Skocz do zawartości

Butla gazowa do sterckeman


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mogłby mi ktoś podpowiedzieć jakiego reduktora trzeba użyć zeby podpiąć butle gazową do tego przewodu ze zdjęcia? Zasilanie tylko do lodówki i kuchenki. 

IMG_3328.jpeg

Edytowane przez Kamil440 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamil440 napisał(a):

Witam, czy mogłby mi ktoś podpowiedzieć jakiego reduktora trzeba użyć zeby podpiąć butle gazową do tego przewodu ze zdjęcia? Zasilanie tylko do lodówki i kuchenki.

Najpierw idzie taki wąż:

https://allegro.pl/oferta/waz-przewod-gazowy-1-4l-50-cm-gok-przyczepa-kamper-14098510433

Dopiero na waż elastyczny reduktor. Zobacz do lodówki na tabliczkę znamionową - tam masz napisane jakie ciśnienie powinno być w instalacji i do tego dobierz reduktor.

Np. taki:

https://allegro.pl/oferta/reduktor-gazu-30-mbar-1-5-kg-do-kampera-przyczepy-9764080772

Jak nie zamierzasz używać ogrzewania gazowego, to rozważ butlę gazowa mniejszą. 6 kg lub nawet 3 kg Ja mam taką i w zupełności wystarcza. A montaż do tego koszyka butli 11 kg. to udręka.

U mnie to wygląda mniej więcej tak. Tylko mam dodatkowo trójnik do wyprowadzenia gazu na zewnątrz do grila.

IMG_0192.JPG.a3d7439f9dc184044c715847bd4eae8c.thumb.JPG.c70629bdac1c309bffe13e3a50df6cd1.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Gaz 30/37milibarów czyli reduktor faktycznie 30 milibar (kempingowe są 30mbar, domowe i wszelkiej maści grille itp są na 37mbar).

Ciśnienia gazu wynikają z oznaczeń w ramce LPG, I3 (urządzenie kategorii I, zasilane gazem płynnymz rodziny 3 (propan [P], mieszanka propan/butan [B/P]) 28-30/37mbar.

A 35 barów tyczy się ciśnienia w układzie absorpcyjnym, czyli par amoniaku. (absorption -> NH3 itd).

Zwracaj uwagę na takie detale, bo się kiedyś przez omsknięcie wysadzisz w powietrze albo co...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czyś napisał(a):

Ciśnienia gazu wynikają z oznaczeń w ramce LPG, I3 (urządzenie kategorii I, zasilane gazem płynnymz rodziny 3 (propan [P], mieszanka propan/butan [B/P]) 28-30/37mbar.

To jak już jesteśmy przy takich szczegółach:

Z ramki poniżej wynika ( o ile dobrze doczytałem ), że stosując mieszankę E30 propan-butan, ciśnienie powinno być niższe 30 mbar. Natomiast przy czystym propanie E31 powinno być 37 mbar. Przynajmniej teoretycznie bo nie ma takich reduktorów. :hmm:

Beztytuu.jpg.57676e62dd3e516ab782a463d51750ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Propanem zasila sie pod wyższym ciśnieniem, ale 37mbar to jeśli chodzi o reduktory karawaningowe - takich nie ma (albo 30 mbar, albo 50mbar). Z ciśnieniem 37mbar można utrafić kempingowe (namiotowe) albo do urządzeń domowych, ale wyjście reduktora nie będzie na gwint, tylko przeważnie do zaciśnięcia nasuniuętego węża cybantem - i to do przyczepy się nie nadaje. Zostaje 30 milibarów (w tym przypadku) lub dla urządzeń zasilanych ciśnieniem 50 mbar reduktor 50mbar (niezamienny z 30mbar).

Zasadnicza różnica w odczycie danych to 30/37milibarów gaz zasilający vs 35 barów max. ciśnienie czynnika w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, czyś napisał(a):

Zgadza się. Propanem zasila sie pod wyższym ciśnieniem, ale 37mbar to jeśli chodzi o reduktory karawaningowe - takich nie ma (albo 30 mbar, albo 50mbar). Z ciśnieniem 37mbar można utrafić kempingowe (namiotowe) albo do urządzeń domowych, ale wyjście reduktora nie będzie na gwint, tylko przeważnie do zaciśnięcia nasuniuętego węża cybantem - i to do przyczepy się nie nadaje. Zostaje 30 milibarów (w tym przypadku) lub dla urządzeń zasilanych ciśnieniem 50 mbar reduktor 50mbar (niezamienny z 30mbar).

Zasadnicza różnica w odczycie danych to 30/37milibarów gaz zasilający vs 35 barów max. ciśnienie czynnika w lodówce.

Jeszcze bym podkreślił grubą kreską bar oraz milibar, żeby czasami nikt nie szukał reduktora na 30 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.