Skocz do zawartości

Rejestracja w PL prywatnej przyczepy przywiezionej z Anglii po BREXIT


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem się przywitać, jestem tutaj nowy, potrzebuje informacji na temat rejestracji w Polsce przyczepy kempingowej z Anglii, jest to moja prywatna przyczepa na którą posiadam dokumenty własnościowe z agencji angielskiej CRiS. Przywiozłem ją normalnie na kołach. Jaka jest dalsza procedura? Czy wymagane jest opłacenie jakiegoś cła?

IMG_20231019_225211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafal Ostrowsk napisał(a):

Jaka jest dalsza procedura? Czy wymagane jest opłacenie jakiegoś cła?

Witaj Rafale

A nie prościej jest zasięgnąć języka w swoim Wydziale Rejestracyjnym ?

Tak byłoby chyba o tyle najpewniej bo miałbyś wiedzę z pierwszej ręki.

Pzdr

Wł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRiS to prywatna firma trzymajaca rejestr i baze danych, stworzona przez producentow przyczep uk zrzeszonych w NCC.

Moja przyczepa sprzedana w UK nie byla zarejestrowana w CRiS.

Sprawdz czy obowiqzuja Cie jakies oplaty z tytulu sprowadzenia z UK, jesli i tak umowa kupna bedzie wymagana to sprawdz czy obowiazuja Cie jakie oplaty jak “sprowadzisz” z Irlandii (Irlandia jest w EU) jesli nie to skoro umowe i tak bedziesz tworzyl to …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka jest dokładnie  twoja sytuacja. Jeśli mieszkałeś w UK i wróciłeś do Polski to obowiązuje zwolnienie z cła w ramach przesiedlenia majatku osobistego. Ale na to są procedury które powinny być dopełnione w czasie przywozu.  https://www.podatki.gov.pl/clo/informacja-dla-osob-fizycznych/mienie-przesiedlenia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filemoon napisał(a):

CRiS to prywatna firma trzymajaca rejestr i baze danych, stworzona przez producentow przyczep uk zrzeszonych w NCC.

Moja przyczepa sprzedana w UK nie byla zarejestrowana w CRiS.

Sprawdz czy obowiqzuja Cie jakies oplaty z tytulu sprowadzenia z UK, jesli i tak umowa kupna bedzie wymagana to sprawdz czy obowiazuja Cie jakie oplaty jak “sprowadzisz” z Irlandii (Irlandia jest w EU) jesli nie to skoro umowe i tak bedziesz tworzyl to …

czyli mówisz że najlepiej by było stworzyć umowę kupna z irlandii?

3 godziny temu, Piotrek napisał(a):

Zależy jaka jest dokładnie  twoja sytuacja. Jeśli mieszkałeś w UK i wróciłeś do Polski to obowiązuje zwolnienie z cła w ramach przesiedlenia majatku osobistego. Ale na to są procedury które powinny być dopełnione w czasie przywozu.  https://www.podatki.gov.pl/clo/informacja-dla-osob-fizycznych/mienie-przesiedlenia/

nie mieszkałem nigdy w UK, wylicytowałem przyczepe na ebay od prywatnej osoby, przywiózł mi ją facet zaczepioną na hak, bez opłacania żadnego cła, dokumenty do CRIS wysłał poprzedni właściciel zgłaszając mnie jako nowego właściciela, kwity poszły na adres kolegi z uk, i jak mi je przywiózł to zajerestrowałem przyczepe na stronie CRIS a oni wysłali mi nowe kwity wypisane już na moje nazwisko i angielski adres kolegi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mowie default_wink.png

Przyczepy w UK i IRL nie maja swojej karty rejestracyjnej ani osobnej rejestracji.

Zbywa i nabywa sie je lokalnie “z” lub bez jakichkolwiek umow (jak rower), umowy sa motane na warunki PL by zarejestrowac przyczepe.

80% umow na przyczepy z UK to zmotane umowy na potrzeby Polskie i tyle.

“Kupujac” przyczepe w IRL (tylko nie N.IRL) nie masz problemu z importem z poza UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filemoon napisał(a):

Nic nie mowie default_wink.png

Przyczepy w UK i IRL nie maja swojej karty rejestracyjnej ani osobnej rejestracji.

Zbywa i nabywa sie je lokalnie “z” lub bez jakichkolwiek umow (jak rower), umowy sa motane na warunki PL by zarejestrowac przyczepe.

80% umow na przyczepy z UK to zmotane umowy na potrzeby Polskie i tyle.

“Kupujac” przyczepe w IRL (tylko nie N.IRL) nie masz problemu z importem z poza UE.

już tak nie bójmy się skarbówki czy celnego, oni dosyć nas okradają... :) czyli wypisać umowe ks z właścicielem mieszkającym w irlandii i z tym do WK tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafal Ostrowsk napisał(a):

już tak nie bójmy się skarbówki czy celnego, oni dosyć nas okradają... :) czyli wypisać umowe ks z właścicielem mieszkającym w irlandii i z tym do WK tak?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotrek napisał(a):

Zależy jaka jest dokładnie  twoja sytuacja. Jeśli mieszkałeś w UK i wróciłeś do Polski to obowiązuje zwolnienie z cła w ramach przesiedlenia majatku osobistego. Ale na to są procedury które powinny być dopełnione w czasie przywozu.  https://www.podatki.gov.pl/clo/informacja-dla-osob-fizycznych/mienie-przesiedlenia/

Nie do końca tak jest. Nawet za swoje prywatne rzeczy jeżeli mieszkasz krócej niż 9 czy 11 miesięcy płaci się normalnie cło jeżeli wracasz z poza UE (dokładnie nie pamiętam ile tych miesięcy musi być, ale przeprowadzki międzynarodowe ćwiczyłem ładnych parę lat i o ile wewnątrz UE sprawa rozbija się tylko o przewiezienie swojego majdanu i sprawa zamknięta, to już z poza UE, np. CH czy N, tak łatwo nie jest, pełna lista rzeczy, szacunkowa wartość do zgłoszenia celnego itd. , a GB w UE już nie ma). 
 

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam 

Chciałem zarejestrować przyczepę kempingową sprowadzaną z Irlandii i nie da rady bez homologacji producenta  lub rejestracji przyczepy.

Kiedyś wystarczyło oświadczenie że przyczepa nie była rejestrowana w kraju pochodzenia a teraz jakieś problemy robią. 

Czy rejestracja cris starczy im , ktoś się orientuję lub przechodził przez to ?

Dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, edii79 napisał(a):

Chciałem zarejestrować przyczepę kempingową sprowadzaną z Irlandii

Sam sprowadziłeś, czy "sprzedawca" powiedział Ci, że pochodzi z Irlandii...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.