnie miałem wrażenie, że lodówka gorzej chłodziła i to by się zgadzało z Twoją wypowiedzią.

U mnie maksymalnie w prawo jest gaz zakręcony. Pionowo w górę czy gdzieś w tej okolicy jest max, a dalej w lewo zmniejszanie. Jak w zwykłych kuchenkach gazowych z epoki PRL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 18:22, Piotrekm13 napisał(a):

U mnie maksymalnie w prawo jest gaz zakręcony. Pionowo w górę czy gdzieś w tej okolicy jest max, a dalej w lewo zmniejszanie. Jak w zwykłych kuchenkach gazowych z epoki PRL. 

Dość świeże kuchenki też tak mają (chyba), więc nie tylko z epoki PRL.

Tak czy siak, dzięki za potwierdzenie. Pytanie, czy wszystkie lodówki tak mają, ba ja cały czas żyłem w przekonaniu, że pionowo do góry (połowa) to jest połowa mocy. Człowiek całe życie się uczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lbuster napisał(a):

Tak czy siak, dzięki za potwierdzenie. Pytanie, czy wszystkie lodówki tak mają, ba ja cały czas żyłem w przekonaniu, że pionowo do góry (połowa) to jest połowa mocy. Człowiek całe życie się uczy :D

To zależy od lodówki. Ale zazwyczaj w lodówkach jest tak, że pokrętło działa jak pokrętło głośności, a nie tak jak w kuchenkach:

image.png.d9adedb14551600582047cb5f3ac968b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

To zależy od lodówki. Ale zazwyczaj w lodówkach jest tak, że pokrętło działa jak pokrętło głośności, a nie tak jak w kuchenkach:

image.png.d9adedb14551600582047cb5f3ac968b.png

Czyli trzeba przetestować ;) Problem w tym, że ja nie mam wizjera tylko taki wskaźnik biało-zielony, jak na zdjęciu powyżej. Chyba też mam Dometic'a :niewiem:

2 godziny temu, BUMERANG napisał(a):

Kurde, aż muszę sprawdzić u siebie :hmm:

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BUMERANG napisał(a):

Kurde, aż muszę sprawdzić u siebie :hmm:

Dobrze pamiętałem. W prawo zamknięte, do góry otwarte na maxa, a w lewo zmniejszamy. Właściwie jak w kuchence.

IMG_20240513_151836_678.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.